Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mobilní telefon zachránil muži život
17.03.
zázračné přežití

Muž si chtěl vyfotit útočníka s lukem. Mobil mu zachránil život!

Třiačtyřicetiletý Australan se podruhé narodil - jen o fous unikl smrti a to díky svému mobilnímu telefonu. Zrovna ve chvíli, kdy si chtěl vyfotit útočníka s lukem, na něj lukostřelec vystřelil a trefil se přímo do telefonu. Šíp prošel skrz něj a jeho majitele jen lehce zranil na obličeji.

Kardinál George Pell
aktualizováno 13.03.
George Pell

Za zneužívání chlapců šest let. Kardinála poslal soud do vězení

Australského kardinála George Pella poslal australský soud na šest let do vězení za sexuální zneužití dvou chlapců z církevního sboru. Skutků se dopustil v 90. letech v katedrále svatého Patrika v Melbourne. Pell, kterému je 77 let je nejvýše postaveným katolickým duchovním, který byl odsouzen za tyto skutky.

Šťastná maminka oddělených siamských dvojčat
aktualizováno 10.03.
šťastný konec

Siamská dvojčata rok bojovala o život. Teď konečně můžou domů

Tisíce kilometrů cestovala siamská dvojčata bhútánské maminky, aby se lékaři pokusili jim zachránit život. Z jižní Asie se rodina vydala až do Austrálie, aby mohla spojená siamská dvojčata podstoupit operaci, která by je od sebe oddělila. Nyní se dvě zdravé holčičky vracejí i s matkou do rodné země.

Prásk.tv píše:

Žena byla chycena v supermarketu - 1
čtěte o tématu Austrálie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Rvačka
06.03.
Airbnb

Zedník neměl peníze na nájem, agresivní domácí ho ubil k smrti!

Nejvyšší soud australského státu Victoria rozplétá šílený případ nezaplaceného pobytu přes službu Airbnb, který stál nebohého hosta život. Hostitel ho totiž ubil k smrti poté, co se ukázalo, že návštěvník nemá dost peněz.

Australský stát Victoria ničí rozsáhlé požáry
aktualizováno 04.03.
Ničivý živel

Jih Austrálie sevřely plameny, před ohněm prchly tisíce lidí!

Austrálie zažívá nejteplejší léto v historii, teploty tam šplhají až ke 40 stupňům Celsia. Kontinent se proto potýká s rozsáhlými požáry, se kterými bojují už dvě tisícovky hasičů a desítky letadel.

Dvojčátka
02.03.
unikátní případ

Taková dvojčata tu ještě nebyla! Identický kluk a holka, jásají vědci

Australská maminka dvojčátek ohromila vědce. Narodila se jí totiž jednovaječná dvojčátka, která jsou však rozdílného pohlaví, chlapec a dívka. Děti se těší dobrému zdraví, problém budou mít ale s následnou reprodukcí.

Krajta - Ilustrační foto
26.02.
šok po příletu

Děsivý suvenýr, žena po příletu z Austrálie našla v kufru hada!

Lidé si z cest vozí mnoho různých suvenýrů, na ženu ale po příletu z dovolené v Austrálii čekalo velmi nepříjemné překvapení. Do kufru se jí totiž dostal nezvaný pasažér. Když vybalovala, všimla si hada stočeného v botě. Žena si myslela, že je to vtip někoho z příbuzných. Pořádně ji potom vyděsilo, když se plaza dotkla a ten se začal hýbat.

Kardinál George Pell u soudu
26.02.
sexuální zneužívání

"Hlavoun" Vatikánu zneužil dva chlapce, rozhodl soud

Jednoho z nejvýše postavených mužů Vatikánu kardinála George Pella odsoudil soud za zneužívání. Pokladník podle poroty zneužil v Austrálii dva třináctileté chlapce, Pell ale celou dobu vinu popíral. O délce trestu by měl soud začít rozhodovat ve středu.

Stopy dinosaurů
18.02.
neuvěřitelný objev

V Austrálii našli stopy dinosaurů! Jsou staré 100 milionů let

Paleontologové v Austrálii zažívají v posledních dnech obrovské štěstí. Podařilo se jim objevit 100 milionů let staré stopy dinosaurů, které jsou perfektně zachované. Pro veřejnost by mohly být k vidění už příští rok.

Megan Kirley
15.02.
Tragický konec

Muž chtěl přítelkyni na Valentýna požádat o ruku. Našel ji mrtvou!

Muž z australského Brisbane našel svoji přítelkyni se střelným zraněním v jejím domě. Okamžitě zavolal pomoc, lékaři už ji ale nedokázali zachránit. Pieter se pak svěřil, že ženu plánoval na Valentýna požádat o ruku.