Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tromba na Rakovnicku
11.07.
Počasí se zbláznilo

U Rakovníka se objevil větrný vír! Mohlo by jít dokonce o tornádo

Několik svědků dnes hlásilo tornádo na Rakovnicku. Lovci bouřek uvedli, že se mohlo jednat o trombu, tedy výrazný větrný vír, který se nedotkne země. Úkaz lidé pozorovali zhruba okolo sedmé hodiny večer.

Bouřky - 3
28.05.
lovci bouřek

Evropa bouří, meteorologové zaznamenali statisíce blesků

Meteorologové varují před silnými bouřkami, které by měly zasáhnout zejména Čechy. Už nyní se Evropa setkává s poměrně zásadní bouřkovou aktivitou. Jen za posledních 48 hodin udeřilo v oblasti Evropy více než 400 tisíc blesků.

Supercela nad polem - Ilustrační foto
18.03.
video lovci bouří

Austrálií se přehnala supercela, u letiště se objevilo tornádo

Austrálii v pátek sužovalo hned několik bouřkových systémů. V jednom z nich se díky kombinaci několika faktorů objevilo tornádo, které si pohrávalo s lehčími věcmi, vytrhávalo menší stromy ze země a ničilo auta v okolí. Tornádo se objevilo jen kousek od letiště v Brisbane.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

1916435
07.10.
V oku bouře

Děsivé VIDEO: Takhle vypadá průlet letadla ničivým hurikánem!

Zatímco drtivá většina lidí před ničivým hurikánem Matthew bere nohy na ramena nebo se alespoň hodně dobře zabední, najdou se i odvážlivci, kteří spěchají živlu vstříc. A ještě si to natáčejí.

Bouřky - 2
14.07.
Netradiční koníček

Jak se loví bouřky? Čeští stopaři živlů v akci

Většina lidí se před bouřkou raději schovává, jsou ale tací, kteří se snaží dostat se k ní co nejblíže. Blesky, neblesky, déšť, nedéšť, vyrážejí stopaři bouřek do terénu. V České republice se tomuto koníčku věnuje několik desítek lidí, ale přibývá jich a meteorologové si pravidelný přísun fotodůkazů nemohou vynachválit.