Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hovězí
aktualizováno 11.02.
Jiný původ masa

První výsledky kontrol masa v restauracích! Tyto podniky klamaly

Potravinářská inspekce zveřejnila názvy restaurací, které vydávaly hovězí maso z jiné země za argentinské. V desítkách dalších případů neměly provozovny doklady o původu masa, dodaly je později.

Nelegální pracovníci v Česku
aktualizováno 06.02.
padělání dokladů

Přibývá cizinců pracujících u nás načerno. Jsou ve všech oborech

Podle cizinecké policie už neexistuje odvětví, kde by načerno nepracovali cizinci. Hlídky se naposledy zaměřily na oblast cestovního ruchu a v hotelu v Dolní Moravě na Orlickoústecku našli hned dvanáct nelegálně zaměstnaných lidí. Kontroly se údajně ještě zpřísní, novým trendem je totiž vysoce kvalitní padělání dokladů.

Zásah proti podvodníkům
aktualizováno 03.12.
Lidé nic netušili

Podvodníci zneužívali cizí doklady, na jiné lidi si napůjčovali milion

Kriminalisté zadrželi dvojici mužů, které podezírají, že zneužívali cizí osobní doklady k žádostem o půjčky. Vše měli provádět prostřednictvím výpočetní techniky, mobilních telefonů a internetu. Hrozí jim až osmileté vězení. Podle policie jsou poškození po celém Česku

Prásk.tv píše:

Eve Paterson - 1
čtěte o tématu doklady na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Záchrana uprchlíků - 2
16.10.
data europolu

V EU může být 200 tisíc teroristů! Ukradli doklady, tvrdí poslanec

Až 200 tisíc potenciálních teroristů překročilo v loňském roce hranice Evropské unie. Alespoň to s odkazem na údaje Europolu tvrdí europoslanec Tomáš Zdechovský. Jde o lidi, kteří ke vstupu využili kradené či padělané osobní doklady.

Kontrola na pražském letišti
27.09.
Lhali o původu

Policie na letišti zadržela osm migrantů. Měli padělané doklady

Na brněnském letišti zadržela cizinecká policie osm migrantů, kteří měli padělané osobní doklady. Po zadržení se vydávali za Syřany, ukázalo se ale, že ani tohle není pravda.

Padělané doklady
19.07.
Šikovný přístroj

Bič na padělané doklady. Policisté na jihu Čech mají novou "hračku"

Nový speciální přístroj na odhalování padělaných dokladů získala jihočeská cizinecká policie. Stál téměř dva miliony korun a v České republice jsou pouze tři. Policie ho potřebuje kvůli cizinecké problematice a pro případ krizové situace způsobené migrační vlnou.

Změny od července
30.06.
co bude jinak?

ZMĚNY V ČERVENCI: Doklady už za pár hodin i peníze od cestovek

Červenec je měsícem změn. Začátek prázdnin s sebou přináší celou řadu novinek a nutno říct, že většina je hodně příjemných. Na co byste se měli připravit?

Matka s dítětem v letadle
05.06.
Dovolená s ratolestmi

Vlastní pas musí mít už miminka! Na co pozor při cestování s dětmi

Pro děti platí při cestování jiná pravidla než pro dospělé. Týká se to především létání, ale také třeba cest s někým jiným, než jsou rodiče dítěte. Přečtěte si, na co si dát při cestování s potomky pozor.

Občanský průkaz
17.04.
protiteroristická opatření

Otisky prstů do každé občanky! Co říkáte novému návrhu? ANKETA

Součástí občanských průkazů by se brzy mohly stát speciální čipy obsahující otisky prstů a snímek obličeje. S návrhem v úterý přišla Evropská komise, která si od něj slibuje pomoc v boji s terorismem a paděláním dokladů.

Chovateli ukradli vzácného výra
23.02.
Škoda sto tisíc

Ochočeného výra někdo odvázal a ukradl! Byl rodina, naříká majitel

Krádež výra velkého vyšetřuje policie z Liberce. Ztratil se sokolníkovi z Polesí u Jablonného v Podještědí. Ani on sám nechápe důvody, proč to někdo udělal. Bez dokladů je tento chráněný pták neprodejný.