Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theresa Mayová
aktualizováno 16.04.
vážná obvinění

Chemický útok musel spáchat Asad, tvrdí Britové. Mají důkazy

Chemický útok v syrské Dúmě nemohl spáchat nikdo jiný než režim prezidenta Bašára Asada. V britském parlamentu to dnes řekla premiérka Theresa Mayová, podle níž Rusko v Radě bezpečnosti OSN zablokovalo veškeré snahy o diplomatické řešení krize. Británie spolu se Spojenými státy a Francií v sobotu podnikla vojenský úder proti cílům v Sýrii. Mayová dnes rovněž odmítla, že se do nich Londýn zapojil jen proto, aby se zavděčil americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Emmanuel Macron
15.04.
Údery v Sýrii

Přesvědčili jsme Trumpa, aby USA zůstaly v Sýrii, chlubí se Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v nedělním rozhovoru pochlubil, že to byla Francie, kdo přesvědčil amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby nestahoval vojáky ze Sýrie. Tam působí americké speciální síly, které pomáhaly spojencům bojovat s Islámským státem.

Ruiny po úderu v Sýrii
aktualizováno 14.04.
Odveta za chemický útok

Napětí a strach ve světě po útoku na Sýrii: Asadovi spojenci zuří!

Odvetný úder USA, Velké Británie a Francie proti syrským základnám a laboratořím, vyvolal vzteklou reakci syrského režimu a jeho spojenců. Desítky řízených střel zničily laboratoř a sklady chemických zbraní. Povede americký úder k další eskalaci konfliktu?

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

James Mattis
aktualizováno 14.04.
Chemické zbraně

Úder proti Sýrii je tvrdší než ten loňský, oznámili Američané

Nynější zásah USA, Francie a Británie proti syrské infrastruktuře s chemickými zbraněmi byl tvrdší než útok z roku 2017. Oznámil to v noci na dnešek americký ministr obrany James Mattis.

Donald Trump - řízená střela
aktualizováno 14.04.
Úder proti Asadovi

Američané zaútočili na Sýrii.  Rakety mířily na chemické zbraně

Spojené státy, Británie a Francie v noci na sobotu podnikly koordinovaný vojenský úder proti Sýrii v reakci na údajný chemický útok v povstalecké enklávě Dúmá u Damašku, který Západ přičítá režimu prezidenta Bašára Asada. Útok podpořilo i NATO. Syrská státní média jej označily za flagrantní porušení mezinárodního práva, ruský velvyslanec ve Washingtonu za urážku prezidenta Vladimira Putina. Česká diplomacie vnímá útok jako jasný vzkaz těm, kdo by chtěli pokračovat v chemických útocích. Podle Hradu by vojenské řešení mělo být poslední možností.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
aktualizováno 14.04.
Útok v Dúmě

Máme důkazy, že Asad použil chemické zbraně, tvrdí Američané

Spojené státy mají důkaz o tom, že síly syrského prezidenta Bašára Asada použily chemické zbraně při sobotním útoku na syrské město Dúmá. Prohlásila to dnes na pravidelné tiskové konferenci ve Washingtonu mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová.

Konflikt v Sýrii
aktualizováno 13.04.
Chemický útok

V Sýrii plyn nezabíjel, tvrdí i přes důkazy Rusové. Asada schovali

Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova je Rusko přesvědčené, že údajný chemický útok v Sýrii je jen protiruská zpravodajská hra. Lavrov to řekl na tiskové konferenci v Moskvě. Syřané podle všeho ale nečekají, jestli se Rusům podaří útok Američanů a jejich spojenců rozmluvit a prezident Bašár Asad měl být ukryt v podzemním bunkru na ruské základně v Sýrii.

Donald Trump - řízená střela
aktualizováno 12.04.
Koalice proti Asadovi

Trump o Sýrii ještě nerozhodl. Na útok se připravují i Britové

Západní mocnosti nadále zvažují vojenské údery jako odplatu za chemický útok v Dúmě, při kterém zemřelo nejméně 60 lidí. Ke Spojeným státům, které však začaly mlžit ohledně načasování operace, by se mohla přidat i Británie. Její ponorky prý už dostaly rozkaz přesunout se do míst, odkud by mohly raketami Sýrii zasáhnout. Jestli se připojí i Francie bude jasné během několika dní.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
aktualizováno 12.04.
získal kontrolu

Dúmá po smrtícím útoku ovládl Asad! Nad městem se tyčí vlajka

Syrská armáda podle ruského generálmajora Jurije Jevtušenka dostala pod kontrolu město Dúmá, které se v sobotu podle opozice stalo terčem chemického útoku. Místo bylo posledním útočištěm povstalců v blízkosti syrské metropole.

Dobytí Afrínu Turky
aktualizováno 19.03.
Boje v Sýrii

Turecko slaví dobytí syrského Afrínu. Z města uteklo 150 tisíc lidí

Turecko je kvůli dobytí syrského města Afrínu pod palbou ostré kritiky. Z města obývaného Kurdy, uprchlo jen během víkendu na 150 tisíc lidí. Neziskové organizace označují počínání Turecka v Sýrii za genocidu vůči Kurdům.