Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podvodná cestovka
17.03.
CK Brouk

Majitel cestovky nekomunikuje, lidé už rok čekají na peníze!

Stovky klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Brouk z Ústí nad Labem už rok marně čekají na odškodnění za zrušenou dovolenou. A to i přesto, že cestovní kancelář byla pojištěna proti úpadku. Problém je v tom, že její majitel nekomunikuje - ani s pojišťovnou, ani se soudy. Ty proto nemohly úpadek oficiálně potvrdit.

Opalování
16.03.
Skoro vyprodáno

Češi na Velikonoce nechtějí sedět doma, zájezdy jdou na dračku!

Velikonoce jsou sice až za více než měsíc, cestovní kanceláře ale už teď hlásí během těchto svátků skoro vyprodané zájezdy. Zájem je o pobyty u moře, na horách, ale také o poznávání velikonočních tradic v zahraničí. Podle ekonomů je navíc zajem Čechů o cestování největší za posledních dvacet let.

Boeing Smartwings
aktualizováno 15.03.
cestovní kanceláře

Lidé se bojí o svou dovolenou. Dotkne se zákaz boeingů zájezdů?

S omezením provozu letadel vyvstává otázka, jak to bude se zájezdy, které už lidé mají zaplacené. Cestovní kanceláře se vesměs shodují na tom, že jejich klienti nemusí mít obavy - jejich dovolené by se zákaz Boeingů 737 MAX neměl nijak dotknout. Připouští sice změny letů, o těch se ale lidé včas dozvědí.

Prásk.tv píše:

Meghan Markle - 1
čtěte o tématu cestování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Letoun společnosti Smartwings
aktualizováno 12.03.
Citelná přirážka

Konec kufrů zdarma! Za každý si v letadle pořádně připlatíme

Letecká společnost Smartwings si připravila pro své zákazníky nemilé překvapení. U letů od dubna dál totiž bude u nejlevnějších letenek nově účtovat za odbavené zavazadlo poplatek 650 korun. Zpáteční cesty tak zdraží o 1300 korun.

Pražský orloj
09.03.
přeplněná centra

Oblíbená města trápí příliš mnoho turistů, zavádí se regulace

Přeplněná centra měst, obyvatelé, kteří se nemají kam hnout, a místo obchodů jen prodejny se suvenýry. Přesně tak to vypadá ve většině populárních turistických destinací. Některá města ve světě proti tomu už razantně zakročila, například zavedla poplatky i za vstup do historického centra. A třeba Praha nebo Český Krumlov se chtějí vydat podobným směrem.

Veletrh cestovního ruchu ITB v Berlíně
07.03.
Kolem světa

Vůně dálek: V Berlíně začal největší cestovatelský veletrh

Deset tisíc vystavovatelů, 181 zemí a desítky tisíc návštěvníků – to je největší veletrh cestovního ruchu na světě, který ve středu odstartoval v německé metropoli. Co je pro automobilový průmysl salon v Ženevě nebo pro spotřební elektroniku CES v Las Vegas, to je pro cestovní kanceláře, hotely, aerolinky, celé státy a samozřejmě i turisty veletrh ITB.

Dovolená u moře
07.03.
Turistická sezóna

Vyzrajte na drahé letenky! Rady, jak při letním cestování ušetřit

Máte již vybranou letní dovolenou, ale cena letenek by vám značně seřízla rozpočet? Při nákupu s rozmyslem se dají ušetřit pořádné peníze. Přinášíme vám několik rad, jak na to.

Veřejní písaři
aktualizováno 06.03.
koření

Kancelář na ulici a psací stroj místo počítače! To je realita Barmy

Počítač je pro většinu z nás nepostradatelný nástroj. Jeho předchůdce - psací stroj, už na západě upadl v zapomnění. V Barmě ale stále přežívá povolání veřejného písaře, který se spoléhá právě na psací stroj. Nevěříte? Důkaz jsme našli na třídě Pansodan v centru barmského Rangúnu.

Opalování
06.03.
Odlety už na jaře

Češi létají za teplem stále dřív, nečekají na letní prázdniny

Ještě nedávno Češi do některých destinací létali víceméně výhradně o letních prázdninách. To se ale v posledních letech mění, spousta cestovatelů vyráží na dovolené stále dřív - například už v půlce května.

Holky na cestách - Davos
aktualizováno 06.03.
KOŘENÍ

Holky na cestách po zasněženém švýcarském Davosu

Vyrazit s partou kamarádek na dámskou jízdu a oddechnout si od běžného života je snem snad každé ženy. V nové rubrice Holky na cestách pro vás budeme mít tipy na to, jak dovolenou trávit aktivně a užít si ji naplno. V prvním díle se vydáme do švýcarského Davosu, kde se na sněžnicích vyrazilo na horskou túru.