Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Byty - ilustrační
04.03.

VIDEO: Budějovický magistrát zdraží nájmy v bytech

Magistrát v Českých Budějovicích hodlá zvýšit nájemné v městských bytech. Nájemci podle vedení města platí až o několik tisíc korun měsíčně méně, než je tržní cena.

Nebezpečný most v Pardubicích
25.02.
Chybí 50 miliard

Tisícovka mostů je v havarijním stavu. Lidem jde často o život!

V Česku je v havarijním a velmi špatném stavu asi tisícovka mostů. Na jejich opravu by bylo potřeba zhruba 50 miliard korun. Naprostý extrém je například v Pardubicích. Přemostění Chrudimky je bez zábradlí, plné děr a místy se chodí po pražcích.

Havířov - 2
aktualizováno 20.02.
Zamítnutí úřadu

Havířov neuspěl s bezdoplatkovou zónou. Obyvatelé jsou překvapeni

Havířov neuspěl s vyhlášením bezdoplatkové zóny. Návrh obyvatel, který podpořili i zastupitelé města, magistrát zamítl. Lidé zavedení zóny, kde město nedoplácí na nájem, požadovali hlavně kvůli problémovým spoluobčanům.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Úřednice
24.01.
vnitřní kontrola

Úřednice na magistrátu vybírala poplatky, část končila v její kapse

Velmi neobvyklý případ rozsáhlých krádeží objevila vnitřní kontrola na jihlavském magistrátu. Na svědomí ho má podle mluvčí města jedna z úřednic, která si část vybraných peněz od obyvatel města nechávala pro sebe. Celkem si tak měla přijít na stovky tisíc korun. Ukradené peníze sice už vrátila, ale z práce stejně dostala vyhazov.

Lukáš Hanes
aktualizováno 21.01.
hlasování koalice

Radní měl bourat pod vlivem drog, ve funkci nadále zůstává

Nejen Kladnem otřásla nehoda, při které policejní test ukázal, že radní Lukáš Hanes měl řídit pod vlivem drog. Opozice žádala okamžité odsoupení Hanese, vedoucí koalice ale radního podpořila a hlasovala pro jeho setrvání ve funkci.

Magistrát Hl. m. Prahy - Nová radnice - 1
11.01.
Neotřelý nápad

Primátor má padla, přichází noční starosta. Praha chystá novinku

Praha bude mít možná už brzy kromě primátora i nočního starostu. Ten by měl řešit život v hlavním městě po setmění. Magistrát se prý nechal inspirovat zkušenostmi ze zahraničí a nočního starostu by chtěl jmenovat už koncem ledna. Podle opozice je ale zřízení takového postu nesmyslné.

Policie si posvítila na skupinu výrobců a prodejců drog
aktualizováno 08.01.
Obří akce

Policie rozprášila skupinu dealerů drog. Byla mezi nimi i úřednice

Při jednom z největších zátahů na výrobce a distributory drog v Olomouckém kraji za poslední léta policisté zatkli i úřednici prostějovského magistrátu. Žena, která už na radnici nepracuje, měla být jedním z devíti lidí, kteří podle kriminalistů zásobovali drogově závislé na celé střední a východní Moravě.

Lukáš Hanes
18.12.
Souboj o magistrát

Radní z Kladna řídil zdrogovaný! Nehoda byla nafingovaná, tvrdí

Jednu ulici v Kladně dnes ráno zasypal sníh. Několik tun ho tam nechal dovézt bývalý primátor, který tak reagoval na nedávnou nehodu radního Lukáše Hanese. Ten sice podle policie nebyl viníkem nehody, ale jeho test na drogy vyšel pozitivně. Opozice žádá okamžité odstoupení Hanese. Ten se brání tím, že nehoda byla nafingovaná.

Jednání Pirátů se se Spojenými silami pro Prahu - 7. října
aktualizováno 15.10.
komunální volby v Praze

Praha Sobě, Piráti a Spojené síly se dohodli. S ODS nepočítají

První jednání o možné koalici na pražském magistrátu mezi Piráty, sdružením Praha Sobě a koalicí Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL) bylo úspěšné. Výsledky rozhovorů byly zveřejněny na tiskové konferenci. Na většině bodech se strany shodly.

Volby - ilustrační foto - 2
12.10.
komunální volby

ANO v Brně vráží klín do nové koalice. Chce přemluvit Piráty

Brno je po volbách stále ve velké nejistotě. Brněnský primátor Petr Vokřál se snaží zlomit koalici, která proti němu vznikla na magistrátu. Nabídku na spolupráci dostali Piráti, ale ti ji zatím odmítají.