Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úplatek ilustrační
aktualizováno 16.02.
Incident na D1

Policistu, který vzal úplatek od Poláka, obvinili. Poznali ho z videa

GIBS obvinila moravskoslezského policistu, který měl na dálnici D1 od polského řidiče přebrat pokutu bez vypsání bločku. Muž si vše natočil na video, které pomohlo policistu identifikovat. Ten nebyl na záběrech vidět, dal se ale poznat po hlase.

Úplatek
14.02.
Hrozí mu pět let

Kriminalista vzal úplatek. Sliboval nižší trest i smazání videa z kamer

Až pět let za mřížemi může strávit kriminalista z Brna, který podle vyšetřovatelů Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vzal dvacetitisícový úplatek. Peníze mu dala žena, kterou policisté vyšetřovali kvůli krádeži v drogerii.

Zdeněk Bursa
aktualizováno 01.02.
krajský soud

Radní Libereckého kraje chtěl milion úplatek! Soud mu dal 5 let

Krajský soud v Liberci poslal do vězení Zdeňka Bursu, bývalého radního Krajského úřadu v Liberci. Měl si říct o úplatek ve výši téměř 1 milion korun. Kromě pětiletého trestu, který si má odpykat ve věznici s ostrahou, musí ještě zaplatit 500 tisíc korun.

Prásk.tv píše:

Pizzeria - 1
čtěte o tématu úplatek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Jacob Zuma, Radovan Krejčíř
14.01.
Milionové úplatky

Krejčíř prozradil, kolik platil za azyl v JAR. Uplácet měl prezidenta!

Radovan Krejčíř, který byl v Jihoafrické republice odsouzen k 35 letům vězení, hýbe místní politickou scénou. Ve vězení vypověděl, že kvůli získání azylu dal milionový úplatek rodině tehdejšího prezidenta Jacoba Zumy. Ten musel vloni skončit kvůli korupčnímu skandálu, kdy měli na něj napojení lidé zpronevěřit miliardové částky.

Úplatek
aktualizováno 31.12.
Úplatek

Muž nařkl policistu z korupce. Pomluvu na internetu si odpracuje

Přílišná sdílnost se nevyplatila muži z Vyškovska. Na sociální síti nařkl policistu, že si mu řekl o úplatek ve výši pěti set korun. Vyškovský soud však internetový příspěvek označil za pomluvu a muž si musí svá nerozvážná slova odpracovat.

Peníze - ilustrační foto
aktualizováno 09.11.
Vydírání

Maníci se chtěli přiživit na dotaci. Manažera vydírali o miliony korun

Předsedu představenstva obchodní firmy z Karlovarska měli podle policie vydírat tři muži. Požadovali po něm čtyři a půl milionu korun a vyhrožovali mu, že přijde o dotaci.

David Rath - 6
aktualizováno 27.06.
Nepravomocný verdikt

Rath: Rozsudek jsem znal předem, byl na přání prezidenta

Krajský soud v Praze ve středu ráno vynesl rozsudek nad bývalým středočeským hejtmanem Davidem Rathem a dalšími deseti lidmi obžalovanými kvůli korupci. Stejný soud Ratha nepravomocně poslal za mříže už před třemi lety a dnes mu uložil i stejný trest - 8,5 roku. Rath na tiskové konferenci řekl, že rozsudek znal ještě před vynesením a že je na přání prezidenta Miloše Zemana.

GIBS
06.02.
úplatky

Policisté v Mostě mají problém: Kvůli výtahu hrozí muži vězení

Generální inspekce bezpečnostních sborů zatkla civilního zaměstnance mostecké policie. Podle vyšetřovatelů opakovaně žádal úplatek za to, že předčasně převezme do užívání nový výtah v budově tamní policie. Firmě, která výtah montovala, by jinak hrozilo penále za pozdní dokončení.

Šárka a Lukáš Nečesaný
aktualizováno 15.01.
soud kvůli úplatkům

Nečesaní znovu u soudu! Matka nepřišla, je na tom špatně

Krajský soud v Liberci dnes začal rozplétat kauzu bývalého generálního ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného, jeho ženy Šárky a zástupce zdravotní firmy Tomáše Macháčka z uplácení, přijetí a poskytnutí úplatku ve výši zhruba 24 milionů korun. Dít se vše mělo přes firmu Sarmed vlastněnou manželkou Nečesaného.

Martin Půta
aktualizováno 21.12.
Vážné obvinění

Státní zástupce obžaloval hejtmana Půtu, kvůli korupci

iberecký státní zástupce Radim Kadlček podal obžalobu na 13 lidí a čtyři firmy v souvislosti s úplatky u dvou evropských projektů. Dopustit se měli šesti trestných činů. Nejpřísnější trestní sazba je od pěti do 12 let, právní kvalifikace se u jednotlivých osob liší, řekl dnes Kadlček ČTK. Mezi obžalovanými je i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN), který obvinění rozhodně odmítá.