Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tung Dang Duc, Borohrádek - 1
13.03.
Kontrola SZPI

Díra ve střeše, plesnivé zdi i strop. Inspektoři se nestačili divit!

Špína na podlaze i stěnách, plesnivé zdi i strop. A jako nahnilá třešnička na pomyslném dortu díra ve střeše skladu. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při kontrole obchodu v Borohrádku na Rychnovsku jen koukali.

Bourání masa bez schválení
12.03.
Zátah veterinářů

V Praze odhalili ilegální bourárnu. Tuny masa porcovali bez povolení

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) odhalili v pražských Štěrboholích bourárnu masa, jejíž majitel podle všeho nechtěl čekat na všechna potřebná povolení a dal se do "práce" bez nich. Teď mu hrozí až padesátimilionová pokuta.

Adam Vojtěch
aktualizováno 12.03.
Kontrolní úřad

NKÚ k účetnictví ministerstva zdravotnictví: Chyby za 3 miliardy!

Nesrovnalosti za několik miliard objevil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v účetnictví ministerstva zdravotnictví. Ty objevil úřad v účetní závěrce. Podle ministerstva už ale resort přijal opatření, která by měla všechny nedostatky odstranit. Většina údajů v závěrce je ale podle NKÚ spolehlivá.

Prásk.tv píše:

Georgia Cassidy - 1
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Potravinářská inspekce zjistila klamavě označený kabanos s „hovězím“ masem
08.03.
kontrola výrobků

Lidl měl klamat zákazníky! Kabanosy musí stáhnout z prodeje

Kabanosy z mosteckého Lidlu neobsahovaly skoro žádné hovězí maso. O klamání zákazníků informovala v pátek Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Prodejci výrobek museli stáhnout z prodeje a zároveň jim hrozí pokuta.

Kolotoč
08.03.
Odhalení závad

Atrakce na poutích: Polovina jich není bezpečná, ukázaly kontroly

Jarní pouťová sezóna se blíží. Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na bezpečnost pouťových atrakcí. Při 40 kontrolách prošli 90 atrakcí včetně lanových center. Nedostatky přitom objevili téměř v polovině případů.

Akce v obchodech - ilustrační foto
aktualizováno 08.03.
Rok 2018 v číslech

Akční slevy? Skoro půlka obchodů nás šidí, ukázaly kontroly!

Různé akční a mimořádné slevy v obchodech jsou každodenní realitou českých zákazníků. Jak ovšem ukazují kontroly České obchodní inspekce (ČOI) za loňský rok, řada obchodníků slevy nezvládá - skoro polovina kontrol totiž odhalila porušení zákona, což je nejhorší výsledek za poslední roky. Nejvyšší pokuty dostaly velké řetězce.

Vyšetření sluchu
aktualizováno 28.02.
screening sluchu

Dětí s poruchou sluchu přibývá, pojištění pokryje přesnější testy

Dětí s poruchou sluchu přibývá a běžná vyšetření mají podle odborníků své rezervy. Screening sluchu, který je přesnější, si ale rodiče často nemohou dovolit. Ministerstvo zdravotnictví proto rozhodlo, že vyšetření u ušního lékaře bude součástí pětileté preventivní prohlídky dítěte.

Jatka a hovězí maso
aktualizováno 26.02.
nevyhovující potraviny

Kauza masa z Polska otřásá Českem, veterináři dohledali další

Kauza závadného masa z Polska otřásá Evropou, Česká republika již zavedla celou řadu opatření, aby se nevhodné hovězí dále nedostávalo na české pulty. Na několik míst se ale potravina dostala. Následné kontroly pak také odhalily podniky, které klamaly zákazníky v případě původu masa. O ochraně českého trhu a kontrolách dovozu hovořili ministr zemědělství Miroslav Toman, europoslanec Pavel Poc, europoslankyně Olga Sehnalová a ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád na tiskové konferenci, která začala ve 14:30.

Hovězí
22.02.
Salmonela

Kontroly polského masa zavádí i Slovensko. Dostalo se tam 40 kilo

Po Česku zavádí mimořádná veterinární opatření kvůli závadnému hovězímu také Slovensko. Z dodávky 700 kilogramů polského masa nakaženého salmonelou se ho tam dostalo 40 kilo. Podle Státní veterinární správy se už také našlo veškeré nezpracované polské hovězí z problémové zásilky. Asi 110 kilogramů se ho ale snědlo.

Ředitel České pošty Roman Knap
aktualizováno 22.02.
Poštovní polízanice

Ředitel pošty: Problémy máme, roznáška jednou týdně je extrém

Na Českou poštu se snesla vlna kritiky - při rozsáhlé kontrole totiž Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zjistil, že má podnik obrovské problémy se včasným doručováním zásilek. Ředitel pošty Roman Knap problém uznává. Zároveň slíbil, že doručování jen jednou týdně je extrém, kterým pošta jít nechce.