Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hovězí
23.02.
Na co si dát pozor

Hovězí se salmonelou vyděsilo Čechy! Tyto zásady dodržujte

Velké obavy v Češích vzbudilo nedávné odhalení stovek kil závadného hovězího z Polska. Jedná se totiž již o druhou společnost z Polska, která do České republiky vyvezla nekvalitní maso. Na Ministerstvo zemědělství a Státní veterinární správu tak lidé ve velkém zasílají dotazy ohledně této kauzy. Úředníci proto zveřejnili odpovědi na nejčastější dotazy.

Čínský rok Vepře
aktualizováno 17.02.
Koření

Číňané přivítali rok Vepře ohňostrojem a luxusní šunkou

Východní a jihovýchodní Asie už téměř dva týdny žije bouřlivými oslavami nejvýznamnějších svátků roku - svátků jara a příchodu lunárního nového roku. Ten oslavuje vepře, který slibuje hojnost a štěstí. A tak není divu, že se vše točí kolem prasátek.

Nevyhovující potraviny
aktualizováno 06.02.
GALERIE skandály s potravinami

Tyhle hnusy k nám vozí z Polska: Ministerstvo ukázalo desítky fotek

Ministerstvo zemědělství je posledních pár dní pod velkým tlakem kvůli kauze s polským masem. Skandálů s polskými výrobky bylo ale už tolik, že je to jen špička ledovce. Ministerstvo zveřejnilo velký přehled závadných potravin, kterými nás naši sousedi v minulých letech zásobovali. Jejich počet vás šokuje!

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Školní jídelna
aktualizováno 31.01.
Infikované hovězí

Maso nemocných krav se dostalo na talíř slovenským školákům

Téměř 300 kilo masa z nemocných krav poražených v Polsku se dostalo do restaurací a školních jídelen na Slovensku. Ve čtvrtek o tom informoval ředitel slovenské Státní veterinární a potravinové správy Jozef Bíreš. Podle polského ministra zemědělství je nejnovější případ porážky nemocných krav jen "nahodilý incident".

Maková buchta ilustrační
aktualizováno 29.10.
Závadný mák

Jedy se mohly dostat do buchet! Inspekce zadržela 22 tun máku

Desítky tun jedovatého máku z Turecka zadrželi potravinářská inspekce. Oblíbená náplň do buchet či koláčů totiž obsahovala vysoké množství pesticidu carboxin. Tato látka přitom může způsobit zdravotní potíže.

Prase
aktualizováno 01.10.
Africký mor prasat

Ministerstvo otočilo: Dovážené vepřové nezačne testovat na mor

Mimořádná veterinární opatření, podle kterých měli příjemci dováženého vepřového masa kontrolovat zboží na africký mor prasat, se od úterý vypisovat nebudou. Změnu dnes ČTK oznámilo ministerstvo zemědělství. Podle informací z minulého týdne se povinnost měla vztahovat na dovozce ze zemí, kde se nemoc vyskytuje. Po námitkách Evropské komise plánuje ministerstvo plošné kontroly, které bude provádět Státní veterinární správa. Zároveň však úřad nevylučuje zavedení mimořádných opatření v budoucnosti.

Prase - ilustrační foto
28.09.
Chov prasat

Kde čuník můj? Českých vepřínů ubývá, drtí je dovoz a nízké ceny

V České republice dramaticky ubývá farmářů, kteří chovají prasata. Výkupní ceny se podle Svazu chovatelů prasat dostaly na historická minima. Naopak dovoz ze zahraničí letí prudce vzhůru!

Prase
aktualizováno 27.09.
Nebezpečná nemoc

Africký mor děsí Evropu, vepřové dovážené do ČR čekají kontroly!

Africký mor prasat se šíří Evropou. Vepřové maso z dovozu proto čekají kvůli možné hrozbě nákazy nové kontroly, které začnou platit v úterý, mimořádná opatření vyhlásí stát už v pondělí. Bez nich se nebude moci dostat vepřové na český trh.

Prasata
aktualizováno 25.09.
Dovoz vepřového

Evropou se šíří prasečí mor! Stát chce zpřísnit dovoz masa

Dovoz vepřového masa z evropských zemí, kde se vyskytuje africký mor prasat, bude nejspíš podléhat povinné kontrole. Opatření zvažuje Ministerstvo zemědělství. Jde zejména o testování masa z Polska a Belgie.

Svítící žárovky - Ilustrační foto
aktualizováno 28.08.
šetření energie

Další zákaz z Evropské unie! Halogenovým žárovkám odzvonilo

Halogenovým žárovkám bude brzy konec. Evropská unie jim vystavila stopku. Od prvního září je členské státy nemohou vyrábět, ani se nebudou moci dovážet. Cílem tohoto opatření je, aby Evropané svítili ekologičtějšími zdroji.