Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jatka a hovězí maso
aktualizováno dnes 21:15
Audit Evropské komise

ČR ruší kontroly masa z Polska. EU začíná prověřovat tamní jatka

Inspektoři Evropské komise začali kontrolovat polská jatka. Audit potrvá dva týdny a zaměří se na hovězí a drůbež, oznámila zástupkyně hlavního veterinárního lékaře Katarzyna Piskorzová. Česko naopak ukončí kontroly hovězího masa z Polska v úterý o půlnoci.

Potravinářská inspekce zjistila další případy klamání o obsahu masa u masných výrobků
aktualizováno dnes 13:55
potravinářská inspekce

Šetřili na zákaznících! Konzervy z Polska obsahovaly málo masa

Dva výrobky s nižším obsahem masa, než uváděla etiketa, objevila potravinářská inspekce v královéhradeckém Lidlu. Výrobcem je polská společnost Pamapol. Lidl má prý k dispozici laboratorní protokol od dodavatele, podle nějž je minimálně u jednoho výrobku vše v pořádku.

Psaní SMS zprávy
dnes 05:45
sociální sítě

Falešná zpráva vyzývá lidi k darování krve pro dítě s leukémií

Na sociálních sítích se začala šířit zpráva, která žádá lidi, aby poskytli krev pro dítě s leukémií. Když chtějí na uvedené číslo zavolat, zjistí, že je nedostupné. Výzva, která se poprvé objevila v Polsku, má podle uživatelů sociálních sítí i jiné verze a jedná se o podvod.

Prásk.tv píše:

Ewa Farna
čtěte o tématu Polsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Řezník
aktualizováno včera 20:15
Válka o hovězí

Kontroly masa z Polska nekončí. Ministr Toman: Nesplnili, co slíbili!

Mimořádné kontroly polského hovězího, které měly skončit, pokračují. Oznámil to ministr zemědělství Miroslav Toman. Zdůvodnil to tím, že Poláci zatím nepotvrdili, že už zavedli slíbená opatření.

Návštěvníci Osvětimi pózují na kolejích smrti - 3
aktualizováno 24.03.
Galerie Osvětim

Lidé nemají úctu k obětem nacismu! Pózují na kolejích smrti

Neobvyklý způsob zábavy si našli někteří návštěvníci bývalého koncentračního tábora v Osvětimi. Pózují totiž na kolejích, které vedou do někdejšího vyhlazovacího tábora. Pozitivně laděné fotografie pak umísťují na sociální sítě. Vedení muzea je proto vyzvalo, aby se učili chodit po kolejích jinde.

Inspekce odhalila nebezpečné sušenky z Polska
aktualizováno 22.03.
alergeny v potravinách

POZOR! Inspektoři našli nebezpečné sušenky pro alergiky

Do Česka se dostaly nebezpečné sušenky pro alergiky, obsahovaly totiž mnohem větší množství alergenů, než bylo uváděno na obalu. V tomto případě se jedná o arašídy, inspekce důrazně doporučuje alergikům, aby sušenky nekonzumovali.

Miroslav Toman
aktualizováno 18.03.
Jednání v Bruselu

Česko zruší kontroly polského masa. Od Varšavy chce ale záruky

Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března. Stane se tak ale jen v případě, že Polsko Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která v souvislosti s kauzou slíbilo udělat.

2256400
13.03.

VIDEO: Jablka v ulicích a prase na kolejích. Takhle protestují v Polsku

Polští farmáři obsadili náměstí ve Varšavě na protest proti špatné obchodní politice současné vlády. Oblečeni do žlutých vest, jako demonstranti ve Francii, nesouhlasí s odříznutím zemědělského syndikátu AGROunia od zahraničních trhů. Zemědělci v ulicích zapálili pneumatiky, rozsypali jablka a do kolejiště tramvají pohodili mrtvé prase.

Tři šarže klamavě označených kabanosů
12.03.
Polský kabanos

Inspekce našla tři šarže šizeného kabanosu. Prodával je Kaufland

Tři šarže nevyhovujícího polského kabanosu firmy Tarczyňski objevili v uplynulých dnech pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Ve všech třech šaržích bylo méně masa, než výrobce deklaroval. Podobný prohřešek stejného výrobce odhalili inspektoři i minulý týden.

Únos dítěte - ilustrační foto
08.03.
polský zákon

Za únosem holčičky (3) je nejspíš její otec! Potrestán ale nebude

Po tříleté Amelce a její pětadvacetileté matce pátrá polská policie už druhým dnem. K jejich únosu došlo před domem, ve kterém společně bydlely. Podle informací policie by měl za únosem stát otec holčičky. Ten by však v případě dopadení nebyl potrestán.