Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

ISS
07.03.
výstup do kosmu

Dámská jízda ve vesmíru: O údržbu ISS se postarají jen ženy

Americká kosmická agentura NASA chystá čistě dámskou vycházku do vesmíru. Na mezinárodní vesmírné stanici je potřeba vyměnit baterie a právě tohoto úkolu se ujmou dvě Američanky. Bude to premiéra. Zatím byl se ženami v otevřeném prostoru vždy alespoň jeden muž.

Polární záře ve tvaru draka
25.02.
Přírodní úkaz

Na obloze se objevil drak! Island osvítila nevšední polární záře

Snímek nezvykle tvarované polární záře zveřejnil americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Přírodní úkaz má tvar draka a objevil se nad Islandem. Mimo polární oblasti se podobná podívaná naskýtá jen ojediněle, v České republice mohli lidé polární záři pozorovat naposledy v roce 2017.

Asteroid
18.02.
vesmírná hrozba

K Zemi se blíží asteroid o velikosti Big Benu, varují vědci!

V úterý se podle varování americké vesmírné agentury NASA přiblíží k zemi obří asteroid. Naši planetu by měl minout odpoledne a neměl by být pro nás nebezpečný, jelikož bude vzdálený 4,8 milionů kilometrů.

Prásk.tv píše:

NASA - 1
čtěte o tématu NASA na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Umělecké zobrazení roveru Opportunity na Marsu
aktualizováno 13.02.
rekordní výzkum

Poslední šance pro Opportunity, vozítko po bouři na Marsu mlčí

Marsovský rover Opportunity po globální bouři, která zasáhla rudou planetu v červnu loňského roku, stále mlčí. Americká vesmírná agentura NASA se s vozítkem pokusila naposledy spojit, v případě, že se neozve, už se o to znovu pokoušet nebude. Šance na odpověď je malá, i tak všichni doufají v zázračné oživení.

Posledních pět let bylo nejteplejších v historii
aktualizováno 09.02.
Globální oteplování

Ze Země se stává žhavá výheň! Poslední roky byly nejteplejší

Nepříjemné zjištění přinesla analýza dvou amerických úřadů. Posledních pět let bylo totiž nejteplejších v historii naší planety. Na společné tiskové konferenci to ve středu oznámil americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) a agentura NASA. Informoval o tom portál cnn.com.

Asteroid by mohl být podle vědců mimozemskou sondou
aktualizováno 05.02.
Co je Oumuamua?

Konec záhady mezihvězdného doutníku? Vědci mají novou teorii

Na konci listopadu roku 2017 se mnoho teleskopů upřelo na záhadný objekt, který se začal přezdívat Oumuamua. Vědce přitahoval fakt, že se jedná o první zdokumentovaný objekt, který dorazil z míst mimo naši sluneční soustavu. Dlouho se váhalo, o co vlastně jde, panovaly i názory, že jde o mimozemskou sondu. Americký astronom teď ale přišel s jiným vysvětlením.

Asteroid Bennu - 1
aktualizováno 29.01.
Hrozba z vesmíru

První snímky obřího asteroidu Bennu! Může zničit naši planetu

NASA zveřejnila unikátní snímky obřího asteroidu Bennu, který se může Zemi stát osudným. K naší planetě by měl dorazit v roce 2135 a pokud ji zasáhne, může zničit veškerý život na ní.

Planeta Ultima Thule
aktualizováno 02.01.
Úspěch NASA

Vědci zveřejnili fotky záhadné planetky. Vypadá jako sněhulák

Vědci z americké vesmírné agentury slaví. Sonda New Horizons úspěšně proletěla kolem nejvzdálenějšího objektu Sluneční soustavy, který kdy lidstvo zkoumalo. Je to planetka vzdálená od Země přes šest a půl miliardy kilometrů.

Sonda InSight zachytila vítr na Marsu
08.12.
Sonda InSight

NASA má první zvukový záznam větru na Marsu! Poslechněte si ho

NASA poprvé zaznamenala zvuk větru na Marsu. Zachytilo ho zařízení InSight, které na Marsu přistálo teprve minulý týden. Poslechněte si, jak zní zvuk větru na rudé planetě.

Mimozemšťani - ilustrační foto
05.12.
Už přiletěli?

UFO je možná mezi námi. Nevíme, na co se dívat, tvrdí expert NASA

Mimozemšťané už zemi možná navštívili, ale my si toho nevšimli, tvrdí expert amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) Silvano Colombano. Mimozemský život ale podle něj má úplně jinou podobu, než na co jsme ze země zvyklí. A lidé si tak návštěvníků z jiné planety zřejmě ani nevšimli.