Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zatopené vesnice po úderu cyklóny Idai
aktualizováno 19.03.
přírodní katastrofa

Cyklóna Idai má na svědomí 180 životů, mrtvých může být až 1000

Tropická cyklóna Idai, která zasáhla Mosambik, Zimbabwe a Malawi, má na svědomí už nejméně 180 obětí. Stovky lidí ale úřady stále pohřešují - počty mrtvých by tak mohly přesáhnout tisíc. OSN plánuje prostřednictvím neziskových organizací poslat do zasažených zemí rozsáhlou humanitární pomoc. S nebezpečným počasím se musí vypořádat také například Austrálie, kterou aktuálně zasáhl cyklóna Trevor.

Povodně ve Velké Británii
17.03.
rozsáhlé deště

Povodně zasáhly Británii i USA! Úřady hlásí první oběti

O víkendu rozsáhlé deště zaplavily ulice Velké Británie i americké Nebrasky, která prožívá nejhorší povodně za padesát let. Zatímco v Británii lidé sčítají škody, v USA už úřady potvrdily první dvě oběti. A bohužel předpovědi nejsou pro obyvatele nijak příznivé. Pršet by totiž mělo i v dalších dnech.

Povodně
aktualizováno 17.03.
výstraha meteorologů

Druhý povodňový stupeň! Tání sněhu zvýšilo hladiny českých řek

V noci na sobotu zaměstnal hasiče silný vítr, který lámal stromy a poškodil plechy ze střech. Například v Olomouckém kraji museli hasiči vyjíždět k dvaceti případům. Problémy hlásí také Plzeňský kraj a Vysočina, kde dochází ke zvedání hladiny řek. Na některých místech dosáhly druhého stupně povodňové aktivity.

Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Silný vítr zaměstnal hasiče - 2
aktualizováno 14.03.
Výjezdy hasičů

V Česku opět udeřil silný vítr! Strhával střechy a lámal stromy

Není to ani týden, co se přes Českou republiku přehnala vichřice Eberhard. Ta způsobila obrovské škody. Téměř na celém území republiky museli energetici kvůli poruchám na vedení vyhlásit kalamitní stav. Silný vítr dal o sobě vědět znova. Během středy zaměstnal hlavně hasiče v Olomouckém kraji.

Vichřice napáchala škody v zoo Olomouc - 8
aktualizováno 11.03.
poničený areál

Vichřice zpustošila olomouckou zoo. Uteklo jí osm zvířat!

Vichřice, která o víkendu řádila v Česku, způsobila na řadě míst četné škody. Mezi nimi je i olomoucká zoo, kde po sobě silný vítr zanechal pořádnou spoušť. Vyrval ze země stromy a poničil ploty výběhů - z těch uteklo osm zvířat. Zoologická zahrada se rozhodla v pondělí areál uzavřít.

Zásah v Krásné Lípě
aktualizováno 12.03.
Větrná kalamita

Lesníci: Pozor při vstupu do lesa. Vichřice poničila 1 milion stromů!

Vichřice Eberhard poničila z neděle na pondělí v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) podle prvních předběžných odhadů asi jeden milion metrů krychlových dřeva. Finančně podnik škody zatím nevyčíslil. Státnímu podniku patří téměř polovina lesů v zemi.

Padající kus střechy zlomil pouliční lampu i strom a poškodil tři zaparkovaná auta
11.03.

VIDEO: Silný vítr napáchal značné škody po celém Česku

Předpověď meteorologů se naplnila. V Česku udeřil opět silný vítr. Přes den a hlavně v noci na mnoha místech lámal stromy a z domů odnášel střechy. Téměř na celém území republiky vyhlásili energetici kvůli poruchám na vedení kalamitní stav.

Auto se zastavilo až o hroby
aktualizováno 07.03.
vážná nehoda

Rozjeté auto prorazilo zeď hřbitova, zastavily ho až hroby

Řidič na Kroměřížsku vyjel ve čtvrtek odpoledne mimo silnici a následně prorazil hřbitovní zeď. Rozjeté auto zastavily až hroby a náhrobní kameny. Vozidlo bylo vybaveno systémem, který po nehodě sám zavolal na tísňovou linku a přivolal zraněnému řidiči pomoc.

Následky silného větru
aktualizováno 05.03.
Ničivý vichr

Nebezpečí úrazu: ČHMÚ vydal varování před silným větrem!

Silný vítr, který v pondělí odpoledne udeřil na Česko a má podle meteorologů fičet i v úterý, zaměstnal hasiče. Ti do úterního rána vyjížděli nejen k popadaným stromům, ale také k poničeným domům či poškozenému velkému billboardu. Od úterního dopoledne platí nová výstraha. Silný vítr má na Moravě a ve Slezsku vát i ve středu.

Tornádo v Alabamě
aktualizováno 04.03.
přírodní katastrofa

Chlapce odtrhlo běsnící tornádo od mámy! Pak ho našli mrtvého

Poté, co v neděli zasáhlo americký stát Alabama silné tornádo, začínají záchranáři identifikovat oběti. Mezi nimi je teprve šestiletý chlapec, kterého zastihla živelná pohroma přímo na silnici, a také osmiletá holčička. Neštěstí má zatím podle úřadů 23 obětí, zraněných by mělo být nejméně čtyřicet. Počet však může stále růst.