Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Klíšťata - ilustrační foto
09.03.
klíšťová encefalitida

Klíšťata jsou kvůli teplu aktivnější, je vhodná doba na očkování

Kvůli teplému počasí posledních dní se velmi výrazně zvýšila aktivita klíšťat. Odborníci proto upozorňují, že pokud máte zájem o očkování, je na něj nejvyšší čas. Bohužel Česká republika má dlouhodobě nejvyšší počet případů nakažení klíšťovou encefalitidou v Evropě.

Slunce/ sníh
aktualizováno 28.02.
Přepověď na víkend

Z jara znovu do zimy! Ochladí se o 15 stupňů, o víkendu bude sněžit

Čtvrtek by měl být nejteplejším dnem z celého týdne. Teploty budou atakovat hranici 20 stupňů, už v pátek se ale znovu ochladí. O víkendu pak může dokonce sněžit.

Oteplení
aktualizováno 25.02.
Týdenní předpověď

Chladné počasí končí! Oteplí se až na 18 stupňů. PŘEDPOVĚĎ

Po krátkém ochlazení do Česka znovu vtrhne jarní počasí. Teploty se přes den vyšplhají až k 18 stupňům, v noci ale stále budou klesat pod nulu. V pátek se znovu mírně ochladí a obloha se zatáhne.

Prásk.tv píše:

Spíte v ponožkách?
čtěte o tématu teplo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Oteplení
aktualizováno 16.02.
Výhled počasí

Ochladí se ještě? Meteorologové vydali předpověď na měsíc

Následující čtyři týdny budou neobvykle teplé. Mírně se ochladí na konci února, se začátkem března ale teploty znovu stoupnou až k 15 stupňům. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Jaro
15.02.
Teplý pátek

Jarní počasí trhalo teplotní rekordy! Tady bylo nejvíce

Zdá se, že do Česka před víkendem vtrhlo jaro. Na několika místech Česka vystoupaly teploty nad 15 stupňů. Rekordy padly zhruba na pětině stanic měřících déle než 30 let.

Rozdílné počasí
aktualizováno 15.02.
Předpověď

Rozmarné počasí. Nejtepleji je na horách, na východě je mráz a mlha

Zatímco většina Česka se od rána raduje ze sluníčka a azurové oblohy, počasí opět ukázalo, že svede psí kusy. Východ Čech totiž naopak zakryla mlha, silnice namrzly a řidiče to často nepříjemně zaskočilo. Hezké počasí vydrží i o víkendu.

Příchod jara
aktualizováno 13.02.
Dobrá zpráva

Vrchol zimy je za námi! Do Česka přijde velmi časné jaro

Pokud vám vyhovuje spíše teplé počasí a zimu nemáte rádi, pak se můžete radovat. Mrazy by už podle meteorologů měly ustávat a teploty se přes den mohou vyšplhat i nad 10 °C. Sněhu se dočkáme ojediněle a spíše na horách. V nížinách si ho už neužijeme.

Horko
02.01.
Extrémní počasí

Loňský rok byl nejteplejší za 60 let! Třicítka padla už v dubnu

Loňský rok byl v Česku nejteplejší od roku 1961. Průměrná teplota 9,6 stupně Celsia byla o 1,7 stupně vyšší, než je dlouhodobý normál. Vyplývá to z předběžných údajů, které na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ochlazení
aktualizováno 27.12.
víkendová předpověď

Do konce roku mráz nečekejte, sněžit bude jen na horách

Do konce letošního roku už se mrazů přes den podle předpovědi meteorologů zřejmě nedočkáme. Teploty budou stoupat ke zhruba 2 až 6 °C, sněžit tak bude jen ojediněle ve vyšších polohách. Konec letošního roku tak bude velmi teplý a spíše zatažený. Meteorologové upozorňují, že v neděli dorazí velmi silný vítr, ten na hřebenech hor může v nárazech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině.

Odstávka tepla
30.11.
Havárie potrubí

Lidé v Havířově jsou bez tepla! Nejhorší je to pro malé děti

Od pátečních dvou hodin ranních došlo k přerušení tepla v Havířově v sídlišti Šumbark z důvodu havárie horkovodního potrubí. Odstávka by měla trvat až do večerních hodin. Lidé tak v mrazivém počasí nemohou topit a nemají ani teplou vodu.