Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pád ruského letadla
03.05.
Srážka s ptákem

U Sýrie se zřítila do moře ruská stíhačka. Oba piloti zahynuli

Krátce po startu z letecké základny Hmímím se ve čtvrtek ráno zřítila do Středozemního moře ruská stíhačka Su-30. Oba piloti při nehodě zahynuli. Podle prvotních zpráv ruského ministerstva obrany motor letadla zřejmě nasál ptáky. Piloti se do poslední chvíle snažili stroj vyrovnat.

Emmanuel Macron
15.04.
Údery v Sýrii

Přesvědčili jsme Trumpa, aby USA zůstaly v Sýrii, chlubí se Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v nedělním rozhovoru pochlubil, že to byla Francie, kdo přesvědčil amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby nestahoval vojáky ze Sýrie. Tam působí americké speciální síly, které pomáhaly spojencům bojovat s Islámským státem.

Syrští vojáci - ilustrační foto
14.04.
Zřejmě šlo o sabotáž

Výbuch otřásl íránskou základnou v Sýrii! Svědci mluvili o náletu

Velká exploze otřásla v sobotu večer základnou u města Džabal Azzan, kterou využívají íránská vojska operující v Sýrii. Podle svědků měla být základna zasažena při náletu zřejmě izraelských letadel. Podle všeho se ale spíše stala terčem bombového útoku nebo sabotáže.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Ruiny po úderu v Sýrii
aktualizováno 14.04.
Odveta za chemický útok

Napětí a strach ve světě po útoku na Sýrii: Asadovi spojenci zuří!

Odvetný úder USA, Velké Británie a Francie proti syrským základnám a laboratořím, vyvolal vzteklou reakci syrského režimu a jeho spojenců. Desítky řízených střel zničily laboratoř a sklady chemických zbraní. Povede americký úder k další eskalaci konfliktu?

Konflikt v Sýrii
aktualizováno 13.04.
Chemický útok

V Sýrii plyn nezabíjel, tvrdí i přes důkazy Rusové. Asada schovali

Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova je Rusko přesvědčené, že údajný chemický útok v Sýrii je jen protiruská zpravodajská hra. Lavrov to řekl na tiskové konferenci v Moskvě. Syřané podle všeho ale nečekají, jestli se Rusům podaří útok Američanů a jejich spojenců rozmluvit a prezident Bašár Asad měl být ukryt v podzemním bunkru na ruské základně v Sýrii.

Donald Trump - řízená střela
aktualizováno 12.04.
Koalice proti Asadovi

Trump o Sýrii ještě nerozhodl. Na útok se připravují i Britové

Západní mocnosti nadále zvažují vojenské údery jako odplatu za chemický útok v Dúmě, při kterém zemřelo nejméně 60 lidí. Ke Spojeným státům, které však začaly mlžit ohledně načasování operace, by se mohla přidat i Británie. Její ponorky prý už dostaly rozkaz přesunout se do míst, odkud by mohly raketami Sýrii zasáhnout. Jestli se připojí i Francie bude jasné během několika dní.

Donald Trump - řízená střela
aktualizováno 11.04.
Odveta za chemický útok

Trump: Rusko, připrav se na naše rakety! Zásah USA v Sýrii se blíží

Americký prezident Donald Trump prozradil na twitteru, že se blíží americký úder na Sýrii. Ve středu totiž Rusko varovalo, že sestřelí všechny rakety vypálené na Sýrii. Trump Rusy vyzval, aby se na americké rakety připravili.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
aktualizováno 11.04.
Chemický útok

OSN hrůzy v Sýrii nevyšetří. Neprošly americký ani ruský návrh

Rusko dnes v Radě bezpečnosti OSN vetovalo americký návrh rezoluce, který požadoval vytvoření mezinárodního orgánu pro vyšetření odpovědnosti za chemické útoky v Sýrii. Washington žádal o prošetření stavu chemických zbraní v zemi po sobotním útoku na město Dúmá, z něhož USA a některé další země obviňují syrskou armádu a jejího spojence Rusko. Následně však neprošla ani rezoluce předložená Ruskem, která požadovala vytvoření expertního výboru pro vyšetření útoku.

Střety ve Východní Ghútě neustávají
aktualizováno 08.04.
Bílé přilby

Po útoku v Sýrii zemřelo až 70 lidí, mělo jít o chemickou zbraň

Podle záchranářů a mediků po útoku v syrském městě Dúma zemřelo nejméně 40 lidí, další zprávy hovoří až o 70 obětech. Údajně měl být použit plyn, po kterém se civilisté dusili a vykazovali další zdravotní problémy, uvádí BBC. Panují obavy, že obětí bude mnohem více.

Dobytí Afrínu Turky
aktualizováno 19.03.
Boje v Sýrii

Turecko slaví dobytí syrského Afrínu. Z města uteklo 150 tisíc lidí

Turecko je kvůli dobytí syrského města Afrínu pod palbou ostré kritiky. Z města obývaného Kurdy, uprchlo jen během víkendu na 150 tisíc lidí. Neziskové organizace označují počínání Turecka v Sýrii za genocidu vůči Kurdům.