Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jan Zahradil, Václav Klaus ml.
aktualizováno 15.03.
Spory uvnitř strany

Od Klause juniora dávají ruce pryč další lidé z ODS. On ji nebude volit

Spor poslance občanských demokratů Václava Klause ml. se svou vlastní stranou pokračuje. Ten se svým kolegům znelíbil po kontroverzním výroku v Poslanecké sněmovně. Do diskuse se zapojil i jeho otec Václav Klaus starší. Svůj názor ale vyjádřili i další členové ODS.

Theresa Mayová v britském parlamentu
aktualizováno 14.03.
Klíčové hlasování

Britský parlament schválil odklad brexitu. Nové referendum nebude

Britský parlament dnes schválil návrh vlády na krátký odklad brexitu. Kabinet chce o odložení termínu z 29. března na 30. června požádat Brusel v případě, že parlament do 20. března schválí dohodu o brexitu, kterou loni s Bruselem dojednala premiérka Theresa Mayová. Tuto dohodu už parlament ale dvakrát odmítl. Pro vládní návrh se vyslovilo 412 poslanců, proti jich bylo 202.

Václav Klaus mladší
aktualizováno 13.03.
Prý poškozuje stranu

Odejděte, vyzvali poslanci ODS Klause mladšího. Nepůjdu, vzkázal

Poslanecký klub ODS vyzval Václava Klause mladšího k odchodu z klubu. Klaus svým jednáním dlouhodobě stranu poškozuje, píše se v usnesení po večerním jednání klubu.

Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Miloslav Rozner
aktualizováno 13.03.
kontroverzní výrok

Rozner zpochybnil koncentrák, 88 poslanců ho odmítlo vydat policii

Policie nyní nebude moci obvinit poslance hnutí SPD Miloslava Roznera v případu jeho výroků o někdejším romském táboře v Letech u Písku.

Příslušníci cizinecké policie na letišti
13.03.
Sport převezme nový úřad

Poslanci schvalují zákony: Cizince bude možné vyhostit rychleji

Od rána jednají poslanci o nových zákonech. Schválili vznik Národní sportovní agentury i novelu cizineckého zákona, která umožní rychlejší vyhoštění cizinců, kteří se v Česku opakovaně dopustili trestných činů. Poslanci budou také projednávat omezení kumulace odměn za více politických funkcí, vydání poslance SPD Miloslava Roznera a volbu zástupce ombudsmanky.

Mobilní telefon s počítačem
12.03.
podpultové ceny

Boj za mobilní data pokračuje! Operátoři je prý nabízí levně

Začal boj o mobilní data. Premiér Babiš svolal ředitele čtyř operátorů - tří současných a jednoho, který by mohl na tuzemském trhu vytvořit konkurenční prostředí. Operátoři tvrdí, že neprodávají tak drahá data, jak vyplývá z průzkumů, protože je lidem nabízejí za podpultové ceny. Důkaz mají vládě předložit do týdne.

Jednání ve sněmovně
aktualizováno 08.03.
Schůze sněmovny

Velkoobchody zůstanou o svátcích otevřené, rozhodli poslanci!

Velkoobchod bude zřejmě smět fungovat i o těch svátcích, kdy musí mít ostatní větší obchody podle zákona zavřeno. Návrh ANO a ODS na vynětí velkoobchodu ze zákona o prodejní době schválila Sněmovna.

Radek Vondráček
aktualizováno 07.03.
Ostuda

Vondráček se za tanec na stole omluvil. Rezignaci ale odmítá

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) si pořádně vyhodil z kopýtka. Vyskočil na předsednický pult hlavního jednacího sálu Sněmovny a bavil kolegy hrou na kytaru. Prohlásil, že je na to ke všemu hrdý. Nakonec se ale omluvil.

Miloslav Rozner
06.03.
"pseudokoncentrák"

Nevydávat. Výbor Roznera z SPD podržel, rozhodnou poslanci

Sněmovna možná nevydá poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o bývalém romském táboře v Letech u Písku. Mandátový a imunitní výbor totiž jeho vydání nedoporučil.

Alkohol na vodě
aktualizováno 06.03.
Jen pro vůdce plavidel

Zákaz alkoholu na vodě se ruší! Poslanci stanovili tento limit

Vodáci by mohli plout po některých úsecích řek a vod s alkoholem v krvi bez hrozby pokuty. Pouze pro vůdce malých plavidel bez vlastního pohonu, která nepodléhají evidenci, má platit zákonem stanovený limit 0,5 promile alkoholu v krvi.