Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miroslav Toman
aktualizováno 18.03.
Jednání v Bruselu

Česko zruší kontroly polského masa. Od Varšavy chce ale záruky

Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března. Stane se tak ale jen v případě, že Polsko Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která v souvislosti s kauzou slíbilo udělat.

Jan Zahradil na sjezdu ODS
aktualizováno 14.03.
Eurovolby

V čele Evropské komise může stát Čech! Šanci má Jan Zahradil

Po květnových eurovolbách se poprvé v historii může stát, že v čele Evropské komise bude Čech. Na pozici šéfa pomyslné vlády Evropské unie totiž kandiduje i Jan Zahradil.

Weber zakončil kampaň, má vizi pro EU
06.03.
Kandidát na šéfa EK

Kroje, dechovka a pivo. Weber zakončil kampaň, má vizi pro EU

Lídr Evropské lidové strany a kandidát na post předsedy Evropské komise Manfred Weber zakončil dvoudenní kampaň v centrále své domovské strany CSU v Bavorsku. V Pasově se zúčastnil stranického sjezdu a přednesl projev.

Prásk.tv píše:

Evropská komise chce zrušit zimní a letní čas
čtěte o tématu Evropská komise na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
06.03.
Toman v Bruselu

Česko Unii neustoupí! Polské maso se bude kontrolovat dál

Ministr zemědělství Miroslav Toman jednal v Bruselu o kontrolách polského masa. Přesvědčoval Evropskou komisi, aby celá Unie přijala dočasně vůči Polsku povinné kontroly na salmonelu. K tomu ale nedošlo. Kontroly u nás však budou pokračovat dál.

2252305
aktualizováno 04.03.

Střepiny 4. 3. 2019

Cukr jako nebezpečná droga. Kde všude se skrývá a jak se mu vyhnout? Transsexuálové a změny legislativy pod taktovkou Evropské unie. Měly by děti od patnácti let mít možnost změnit si pohlaví bez souhlasu rodičů? A exkluzivní interview s kandidáty na post šéfa evropské Komise. Znají problémy, které trápí Česko?

Manfred Weber a Frans Timmermans
03.03.
Weber a Timmermans

Jeden z nich povede EU. Kandidáti řekli, jak vidí budoucnost Unie

Rodák z Německa Manfred Weber a Nizozemec Frans Timmermans. Jeden z nich by od podzimu mohl vést Evropskou komisi, která má jako jediný orgán unie právo předkládat návrhy právních předpisů. Podle pravidel se jejím předsedou stane kandidát navržený stranou, která získá největší počet křesel v květnových volbách. I váš hlas tak může rozhodnout, kdo nahradí Jeana-Clauda Junckera. Potvrdit jeho nástupce pak ještě musí Evropská rada - tedy šéfové vlád a států členských zemí.

Frans Timmermans
aktualizováno 01.03.
Frans Timmermans

Chci levnější bydlení a vyšší mzdy, prozradil kandidát na šéfa Komise

Českou republiku v rámci své kampaně v pátek navštívil další z kandidátů na předsedu Evropské komise. Své priority představil Frans Timmermans, kterého si na post šéfa Evropské komise vybrali evropští sociální demokraté.

Hovězí
aktualizováno 28.02.
maso z Polska

EU chce zakázat české kontroly polského masa. Veterina to odmítá

Česko odmítne požadavek Evropské komise (EK), aby do konce týdne ukončilo mimořádné kontroly hovězího masa z Polska. ČTK to dnes řekl ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád. V příštím týdnu podle něj budou členské státy hlasovat, komise pak může ukončení mimořádných veterinárních opatření Česku přikázat. Od minulého čtvrtka se v Česku musí hovězí dovážené z Polska kontrolovat na salmonelózu.

Krabička cigaret
aktualizováno 19.02.
Velký bratr

Cigarety nejspíš opět zdraží! Může za to nařízení Evropské unie

Milovníky cigaret čeká zřejmě další rána. Jejich výrobci totiž budou muset každou krabičku opatřit speciálním kódem. Ten bude elektronicky sledovat pohyb cigaret na území Evropské unie. Náklady na zavedení systému nejspíš zaplatí kuřáci.

Mýtná brána
25.01.
Smlouva s Kapsch

Česko nedostane za smlouvu o mýto trest. Komise řízení stopla

Evropská komise zastavila řízení, které proti Česku vedla kvůli prodloužení smlouvy na výběr mýtného. Žádné důsledky podle ministerstva dopravy nevyvodila. Případ uzavřela po téměř dvou letech.