Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Trosky letadla v Etiopii
včera 20:33
Zákazníci ruší objednávky

Další problémy pro Boeing! Kvůli nehodám ho vyšetřuje i FBI

Společnost Boeing se potýká s dalšími problémy. Poté co během šesti měsíců havarovaly dva stroje typu 737 Max 8, ve kterých zemřelo téměř 350 lidí, firmu začala ji vyšetřovat FBI. Výrobce letadel navíc přichází o zákazníky. První zemí, která zrušila nákup těchto letadel, je Indonésie. Firma Boeing se proto rozhodla letadla dodávat s novými bezpečnostními prvky, které by měly dalším nehodám předejít.

Výcvikový tábor ISIS v Egyptě na Sinajském poloostrově - 8
včera 18:29
Teroristé poraženi

Poslední bašta padla! ISIS už neovládá žádné území v Sýrii

Po více než pěti letech Islámský stát už neovládá žádnou část Sýrie! Teroristická organizace přišla o poslední území v bitvě s kurdskými jednotkami. Teroristé se stáhli do jeskyň u břehů Eufratu. V pátek to oznámila mluvčí amerického prezidenta.

Německá policie
včera 17:49
Už si najali i auto

Policie v Německu zatkla 10 džihádistů, chystali se útočit

Deset islámských radikálů skončilo v pátek v policejních celách. Muže ve věku od 20 do 42 let zadrželi policisté pro podezření, že chystali teroristický útok. Džihádisté si dokonce najali velký vůz, který k útoku chtěli použít. V kontaktu byli také s prodejcem zbraní.

Prásk.tv píše:

Kateřina Kristelová, Tomáš Řepka - 1
čtěte o tématu zahraničí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Internetová ekonomika
aktualizováno včera 15:49
Srovnání EU

Češi jsou v Evropě chudí příbuzní! Za hodinu berou téměř nejmíň

Češi mají jednu z nejnižších mezd v Evropské unii. V přepočtu na hodiny činí průměrná výplata 233 korun. Třeba v Lucembursku berou téměř pětkrát víc, naopak zhruba dvakrát méně mají v Bulharsku, které je na konci žebříčku.

Meteor
aktualizováno včera 15:26
jednoduché vysvětlení

Nad LA se objevila ohnivá koule, lidé se báli invaze mimozemšťanů!

Nad Los Angeles přeletěla ohnivá koule, která vyvolala velký zájem. Mnoho lidí se v obavách obrátilo na sociální sítě, zda u Los Angeles nedopadl meteorit či nejsou Spojené státy pod útokem mimozemšťanů. Do rozhovoru se vložila policie, která přinesla mnohem reálnější vysvětlení.

Brexit - ilustrační foto
včera 13:52
Vůle lidu

Miliony lidí podepsaly petici za odvolání brexitu! Web je přetížený

Více než tři miliony lidí už podepsaly petici požadující odvolání odchodu Británie z Evropské unie. Obrovský zájem o dokument, který je na webu britského parlamentu teprve třetí den, stále způsobuje stránce technické problémy. Premiérka Theresa Mayová podle svého mluvčího nehodlá vyslyšet výzvu k zastavení brexitu, o němž rozhodli před téměř třemi lety Britové v referendu.

Brexit
aktualizováno včera 13:59
Odchod z EU

EU dala Mayové s brexitem čas. Ve hře je stále odchod bez dohody

Odchod Británie z Evropské unie se nejspíš odloží. Členské státy daly premiérce Therese Mayové na výběr ze dvou variant. Vše záleží na schválení dohody britským parlamentem.

Tereza zadržená v Pákistánu - 2
aktualizováno včera 12:45
Obhájce chce peníze

Terezu podrazil ten, komu věřila! Případ se nepohne bez peněz

Češka Tereza Hlůšková, kterou poslal soud v Pákistánu na osm let a osm měsíců do vězení, má další problém. Její advokát Asghar Dogar totiž prohlásil, že už ji nebude hájit, pokud mu za jeho služby nezaplatí. Odvolání proti rozsudku tak zřejmě čeká na jeho výplatu.

Teroristický útok na Novém Zélandu - 3
včera 07:33
Administrativní chyba

Zemřela při masakru, oznámily úřady. Žena je živá a zdravá!

Novozéladská policie přiznala, že udělala chybu při identifikaci obětí teroristického útoku v mešitách v Christchurch. Na jednom ze soudních dokumentů se v seznamu obětí objevila žena, která je ale živá a zdravá.

Hasiči bojují s požárem v čínské chemičce
aktualizováno včera 13:54
preventivní evakuace

Strašlivá exploze v čínské chemičce! Zemřelo nejméně 44 lidí

Čínskou chemičkou otřásl masivní výbuch, při explozi zemřelo nejméně 44 lidí, dalších 90 je zraněno, někteří jsou v kritickém stavu. Téměř tisíc lidí muselo být z okolí evakuováno, hrozí totiž úniky a další výbuchy.