Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zatmění Měsíce - Milan Haluška - 2
aktualizováno 28.07.
galerie Nebeské divadlo

Zatmění Měsíce očima čtenářů TN.cz: Všude mraky nebyly!

Celý páteční večer mohli lidé v Česku pozorovat nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. Do zemského stínu se družice ponořila na hodinu a 43 minut a získala zvláštní oranžové až rudé zbarvení. I přes nepřízeň počasí pořídili čtenáři TN.cz krásné fotografie.

Krvavý modrý superměsíc
aktualizováno 27.07.
zatmění měsíce

Nejdelší zatmění je tu! Odkud je Měsíc nejlépe vidět? Přehled míst

Páteční unikátní zatmění Měsíce byste si rozhodně neměli nechat ujít. A pokud si ho chcete skutečně pořádně užít, vyrazte na hvězdárnu. Po celém Česku astronomové pořádají veřejná pozorování, při kterých se na Měsíc můžete podívat profesionálními dalekohledy!

Zatmění Měsíce
aktualizováno 27.07.
půjde vidět?

Zkazí zatmění Měsíce nepříznivé počasí? Někde budou mít smůlu

Už v pátek se můžeme těšit na nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století. Pokud bude hezké počasí, mělo by být vidět po celé České republice. Jak podle meteorologů bude?

Prásk.tv píše:

Měsíc
čtěte o tématu rudý měsíc na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Krvavý modrý superměsíc
26.07.
nejdelší zatmění

Krvavý Měsíc způsobí emocionální bouři! Kdo bude ohrožen nejvíc?

Páteční unikátní zatmění Měsíce nebude jen úchvatnou vesmírnou podívanou, podle astrologů ho pocítí každý z nás. Způsobí totiž doslova emocionální bouři. A nejhůře na tom prý budou Vodnáři.

Krvavý měsíc
aktualizováno 25.07.
zatmění měsíce

Rudý Měsíc přinese apokalypsu! Příroda dává jasná znamení

Zatímco astronomové se nemohou pátečního zatmění Měsíce dočkat, náboženští kazatelé varují před apokalypsou. Podle nich byla tato událost popsána už v Bibli. A že něco není v pořádku, ukázala podle nich příroda už v minulých dnech.

Zatmění Měsíce
24.07.
zatmění měsíce

Úkaz století je tady! Co nás v pátek čeká minutu po minutě?

Už v pátek večer se Měsíc v úplňku ponoří na 1 hodinu a 43 minut do zemského stínu a získá zvláštní oranžové až rudé zabarvení. Za příznivého počasí se tak můžete těšit na nejdelší zatmění Měsíce v tomto století. Přečtěte si, kdy přesně byste měli zvednout hlavu k obloze, aby vám nic neuteklo.

Krvavý měsíc
22.07.
Hlavy vzhůru

Tento jev nastane znovu až za 105 let! Rozzáří se rudý Měsíc i planety

Už v pátek se budeme moci pokochat pohledem na rudý Měsíc. Nastane jeho vůbec nejdelší úplné zatmění v tomto století, to další bude až za 105 let. Vzácný úkaz doplní další zvláštní jev - planeta Mars se ocitne v nejvýraznější opozici Slunce za posledních 15 let.

Krvavý Měsíc
aktualizováno 28.09.
nevšední podívaná

Krvavý měsíc ozářil Česko. Co znamená a jaké nese proroctví

Brzy ráno 28. září oblohu nad Českem ozářil krvavý měsíc. Mnoho proroctví předpovídá následné neštěstí. Co je tento úkaz doopravdy a jak často vzniká, jsme se vypravili zeptat odborníka.