Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dick Dale
18.03.
Dick Dale

Další hudební legenda je po smrti! Proslavil ji hit z Pulp Fiction

Ve věku 81 let zemřel o víkendu kytarista Dick Dale. Proslavil se skladbou Misirlou, která se stala ústředním hudebním tématem filmu Pulp Fiction. Dale byl průkopníkem kalifornského rockového žánru surf rock.

Stanislav Zindulka
aktualizováno 14.03.
Zářil i v Ulici

Odešla další legenda. Ve věku 86 let zemřel Stanislav Zindulka

Ve věku 86 let zemřel ve čtvrtek herec Stanislav Zindulka, který zářil v mnoha divadelních inscenacích, filmech a seriálech. Agentuře ČTK to oznámil ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka.

Rozloučení s Václavem Vorlíčkem
aktualizováno 12.02.
Poslední rozloučení

Lidé se loučili s režisérem Vorlíčkem! Splnili mu jeho přání

Česko se v úterý rozloučilo s legendárním režisérem Václavem Vorlíčkem. Autor mnoha nezapomenutelných crazy komedií a seriálů měl představu o svém vlastním pohřbu. Přál si například velký potlesk na konci. Jeho přání se mu splnilo. Na pohřeb dorazila nejen rodina, ale i jeho přátelé, například Jan Hrušínský, Jiřina Bohdalová, Pavel Trávníček nebo Zdeněk Troška.

Prásk.tv píše:

Václav Vorlíček - 1
čtěte o tématu legenda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Režisér Václav Vorlíček
aktualizováno 06.02.
Václav Vorlíček

Zemřel legendární režisér Vorlíček (†88)! Stvořil Arabelu i Popelku

V úterý večer přišel filmový svět o další velkou legendu. Zemřel režisér Václav Vorlíček, kterému vděčíme za takové klenoty, jakými jsou Tři oříšky pro Popelku, Jak utopit dr. Mráčka..., Což takhle dát si špenát nebo Létající Čestmír. Bylo mu 88 let.

Prohlídka bytu Jaroslava Foglara
aktualizováno 17.12.
legendární komiks

Rychlé šípy slaví 80 let. Google odhalil byt Jaroslava Foglara

Právě před 80 lety vyšel první díl kresleného komiksu spisovatele Jaroslava Foglara a kreslíře Jana Fischera Rychlé šípy. Výročí připomněl i světový internetový vyhledávač Google. Na své úvodní obrazovce zobrazuje pětici komiksových hrdinů Mirka Dušína, Jarku Metelku, Červenáčka, Jindru Hojera a Rychlonožku. A v odkazu nabízí virtuální prohlídku bytu Jaroslava Foglara, kde legendární příběhy vznikaly.

Svatomartinská husa
09.11.
muž na bílém koni

Nejvtipnější legenda vůbec? To je důvod, proč na Martina jíme husy!

Svatý Martin je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších světců u nás. Víte ale, proč se říká, že jezdí na bílém koni? A proč vlastně na jeho svátek jíme pečenou husu? Všechno má svůj původ v legendách.

Porod
08.11.
šílená pověra

Proč ženy porod bolí? Jsou líné a mohou si za to samy, tvrdí filozof

Porod je jedním z nejbolestivějších momentů, jaké může žena zažít. Podle některých pověr si ale za bolest mohou ženy samy. Hlavně ty, které jsou líné.

Orient expres
aktualizováno 13.10.
legendární vlak

Orient expres vyrazil z Prahy, vlak je beznadějně vyprodaný

Nejslavnější vlak všech dob Orient expres v sobotu odpoledne vyjel z pražského hlavního nádraží. Namířeno má do Paříže a do Londýna. Úplně poprvé vlak plný luxusu vyjel před 135 lety.

Bezdomovec Rambo
aktualizováno 18.09.
Ústecký Rambo

Smrt legendárního bezdomovce vyšetřuje policie! Zemřel po hádce

Policisté vyšetřují smrt známého bezdomovce z Ústí nad Labem. Muže, přezdívaného Rambo, našli mrtvého v neděli před půlnocí v centru města. Pitva zatím nestanovila příčinu úmrtí, podle policie se ale mohl stát obětí trestného činu. Pátrá proto po svědcích.

Kapela Prouza
aktualizováno 26.06.
smutná zpráva

Sbohem, Tomáši! Zemřel zpěvák (†53) legendární české kapely!

Sociální sítě zaplnila velmi smutná zpráva o odchodu zpěváka a skladatele Tomáše Hampela. Ten byl členem kapely Prouza a spoluautorem známé písně Na venku z alba V otrhaném domě. Po oznámení se strhla řada smutných reakcí.