Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bývalý prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář
aktualizováno 14.02.
opisování textů

Bývalého prorektora Univerzity Karlovy obvinili z plagiátorství

Bývalý prorektor Univerzity Karlovy (UK) Martin Kovář se podle etické komise Filozofické fakulty UK dopustil plagiátorství. Na jednání akademického senátu Filozofické fakulty UK to dnes uvedla členka komise Olga Lomová. Kovář podle komise publikoval opsané texty po dobu zhruba 20 let. Svůj titul profesora proto podle komise dostal neoprávněně. Kovář obvinění z plagiátorství už dříve odmítl, dnešní rozhodnutí nechtěl komentovat. Kauzou se zabývá také univerzitní etická komise. Své stanovisko zatím nezveřejnila.

Miloš Zeman - profesoři
aktualizováno 11.02.
Vysoká škola se brání

Univerzita podala žaloby: "Zeman porušil zákony, ty platí i pro něj"

Univerzita Karlova podala dvě správní žaloby u Městského soudu v Praze kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat profesory docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta. Podle vedení univerzity Zeman porušil pravidla pro jmenování profesorů a akademické svobody.

Prezident Miloš Zeman
aktualizováno 14.01.
Prezident proti soudu

Zeman znovu nejmenoval dva profesory. Škola zvažuje žalobu

Prezident České republiky Miloš Zeman nejmenoval docenty Univerzity Karlovy Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta profesory. Učinil tak poté, co mu věc vrátil soud. Vedení univerzity zvažuje žalobu.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Plakát na koncert Jana Palacha
11.01.
Výročí úmrtí

Italští neofašisté plánují koncert pro Jana Palacha. Češi se bouří!

Výročí úmrtí Jana Palacha chtějí slavit také italští neofašisté. U jeho výročí připravují koncert na 19. ledna. Proti se postavili čeští studenti, politici i ministerstvo zahraničí. Letos je to padesát let od úmrtí studenta, který se upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.

Alois Souček
21.12.
Smutná zpráva

Zemřel Alois Souček! Muž, kterého chtěl potkat každý vysokoškolák

Smutnou zprávu zveřejnila Univerzita Karlova v Praze. Zemřel Alois Souček, univerzitní pedel.

Plagiát ilustrační
aktualizováno 02.11.
Podvodník ostrouhal

Podváděl a přijde o tituly! Karlova univerzita trestá prvního plagiátora

Rektor Univerzity Karlovy (UK) Tomáš Zima rozhodl o odejmutí dvou magisterských titulů absolventovi školy kvůli plagiátorství. Informoval o tom v pátek mluvčí UK Václav Hájek.

Tomáš Zima - letní interview
aktualizováno 12.08.
Letní interview

Rektor Zima rozjímal u goril. A prozradil svůj lék na kocovinu

Další díl seriálu Letní interview Michaely Šmídové je tady. Tentokrát vyzpovídala lékaře, biochemika a rektora univerzity Karlovy univerzity v Praze Tomáše Zimu. Kam se společně vypravili a co na sebe akademik prozradil, se podívejte.

Univerzita Karlova získala dva unikátní dokumenty
aktualizováno 29.06.
vzácné listiny

Úspěch Karlovy univerzity! Získala unikáty, které povolily její vznik

Pražská Karlova univerzita získala dva unikátní dokumenty. Jedním z nich je zakládací listina univerzity potvrzená papežem v roce 1347. Získala je od jednoho bankovního domu, který je koupil od soukromého sběratele.

Muzeum normální a srovnávací anatomie
25.02.
foto+video muzeum anatomie

Takové muzeum jste ještě neviděli! Naložený pes i opravdový kyklop!

Věděli jste, že v Praze existuje poměrně nenápadné a zastrčené muzeum, ve kterém můžete vidět unikátní kostru plejtváka ale i opravdového kyklopa? Řeč je o Muzeu normální a srovnávací anatomie při 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. K vidění je zde toho ale mnohem více!

Historik Josef Petráň
04.12.
Bylo mu 87 let

Velká rána pro českou vědu, zemřel oceňovaný historik Petráň

Ve věku 87 let zemřel v neděli profesor Josef Petráň, oceňovaný historik a bývalý prorektor Univerzity Karlovy. Zaměřoval se především na české dějiny pozdního středověku a raného novověku. Byl autorem řady odborných textů a učebnic.