Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hasiči zachraňovali seniora z bahna
aktualizováno dnes 15:52
rodinný rybník

Muže málem zabil vodník. Když ho dal do vody, pohltilo ho bahno

Kuriózní případ řešili hasiči z Orlové v Moravskoslezském kraji. V pondělí vyjížděli k záchraně třiasedmdesátiletého seniora, který si chtěl u rodinného rybníka postavit sochu vodníka. Když vlezl do vody, uvízl v bahně a nemohl se dostat ven. Naštěstí se mu nic nestalo.

Miminko - Ilustrační foto
19.03.
pokus o vraždu

Matka nechala kojence venku na mrazu. Zachránil jej kolemjdoucí

Státní zástupkyně obžalovala ženu z pokusu o vraždu šestitýdenního syna. Loni na začátku února nechala kojence venku na mrazu a před smrtí ho zachránil kolemjdoucí.

Zulfirman Syah chránil svého syna
aktualizováno 17.03.
útok na novém zélandu

Otec chránil svého syna vlastním tělem! Střelec ho zasáhl několikrát

Útok na mešity v Novém Zélandu má už 50 obětí. Někteří však měli obrovské štěstí a podařilo se jim přežít. Například Zulfirman Syah se snažil zachránit svého dvouletého syna před útočníkem Brentonem Tarrantem, který do něho vystřelil hned několik kulek. Jedna však zranila i malého chlapce. Lékaři oba převezli do nemocnice, kde se úspěšně zotavují.

Prásk.tv píše:

Reportérka Julie Wilson zachránila psa
čtěte o tématu záchrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Oběti teroru v Christchurchu
aktualizováno 16.03.
útok na novém zélandu

Při masakru v mešitě umíraly ženy i děti. Toto jsou jejich příběhy

Útok na mešity na Novém Zélandu si vyžádal 49 obětí. Mezi nimi i řadu žen a dětí. Toto jsou příběhy několika z nich. Podezřelý Australan Brenton Tarrant, který celý svůj čin vysílal živě, byl policií zadržen a v sobotu byl přiveden k soudu.

Most Náměšť nad Oslavou
14.03.
barokní skvost

Vzácný most v Náměšti se rozpadá! Je nutná rychlá oprava

V havarijním stavu je jedna z nejhodnotnějších historických památek v České republice - barokní most v Náměšti nad Oslavou. Tento skvost z 18. století zdobený sochami se rozpadá a potřebuje urychleně opravu.

Pan Petr
12.03.
obrovské štěstí

Při řízení dostal infarkt! Naboural auto zdravotnice, ta jej zachránila

O mimořádném štěstí v neštěstí může mluvit řidič, kterého v Chomutově postihl za volantem infarkt. V bezvědomí narazil do jiného auta, které shodou náhod patřilo zdravotní sestře. Ta muže vytáhla a začala ho oživovat. Náhodou šel kolem strážník městské policie a o chvíli později i policista v civilu. Během krátkého okamžiku se tak u muže sešli tři lidé trénovaní v poskytování první pomoci.

Pád z okna
11.03.
Záchranář v akci

David před rokem a půl zachránil život. Teď dostal dojemný vzkaz

Je to už rok a půl, co středočeský záchranář David Brabec díky své pohotovosti zachránil mladou ženu, která omámená bloumala po chodbě rakovnické nemocnice. Teď dostal dojemný vzkaz.

Oscar trpí leukémií
10.03.
dobrovolní dárci

Oscar (5) má leukémii. Pět tisíc lidí stálo v dešti, aby mu pomohli

Malý Oscar Saxelby-Lee z britského Worcesteru trpí zákeřnou leukémií. Lékaři mu dávají tři měsíce života. Chlapeček závodí s časem, aby se mu podařilo najít vhodného dárce kmenových buněk, které by mu pomohly nad nemocí vyhrát. Když se zpráva rozšířila, před místní základní školou se sešlo téměř pět tisíc lidí, aby se mezi nimi našel dárce pro nemocné dítě.

Zaječí mládě
09.03.
malí zajíčci

Opuštěná mláďata zvířat: Nesahat, nebo zemřou, varuje expert

Mláďata, která se nacházejí bez přítomnosti matky v přírodě, není dobré sbírat, ani se jim snažit jakkoliv jinak pomoct. Zvířata totiž nejsou opuštěná, jejich matka se k nim pravidelně vrací, aby je nakrmila. Jejich přemístění člověkem může způsobit, že už je jejich matka nenajde a mláďata tak zemřou hlady.

Požár Beroun
09.03.
hořelo v 6.patře

Požár bytu v Berouně: Přiotrávené lidi zachraňovali hasiči žebříkem

Při ničivém požáru bytu v šestém patře panelového domu v Berouně se přiotrávili tři lidé. Z bytu se nemohli dostat ven, hasiči je museli zachraňovat pomocí vysokého žebříku.