Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úřad práce - ilustrační foto
24.02.
Přehled změn Plán ministerstva

Stát chystá válku s chudobou! Změny se dotknou téměř všech

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chce zatočit s tzv. obchodníky s chudobou, a proto vypracovalo 15 opatření, které hodlá zavést. Lidé by tak například museli mít trvalý pobyt v obci, v níž skutečně žijí. Změnil by se také systém dávek nebo povinná školní docházka.

Příspěvek na živobytí - úřad práce
22.02.
VELKÝ PŘEHLED Peníze od státu

Ministerstvo plánuje velké změny v dávkách. Toto vše bude jinak!

Do těžké životní situace se může dostat opravdu každý. Při mnohých z nich máte nárok na pomoc od státu. Některé sociální dávky teď ale plánuje Ministerstvo práce a sociálních věcí změnit. Resort chce například přidat peníze rodinám s dětmi nebo upravit vyplácení příspěvku na bydlení.

Havířov - 2
aktualizováno 20.02.
Zamítnutí úřadu

Havířov neuspěl s bezdoplatkovou zónou. Obyvatelé jsou překvapeni

Havířov neuspěl s vyhlášením bezdoplatkové zóny. Návrh obyvatel, který podpořili i zastupitelé města, magistrát zamítl. Lidé zavedení zóny, kde město nedoplácí na nájem, požadovali hlavně kvůli problémovým spoluobčanům.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Zdražení
12.01.
levnější bydlení

Týká se vás příspěvek na bydlení? Spočítejte si to na kalkulačce

Máte tak vysoký nájem, že vám po jeho zaplacení zbudou peníze sotva na jídlo? Pak můžete od státu žádat příspěvek na bydlení. Spočítejte si na kalkulačce webu Peníze.cz, jestli na něj máte nárok.

Výpověď
12.01.
sociální dávky

Dostali jste výpověď? Kalkulačka vypočítá, kolik dostanete podporu

Pokud už jste v práci dali výpověď sami nebo vás zaměstnavatel propustil, máte za určitých okolností nárok na podporu v nezaměstnanosti. Její výše dosahuje až 65 procent vaší průměrné měsíční čisté mzdy a pobírat ji můžete maximálně 11 měsíců. Spočítejte si na kalkulačce, na kolik byste měli nárok.

Nemocná žena
11.01.
peníze za nemoc

Vyplatí se vám marodit? Spočítejte si nemocenskou na kalkulačce

Za první tři dny nemoci v současnosti nedostávají zaměstnanci ani korunu. Teprve od čtvrtého dne jim vyplácí zaměstnavatel náhradu mzdy. Od 15. dne pak mají nárok na nemocenskou od státu. Spočítejte si na kalkulačce z webu Peníze.cz, kolik byste za marodění dostali.

Důchody - 2
aktualizováno 08.01.
důchodová kalkulačka

Důchody v letošním roce rostou! Spočítejte si, kolik nově dostanete

Starobní důchodci si v tomto roce polepší. Místo 9 procent dosáhnou na 10 procent průměrné mzdy, a zvýší se tak základní výměra důchodů, která je od ní odvozena. Změna se projeví u nižších důchodů, u kterých základní výměra činí větší část. Spočítejte si novou výši důchodu na kalkulačce, kterou připravil web Peníze.cz.

Příspěvek na živobytí - úřad práce
aktualizováno 04.12.
Přehled změn

Vyplácení dávek se změní! Někdo dostane peníze místo poukázek

Poslanci v úterý podpořili novelu zákona o pomoci v hmotné nouzi ve verzi, kterou odsouhlasil Senát. Někteří lidé, například senioři nad 70 let a invalidé, tak opět místo poukázek dostanou od Úřadu práce dávky v hotovosti. Původní opatření, kdy byly příspěvky vypláceny formou poukázek, totiž podle ministerstva práce a sociálních věcí poškozovalo ty nejzranitelnější.

Janov
01.12.
reportáž Krutý osud paneláků

Bez vody, elektřiny i tepla! Takhle se žije na šíleném sídlišti Janov

Přesně před 10 lety se v severočeském Litvínově konala krvavá demonstrace neonacistů, kteří se snažili dostat na litvínovské sídliště Janov. Na tom z velké části žije romské či ruské a ukrajinské obyvatelstvo, často v domech bez elektřiny či vody. Ani po 10 letech se zde situace nezlepšila, spíš naopak.

Alena Schillerová, Jana Maláčová
aktualizováno 27.11.
Skřípění v koalici

Ministryně jsou hitem internetu! Smějí se jim kvůli zvýšení dávek

Vládní strany se nedohodly, o kolik by se mohlo v Česku zvýšit životní a existenční minimum. Jedenáctiprocentním navýšení požadují sociální demokraté. Hnutí ANO je zatím proti.