Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Havířov - 2
aktualizováno 20.02.
Zamítnutí úřadu

Havířov neuspěl s bezdoplatkovou zónou. Obyvatelé jsou překvapeni

Havířov neuspěl s vyhlášením bezdoplatkové zóny. Návrh obyvatel, který podpořili i zastupitelé města, magistrát zamítl. Lidé zavedení zóny, kde město nedoplácí na nájem, požadovali hlavně kvůli problémovým spoluobčanům.

Nové zastupitelstvo ve Fekišovcích
30.01.
Legendární obec na Slovensku

Fekišovce mají nové zastupitele. Na jednání se zase zpívalo. VIDEO

Slovenská obec Fekišovce, která se díky videu z úvodního zasedání zastupitelstva stala hitem internetu, má nové zastupitele. Většina těch, kteří byli v komunálních volbách zvoleni, totiž po zveřejnění videa rezignovala. Tentokrát starostka Miroslava Fedorová po zastupitelích zpěv hymny nevyžadovala, na hudbu ale i tak došlo.

Volební urny
26.01.
volby do zastupitelstva

V 19 obcích se konaly náhradní volby, někde chyběly kandidátky

V devatenácti českých obcích v sobotu lidé rozhodovali o složení svých zastupitelstev. V sedmnácti z nich se nekonalo hlasování loni v říjnu kvůli nedostatku kandidátů. A ve zbývajících dvou rozhodl o opakování voleb soud.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Ustanovující zasedání zastupitelstva ve Fekišovcích
aktualizováno 17.01.
fekišovce na slovensku

Zastupitelé ze slavného videa odstoupili. Starostka post nepustí

Několik zastupitelů slovenské obce Fekišovce, kterou proslavilo virální video ze zasedání obecního zastupitelstva, složilo mandát. Odmítají spolupracovat se starostkou, která je na úvodním zasedání zastupitelstva dehonestujícím způsobem nutila ke zpěvu hymny.

Lávka Troja - 2
aktualizováno 14.01.
Zřícení lávky v Troji

Poškození po pádu lávky dostanou miliony. Radní kývli na odškodné

Více než rok po pádu Trojské lávky schválila Rada hlavního města Prahy odškodné pro čtyři zraněné. Mezi dvojici poškozených chtějí radní rozdělit pět milionů korun, pro zbylé dva ještě odškodné nevyčíslili. Návrh ještě musí schválit zastupitelstvo.

Ustanovující zasedání zastupitelstva ve Fekišovcích
11.01.
Hit internetu!

Zpívejte hymnu! Stoupněte si! Takhle starostka školila zastupitele

Takové jednání obecního zastupitelstva jste ještě neviděli! Video, na němž starostka Miroslava Fedorová řídí jednání zastupitelstva ve slovenské obci Fekišovce, se okamžitě stalo hitem internetu. Slováci už několik dní neřeší nic jiného.

Muž na lavičce
aktualizováno 19.12.
Kontroverzní vyhláška

Ústavní soud povolil vysedávání na ulicích. Města to nesmí zakázat

Město Most na severu Čech se bude muset vzdát vyhlášky o zákazu sezení na veřejných prostranstvích mimo lavičky. Zrušil ji totiž Ústavní soud. Podle soudu totiž sezení samo o sobě nenarušuje veřejný pořádek.

Demonstrace za zachování nemocnice v Orlové
13.12.
Demonstrace za zachování

Část nemocnice v Orlové chtějí zavřít! Personál pošlou do Karviné

Pěkně rušno bylo ve čtvrtek před Krajským úřadem v Ostravě. Lékaři, zdravotní sestry i pacienti tam s transparenty bojují za zachování nemocnice v Orlové. Na zastupitelstvu se totiž bude hlasovat o jejím osudu. Kraj chce většinu lůžkových oddělení přesunout do Karviné - včetně personálu.

Americký kongres
06.11.

VIDEO: Spojené státy volí zastupitele do kongresu

Ve Spojených státech se dnes konají volby do Kongresu. Více než 35 milionů Američanů už odvolilo v předčasném hlasování, o které byl letos rekordní zájem. Demokraté i Republikáni do poslední chvíle na shromážděních bojovali o přízeň voličů. Prezident Donald Trump svým podporovatelům vzkázal, že je v sázce všechno, čeho v Bílém domě dosáhl.

Nová primátorka Jihlavy - Karolína Koubová
31.10.
Nová vedení měst

Jihlava má poprvé primátorku! Manžel musí na rodičovskou

V dalších městech finišují povolební vyjednávání. Například ve středu se dohodli nově zvolení zastupitelé v Jihlavě a poprvé v historii budou mít primátorku. Nové vedení už mají také ve Zlíně nebo Hradci Králové.