Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Inspekce odhalila nebezpečné sušenky z Polska
aktualizováno dnes 15:06
alergeny v potravinách

POZOR! Inspektoři našli nebezpečné sušenky pro alergiky

Do Česka se dostaly nebezpečné sušenky pro alergiky, obsahovaly totiž mnohem větší množství alergenů, než bylo uváděno na obalu. V tomto případě se jedná o arašídy, inspekce důrazně doporučuje alergikům, aby sušenky nekonzumovali.

Kontrola v Sapě
dnes 13:06
pražská tržnice

Velká kontrola v Sapě! Policie a veterina hledá závadné potraviny

Velká kontrolní akce celníků, policistů a veterinářů probíhá v pražské tržnici SAPA. Hlídky ráno obsadily vjezdy do areálu a zaměřily se na závadné potraviny.

Kontroly ochranných rukavic
aktualizováno dnes 14:13
kontrola čoi

Test ochranných rukavic: Půlka neprošla, jedny jsou nebezpečné!

Mnoho lidí při své práci či zábavě potřebuje ochránit své ruce, pořídí si proto ochranné rukavice. Kontrola České obchodní inspekce ale odhalila nedostatky u téměř poloviny kontrolovaných výrobků, jedny dokonce představovaly nebezpečí pro zdraví.

Prásk.tv píše:

Georgia Cassidy - 1
čtěte o tématu kontrola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Policejní kontrola
včera 14:53
policista má problém

Takhle vypadá policejní kontrola? Řidič kriminalistu vyškolil. VIDEO

Velký ohlas vyvolalo video, které zachycuje zastavení policistou na dálnici D46 u Prostějova. Řidiče, který si kontrolu natočil, zastavil ve služebním voze neuniformovaný policista. Řidiči se prokázal služebním průkazem kriminální policie. Video na facebooku zveřejnila Právní ochrana řidičů.

Tung Dang Duc, Borohrádek - 1
13.03.
Kontrola SZPI

Díra ve střeše, plesnivé zdi i strop. Inspektoři se nestačili divit!

Špína na podlaze i stěnách, plesnivé zdi i strop. A jako nahnilá třešnička na pomyslném dortu díra ve střeše skladu. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) při kontrole obchodu v Borohrádku na Rychnovsku jen koukali.

Bourání masa bez schválení
12.03.
Zátah veterinářů

V Praze odhalili ilegální bourárnu. Tuny masa porcovali bez povolení

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) odhalili v pražských Štěrboholích bourárnu masa, jejíž majitel podle všeho nechtěl čekat na všechna potřebná povolení a dal se do "práce" bez nich. Teď mu hrozí až padesátimilionová pokuta.

Adam Vojtěch
aktualizováno 12.03.
Kontrolní úřad

NKÚ k účetnictví ministerstva zdravotnictví: Chyby za 3 miliardy!

Nesrovnalosti za několik miliard objevil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v účetnictví ministerstva zdravotnictví. Ty objevil úřad v účetní závěrce. Podle ministerstva už ale resort přijal opatření, která by měla všechny nedostatky odstranit. Většina údajů v závěrce je ale podle NKÚ spolehlivá.

Potravinářská inspekce zjistila klamavě označený kabanos s „hovězím“ masem
08.03.
kontrola výrobků

Lidl měl klamat zákazníky! Kabanosy musí stáhnout z prodeje

Kabanosy z mosteckého Lidlu neobsahovaly skoro žádné hovězí maso. O klamání zákazníků informovala v pátek Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Prodejci výrobek museli stáhnout z prodeje a zároveň jim hrozí pokuta.

Kolotoč
08.03.
Odhalení závad

Atrakce na poutích: Polovina jich není bezpečná, ukázaly kontroly

Jarní pouťová sezóna se blíží. Česká obchodní inspekce (ČOI) si posvítila na bezpečnost pouťových atrakcí. Při 40 kontrolách prošli 90 atrakcí včetně lanových center. Nedostatky přitom objevili téměř v polovině případů.

Akce v obchodech - ilustrační foto
aktualizováno 08.03.
Rok 2018 v číslech

Akční slevy? Skoro půlka obchodů nás šidí, ukázaly kontroly!

Různé akční a mimořádné slevy v obchodech jsou každodenní realitou českých zákazníků. Jak ovšem ukazují kontroly České obchodní inspekce (ČOI) za loňský rok, řada obchodníků slevy nezvládá - skoro polovina kontrol totiž odhalila porušení zákona, což je nejhorší výsledek za poslední roky. Nejvyšší pokuty dostaly velké řetězce.