Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prázdniny politiků
aktualizováno 10.08.
velká galerie

Politici tráví léto hodně bizarně! S ovcemi i oslavou Rambohafíka

Léto je obdobím dovolených a plnými doušky si jich užívají také čeští politici. Někteří vyrazili k moři, jiní tráví volno toulkami po Česku. A z výletů si vozí i hodně netradiční dárky.

Mušle
10.08.
zakázané suvenýry

Chtěl si vzít písek z pláže, zaplatí 26 tisíc. S čím od moře nesmíme?

Pokutu v přepočtu více než 26 tisíc korun dostal Brit, který si chtěl odvést ze Sardinie plastovou lahev naplněnou pískem z pláže. Na ostrově je to totiž kvůli ochraně životního prostředí zakázáno. Můžete mít ale problémy i s jinými suvenýry, které si budete chtít z dovolené přivézt.

Písek
25.08.
co si nesmíte dovézt

Vozíte si z dovolené domů písek? Někde hrozí pokuta přes 70 tisíc

Dovézt si z dovolené pár mušliček nebo písek z pláže, na které jsme si užívali chvilky pohody, je pro mnoho turistů běžná věc. Mnohdy si ale neuvědomují, že vyvážet ze zahraničí takové suvenýry může být v dané zemi zakázáno zákonem.

Prásk.tv píše:

Claire Oliver - 1
čtěte o tématu suvenýr na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Rizikové suvenýry
12.07.
velký přehled

Pozor na suvenýry z dovolené: Tyhle věci si nesmíte dovézt!

Chtěli jste si od moře dovézt na památku pár mušlí? Ne ze všech zemí je to možné a na hranicích byste se mohli dostat do velkých problémů. Někde byste se dokonce mohli dopustit trestného činu a dostat pokutu až 1,5 milionu korun nebo strávit několik let ve vězení.

Celní kontrola
02.07.
VIDEO SUVENÝR Z DOVOLENÉ

Pozor na celní kontrolu! Problém bývá i mušle z dovolené! NÁVOD

Blíží se doba letních cest, ze kterých si turisté často rádi vozí suvenýry. Každý musí být však na pozoru, k velkému množství z nich je nutné povolení. Nepříjemnosti vás mohou čekat i s lasturou, kterou najdete ležet na pláži.

Socha Karla IV.
aktualizováno 10.05.
speciální suvenýry

Oslavy 700. výročí Karla IV. jsou žně pro obchodníky se suvenýry

Oslavy 700 .výročí narození Karla IV. se ukazují jako výnosný byznys. Využívají toho obchodníci z nejrůznějších oborů, tisknou speciální známky, razí speciální mince a dokonce můžete ochutnat i speciální jídla z dob Karla IV. To vše samozřejmě za speciální ceny.

Sbírání mušlí na pláži
aktualizováno 15.07.
Prázdninový relax

Mušle od moře? Zapomeňte! PŘEHLED zakázaných suvenýrů

Kufr, ve kterém máte mušle, mušličky, korály nebo mořské hvězdice, se vám může pěkně vymstít. V lepším případě to bude jen napomenutí, tučná pokuta, ale v některých případech vás může čekat i soud a vězení. Podívejte se, co si můžete a nemůžete z dovolené přivézt.

Co se nesmí převážet
aktualizováno 23.04.
Velký přehled

Suvenýry z dovolené vás mohou dostat do basy! Čemu se vyhnout?

Přivézt si z exotické dovolené spoustu fotek na památku už lidem málokdy stačí a rádi si pořídí i nějaký hmatatelný suvenýr. Často si ovšem lidé vůbec neuvědomují, že tím riskují obří pokuty nebo i vězení!