Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rozkvetlý strom na Znojemsku
11.10.
Nejteplejší půlrok

Teplý podzim mate přírodu! Znovu rozkvetly jabloně a třešně

Počasí letos nepřestává lámat jeden rekord za druhým. Podle statistik jsme zažili nejteplejší půlrok od začátku měření, tedy za posledních 243 let. Podzim je tak teplý, že na Znojemsku začaly kvést jabloně a třešně.

Rozkvetlá jabloň i s plody
26.09.
Neobvyklé chování

Počasí pobláznilo i přírodu: Jabloně zároveň kvetou i plodí!

Vysoké teploty vystřídaly mrazy a na horách napadl sníh. Nejen lidé jsou ze změn počasí překvapeni, ale i příroda. V Královehradeckém kraji například začaly znovu kvést jabloně, které i současně plodí.

Černý bez
07.06.
Domácí recepty

Natrhejte si květy z černého bezu! Skvěle chutnají i léčí. RECEPTY

Bezinkovou limonádu zná snad každý. Květy černého bezu můžete využít i jinak - ochutnali jste například je například smažené? Vyzkoušejte několik našich výborných receptů.

Prásk.tv píše:

Dara Rolins
čtěte o tématu květy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Zmrzlý květ
aktualizováno 18.04.
zachraňte úrodu

Ochraňte květy stromů i zeleninu před mrazy! RADY ZAHRÁDKÁŘŮ

Čeká nás nechladnější den tohoto týdne, ve středu ráno by teploty mohly klesat až k minus šesti stupňům. A zahrádkáři se hrozí toho, co by mrazy mohly napáchat na právě rozkvetlých ovocných stromech. Existují ale určité triky, jak květy před mrazy ochránit.

Alergie
05.03.
poletujcí pyl

Pylová sezóna je tu! První alergici už plní ordinace

S nástupem teplejšího počasí začínají krušné časy pro alergiky. Jarní teploty posledních dnů naplno odstartovaly pylovou sezónu. Po zimě tak k lékařům opět přicházejí lidé se zarudlýma očima a pylovou rýmou. Právě alergiků, které trápí pyly, je u nás zdaleka nejvíc.

Mráz na okně
15.01.
je jich stále méně

Proč mrazivých obrazců na okně ubývá? Přemohli jsme přírodu!

Napadlo vás někdy, proč už na oknech v zimě tak často nevidíme mrazivé obrazce? Není to tím, že bychom si snad mohli dovolit topit víc než v minulosti, za vším je ale pokrok. Záhadu mrazivých květů odhalili v reportáži na televizi Markíza.

Kvetoucí třešně na Mladoboleslavsku
aktualizováno 09.09.
nové květy

Příroda se zbláznila! U Boleslavi vykvetla třešeň! FOTO

Počasí letos překvapuje nejen lidi, ale také přírodu. I když se nám pomalu blíží podzim, ten letos přijde 22. září, někde to vypadá, jako by v Česku bylo teprve jaro. Místo, aby stromyshazovaly listí, začínají naopak nasazovat nové květy.

Černý bez
10.06.
DOMÁCÍ POCHOUTKA

RECEPTY: Nenechte si odkvést černý bez. Výborně chutná i léčí

Černý bez roste prakticky všude. Bezinková limonáda je oblíbenou klasikou. Květy černého bezu můžete využít i jinak - ochutnali jste například smažený bez? Z plodů se dá udělat i sirup, který pomáhá při chřipce nebo revmatismu.