Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cyklon v Mosambiku
včera 14:53

VIDEO: Tisíce životů v ohrožení! K obětem cyklonu míří humanitární pomoc

Krize po úderu cyklonu Idai v jižní Africe nabírá strašlivých rozměrů. Počet obětí neustále stoupá, president Mosambiku uvedl, že jich může být přes tisíc, zdevastované země dále trápí povodně, lidé jsou odříznutí od světa. S evakuací pomáhají záchranářské vrtulníky i civilní letadla.

Povodně ve Velké Británii
17.03.
rozsáhlé deště

Povodně zasáhly Británii i USA! Úřady hlásí první oběti

O víkendu rozsáhlé deště zaplavily ulice Velké Británie i americké Nebrasky, která prožívá nejhorší povodně za padesát let. Zatímco v Británii lidé sčítají škody, v USA už úřady potvrdily první dvě oběti. A bohužel předpovědi nejsou pro obyvatele nijak příznivé. Pršet by totiž mělo i v dalších dnech.

Povodně
aktualizováno 17.03.
výstraha meteorologů

Druhý povodňový stupeň! Tání sněhu zvýšilo hladiny českých řek

V noci na sobotu zaměstnal hasiče silný vítr, který lámal stromy a poškodil plechy ze střech. Například v Olomouckém kraji museli hasiči vyjíždět k dvaceti případům. Problémy hlásí také Plzeňský kraj a Vysočina, kde dochází ke zvedání hladiny řek. Na některých místech dosáhly druhého stupně povodňové aktivity.

Prásk.tv píše:

Reportérka Julie Wilson zachránila psa
čtěte o tématu povodně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Počasí - povodně, vítr
aktualizováno 15.03.
ČHMÚ

VÝSTRAHA: Dorazí silný vítr, o víkendu zahrozí také povodně!

Experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v pátek odpoledne rozšířili stávající výstrahu před silným větrem o varování před možným zvedáním hladin některých řek - hlavně těch, které svádějí vodu z hor.

Záplavy v Kalifornii
aktualizováno 01.03.
Povodně v Kalifornii

Muž se snažil zachránit své tři děti, sám zmizel pod vodou a zemřel!

Povodně v Kalifornii mají svoji oběť. O život kvůli velké vodě přišel otec tří dětí, když se pokoušel dostat do domu, kde byly uvězněny. Podle svědků jej strhl rychlý proud vody, jeho tělo následně objevili záchranáři. Uvězněné děti se podařilo zachránit.

Povodně v Kalifornii
aktualizováno 28.02.
Přírodní živel

Záplavy v Kalifornii odřízly tisíce lidí. Domy opouštěli na kajacích

Záplavy v Kalifornii odřízly od světa několik tisíc obyvatel. Voda zaplavila domy i auta, lidé se museli přepravovat pomocí kajaků. Pod vodou jsou asi dva tisíce budov.

Bouře na Krétě ničila i historické stavby
aktualizováno 26.02.
VIDEO apokalypsa na krétě

Turistický ráj zasáhla mohutná bouře! Ničila i historické památky

Na další z oblíbených turistických rájů udeřila bouře. Tentokrát prudké deště a silný vítr pustošily řecký ostrov Kréta. Voda tam strhla několik mostů, včetně historické památky z počátku minulého století.

Povodně v Austrálii
aktualizováno 04.02.
objevili se ve městě

Povodně v Austrálii vyplavily do ulic měst tisíce krokodýlů a hadů

Ničivé povodně v Austrálii ve státě Queensland s sebou přinesly kromě tisíců zničených obydlí také jednu kuriozitu. Z řek se do ulic města vyplavují krokodýli a hadi. Zmatená zvířata jsou k vidění na silnicích nebo dokonce u dveří rodinných domů.

Sníh komplikuje dopravu - 6
aktualizováno 04.02.
výstraha ČHMÚ

Česko zasypal další sníh. Tisíce domácností skončily bez proudu

V Čechách bylo v neděli v noci stále ještě bez proudu více než 4,5 tisíce domácností. Sníh komplikoval dopravu na silnicích, železnicích i ve vzduchu. Policisté a hasiči vyjížděli ke stovkám zásahů. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v průběhu noci na pondělí očekávali další přívaly sněhu.

Povodně v Austrálii
03.02.
vysoké teploty

Sever Austrálie zasáhly silné povodně! Na jihu ničí zemi požáry

Obyvatelé Austrálie v posledních dnech trápí silná vedra, která na některých místech dosáhla až 50 °C. Především na jihu vznikají nové požáry, které vyhání lidi z jejich domovů, a nedaří se je dostat pod kontrolu. Sever Austrálie zase zasáhly povodně, které způsobily milionové škody a poničily stovky domovů.