Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár autobusu v Itálii
aktualizováno 21.03.
Zapálil ho

Řidič unesl autobus s dětmi a zapálil ho. Mstil utopené migranty

Řidič školního autobusu unesl ve středu odpoledne stroj s 51 dětmi a třemi učiteli, několikrát narazil do jiných aut a nakonec autobus zapálil. Dětem se z něj podařilo uniknout, 12 studentů ale s pohmožděninami a s šokem skončilo v nemocnici. Šofér senegalského původu protestoval proti utopeným migrantům ve Středozemním moři.

Uprchlíci
20.03.
Ostrov Lampedusa

V Itálii zabavili loď neziskovky. Na palubě bylo 49 migrantů!

Italská policie zadržela na ostrově Lampedusa loď, kterou provozují nevládní organizace. Na palubě bylo 49 migrantů, které členové posádky zachránili u břehů Libye. Podle prokuratury mohli napomáhat nelegální migraci.

Itálie má zbraň v boji proti graffiti
aktualizováno 19.03.

VIDEO: Zbraň proti graffiti mají v Itálii. Vynález vyčistil most v Benátkách

Itálie má novou zbraň v boji proti graffiti, která hyzdí památky v historických městech. Jedná se o unikátní laser, který je snadno a rychle odstraní. Nepoškodí přitom původní povrch stavby. Cena laseru začíná přibližně na jednom milionu korun a vynálezci ho věnovali dobrovolnické organizaci, která dává do pořádku památky po celé Itálii. Unikátní nástroj už pomohl vyčistit šikmou věž v Pise nebo most Rialto v Benátkách a využil se i v jiných zemích, například v německém Kolíně nad Rýnem nebo ve francouzském Versailles.

Prásk.tv píše:

Sambuca - 1
čtěte o tématu Itálie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Imane Fadilová
aktualizováno 16.03.
bunga bunga párty

Svědčila proti Berlusconimu, její smrt úřady vyšetřují jako vraždu!

Jako vraždu vyšetřují italské úřady smrt třiatřicetileté Imane Fadilové, která byla pravidelným hostem opulentních "bunga bunga" párty u bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho. Dokonce proti němu svědčila i u soudu. V jejím těle potvrdila laboratoř nález radioaktivních látek.

Ježíš v Itálii
05.03.
podobizna Ježíše

Nad Itálií se zjevil Ježíš. Unikátní záře uchvátila obyvatele

Nad italským městečkem se na nebi zformovaly mraky, které hodně připomínaly podobiznu Ježíše. Podle místních záře připomínala slavnou sochu Krista Spasitele v brazilském Rio de Janeiru.

Žabky
04.03.
Nevhodná obuv

V oblíbené destinaci Čechů zakázali žabky! Hrozí tučná pokuta

Turistům, kteří půjdou po stezkách v italském parku Cinque Terre v žabkách, pantoflích nebo balerínách, hrozí vysoká pokuta. V parku přibylo zranění, které s nevhodnou obuví úzce souvisela, proto se správci rozhodli přistoupit k sankcím.

Itálii zasáhl silný vítr
24.02.
velké škody

Počasí dál trápí Evropu! Silný vítr zabil teprve 14letého chlapce

V sobotu se Itálie potýkala se silným větrem a bouří, které poničily domy, auta a vyvrátily několik stromů. Problémy měla také železniční doprava, kdy až do neděle nejezdilo několik spojů a vlaky nabíraly i třináctihodinové zpoždění. Vítr také zabíjel. Podle posledních informací zahraničních médií mělo zemřít až pět lidí včetně čtrnáctiletého chlapce.

Padající strom v Itálii zabil řidiče v autě
aktualizováno 23.02.
Extrémní počasí

Jih Evropy bičuje vítr, trpí Itálie i Chorvatsko. Nejméně 3 mrtví

Zatímco do Česka dorazilo o víkendu ochlazení, jihoevropské státy se potýkají s extrémně silným větrem. Nejsilnější poryvy zasáhly Chorvatsko a Itálii, kde už má extrémní počasí na svědomí tři životy.

Muž na facebooku
16.02.
Spor v Itálii

Lezete partnerovi na facebook? Porušujete zákon, rozhodl soud

Italské soudy řešili případ muže, který měl podezření, že ho manželka podvádí, a tak se přihlásil na její facebook, aby se přesvědčil. Podle nejvyššího soudu na to neměl právo, přestože mu žena přístupové údaje sama prozradila.

Zákaz kouření na pláži v Bibione
16.02.
nová opatření

Dovolenkový ráj Čechů zakázal kouření! Na pláži si už nezapálíte

Oblíbené letní turistické letovisko Bibione zavádí jako první v celé Itálii úplný zákaz kouření na všech plážích. Novinka vstoupí platnost od letošního května.