Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obézní pracovník - ilustrační foto
aktualizováno 10.03.
alarmující čísla

KALKULAČKA OBEZITY: S tloušťkou bojuje pětina Čechů!

Počet lidí trpících nadváhou v Česku stále roste. V loňském roce bylo ohroženo obezitou podle Českého statistického úřadu 18,5 % lidí. Problémem je především nízká aktivita a špatné stravovací návyky. Podle ministerstva zdravotnictví je také stále více obézních dětí, a proto vytvořilo akční plán Národní strategie Zdraví 2020.

Nákupy v Polsku
aktualizováno 02.03.
Nájezdy za hranice

Aféry zájem Čechů neotupily. Ve velkém nakupují v Polsku i maso

O stovky milionů zlotých, tedy několik miliard korun, může přijít polská ekonomika v důsledku aféry kolem masa. Tvrdí to tamní Sdružení chovatelů dobytka. Štáb televize Nova v Polsku zjišťoval, jak na aféru reagují tamní prodejci masných výrobků a také zda Češi polské maso stále kupují.

Tlustý chlapec
03.02.
Průzkum

Češi svou váhu neřeší, raději se dobře nají. Dietám většina nevěří

Pouze šestačtyřicet procent lidí v Česku je spokojených se svou momentální váhou. Dietu vyzkoušel každý druhý Čech. Dva ze tří obyvatel Česka jsou ale zároveň přesvědčeni, že diety nefungují. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos.

Prásk.tv píše:

Švédové
čtěte o tématu Češi na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Sociální sítě
31.01.
Moderní technologie

Češi jsou závislí na sociálních sítích. Otestujte si, zda jste i vy!

Více než polovina Čechů tráví čas na sociálních sítích, jedná se tak o 4,5 milionu lidí starších 16 let. Vzrostl také počet českých domácností připojených k internetu nebo lidí používající tablety a chytré telefony, vyplývá ze statistiky Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejste také závislý na sociálních sítích či technologiích? Krátký test vám vyhodnotí, jak jste na tom.

Brexit - ilustrační fotografie
23.01.
odchod z EU

Tvrdý brexit se Britů v ČR nejdřív nedotkne, schválila Sněmovna

Britové zřejmě budou mít v Česku až do konce příštího roku stejná práva, jako by byli dál občany Evropské unie. Vyplývá to z vládního návrhu zákona, který dnes schválila zrychleně už v prvním čtení Sněmovna. Předloha ale bude účinná jen v případě takzvaného tvrdého brexitu, tedy pokud by Velká Británie odešla z unie bez dohody. Nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Alkohol
aktualizováno 05.01.
Národ pijanů

Domácnosti v EU za alkohol utratí miliardy! Češi jsou v první desítce

Evropský statistický úřad Eurostat vydal seznam států, ve kterých domácnosti za alkohol utrácejí nejvíce peněz. Celkové výdaje na alkohol v EU činí 130 miliard eur. Česká republika se zařadila se svými 3,3 procenty z celkových výdajů na páté místo ještě před Slovensko. První místo obsadilo Estonsko, za ním se zařadilo Lotyšsko a třetí je Litva.

Nález těla ve Vltavě - 4
02.01.
Utonulí keškaři

Rozdělují se ceny za nejhloupější smrt! V nominaci jsou i dva Češi

Mezi nominovanými na Darwinovu cenu jsou i dva Češi, kteří zemřeli v pražských kanálech při hledání tzv. kešek. Kandidáty na ocenění jsou lidé, kteří zemřeli zbytečnou smrtí a kvůli vlastní "hlouposti". Podle Darwinovy teorie tím obohatili lidský genom.

Pátek třináctého
aktualizováno 26.12.
Pověry

Češi jsou pověrčivý národ. Pátku třináctého se ale příliš nebojí

Téměř polovina Čechů se podle posledních průzkumů přiznala k pověrčivosti. Děsí se například černých koček, rozbitých zrcadel a pro štěstí přeskakuje i kanály. Zajímavostí ale je, že pátek třináctého je pro řadu lidí dnem šťastným, což se prý projevuje i v sázkových kancelářích.

Huawei
aktualizováno 18.12.
Kybernetická bezpečnost

Čeští zákazníci řeší, co s mobily Huawei. Operátoři zatím mlčí

Na kauzu kolem společnosti Huawei reagují i lidé, kteří vlastní mobily stejné značky. Někteří by se ho teď nejraději zbavili. Jiní se naopak nebojí a používali by ho dál.

Lidé
12.12.
Nová statistika

Počet obyvatel vzrostl o 30 tisíc! Přispěla k tomu hlavně migrace

Počet obyvatel se v České republice za prvních 9 měsíců letošního roku zvýšil o téměř 30 tisíc. Údaje ve středu zveřejnil Český statistický úřad. Podle statistiků může za nárůst obyvatel hlavně migrace.