Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně
aktualizováno 17.03.
výstraha meteorologů

Druhý povodňový stupeň! Tání sněhu zvýšilo hladiny českých řek

V noci na sobotu zaměstnal hasiče silný vítr, který lámal stromy a poškodil plechy ze střech. Například v Olomouckém kraji museli hasiči vyjíždět k dvaceti případům. Problémy hlásí také Plzeňský kraj a Vysočina, kde dochází ke zvedání hladiny řek. Na některých místech dosáhly druhého stupně povodňové aktivity.

Počasí
aktualizováno 24.12.
týdenní předpověď

Vydatný déšť a tání sněhu, na jihu Čech hrozí povodně! POČASÍ

Štědrý den přinesl do Česka srážky. Meteorologové na pondělí vyhlásili na jihu Čech povodňovou bdělost, už brzy ráno na několika řekách vystoupala hladina na první stupeň povodňové aktivity, na Otavě platí dokonce druhý stupeň.

Sražený muž
aktualizováno 13.12.
Pozor na silnicích

Sražených chodců přibývá! Policisté řekli, co za to může

V Ústeckém kraji dramaticky vzrostl počet chodců sražených autem. Od začátku měsíce záchranáři ošetřili 28 lidí, z toho 15 v samotném Ústí nad Labem. Podle vyšetřovatelů jde v naprosté většině o chybu chodců, kteří provozu na silnici nevěnují dostatečnou pozornost.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Sněžení
aktualizováno 07.12.
mapy sněhu

Bude chumelit! ČHMÚ prozradil, kde napadne až 30 cm. MAPY

Blíží se druhý prosincový víkend a zatím to moc na bílé Vánoce nevypadá, o víkendu by ale podle meteorologů mohlo zejména na horách něco připadnout. Ojediněle by mohlo napadnout až 30 centimetrů nového sněhu.

Podzim
aktualizováno 03.11.
Měsíční předpověď

Teplý podzim bude pokračovat! Odborníci řekli, kdy se ochladí

Teplotně nadprůměrné počasí vydrží v Česku i následující dva týdny, teploty ale budou postupně klesat. V druhé půlce listopadu se teploty v noci už budou pohybovat kolem nuly a denní nepřekročí deset stupňů Celsia.

Chladno - 2
aktualizováno 27.10.
Předpověď počasí

Měsíční výhled: Budou příjemné teploty, pak pořádně přituhne!

Nadcházející měsíc bude jako celek teplotně nadprůměrný, i když se ke konci období významně ochladí. Pršet moc nebude, i když mohou přijít ojedinělé přeháňky. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Vítr
21.10.
Týdenní předpověď

Na Česko se žene větrná smršť! Hřebeny hor zasype sníh

Příjemné teploty, kterých jsme si v posledních dnech užívali, pomalu končí. Do Česka dorazí i mráz a teploty budou dosahovat maximálně 17 °C. Slunce vystřídají srážky, na horách pak můžeme očekávat i sníh. Meteorologové také varují před silným větrem, který by měl udeřit z úterka na středu.

Počasí - déšť, sníh, sucho
aktualizováno 17.10.
špatné vyhlídky

Další rána pro přírodu: Suchý rok nezachrání ani zima bez sněhu

Letošní rok není pro přírodu ideální. Vysoké teploty způsobily sucho, které napáchalo velké škody, především zemědělcům. Zlepšení bychom však mohli očekávat v zimě. Místo sněhu nás čekají srážky, které by měly ale zemědělcům aspoň trochu pomoci. Pro stav podzemních vod však bude po suchém roce zima celkově nepříznivá.

Medikán Zorbas - oko
aktualizováno 29.09.
zorba útočí

Kréta i Atény v ohrožení. Záplavy, vichřice a sedmimetrové vlny

Řecko je v pohotovosti, řítí se na něj medikán Zorba. Očekává se, že dnes dorazí na pobřeží Kréty a poloostrova Pelopones, Egejské moře a bude postupovat k Turecku. Hrozí silný vítr a nadměrné dešťové srážky. Vítr by měl dosáhnout až 200 km/h.

Počasí - sníh, déšť
25.09.
Předpověď počasí

PŘEDPOVĚĎ NA PODZIM: Čeká nás babí léto, brzy bude i sněžit

Raději si připravte kabáty, teploty budou v příštích týdnech hodně kolísat. Počasí nám totiž dává vědět, že v neděli začal astronomický podzim a do České republiky dorazilo prudké ochlazení. Po vysokých teplotách, které jsme si ještě v minulých týdnech užívali, tak přišel šok. Tento týden ještě budou teploty kolem 20 °C, začátken října se pak budou pohybovat kolem 16 °C. Měli bychom si však užít více slunečných dnů.