Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ekonomka Victoria Batemanová
aktualizováno 15.02.
nechtějí brexit

Prsa v přímém přenosu! Ženy se v televizi svlékly kvůli brexitu

Bojovat za své názory se dá různě a některé ženy z Velké Británie se toho opravdu nebojí. Pozornost na problematiku brexitu se rozhodly upoutat svým nahým tělem. "Brexit zanechá Británii zcela nahou," shodují se. Byla mezi nimi i sestra exministra zahraničí Borise Johnsona.

Theresa Mayová
aktualizováno 12.02.
Jednání pokračují

Zbývá 45 dní: Premiérka Mayová chce prý po Brexitu rezignovat

Britská premiérka Theresa Mayová se prý v létě chystá rezignovat. Informaci zveřejnil britský bulvární deník The Sun. Ten se odvolává na nejmenované zdroje z Konzervativní strany. K tomu by mělo dojít až po odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Brexit
03.02.
Evropská komise

EU se připravuje na tvrdý brexit. Brusel zveřejnil další opatření

Evropská komise předložila členským zemím EU další soubor nouzových opatření, kterými se unie chystá na možný odchod Británie ze společenství bez dohody. Sada jednostranných opatření se týká například programu studentských výměn Erasmus+, pravidel koordinace sociálního zabezpečení, ale také letošního unijního rozpočtu.

Prásk.tv píše:

Rande
čtěte o tématu Brexit na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Brexit
22.01.
Příprava na brexit

Británie má novou aplikaci! Řekne, jestli tam cizinci smí zůstat žít

Britská vláda spustila aplikaci, ve které mohou občané Evropské unie žádat o povolení zůstat v Británii i po brexitu. Aplikace se zatím nachází v testovací verzi a její oficiální spuštění by mělo být zahájeno den poté, co Británie vystoupí z EU.

Brit Simon
07.01.
Schválení zákona

Brit Simon by rád v Česku zůstal! Brexit může jeho pobyt ohrozit

Česko se chystá na tvrdý Brexit, který by mohl nastat už za necelé tři měsíce. Zákon, který schválila vláda, by měl Britům u nás dočasně zajistit stejná práva jako občanům Evropské unie (EU). Brit Simon, který žije a pracuje v Česku, by zde rád zůstal. Doufá, že mu to nový zákon umožní.

Vláda chystá změny
aktualizováno 07.01.
Zasedání vlády

Ministři projednají obědy pro děti zdarma i varování před Huawei

Návrhem ČSSD na zavedení bezplatného stravování dětí ve školkách a na prvním stupni základních škol se v pondělí odpoledne bude zabývat vláda. Na prvním zasedání v tomto roce proberou ministři také varování před společností Huawei. Zákon pro případ tvrdého brexitu už schválili.

Brexit - lidé
30.12.
Chybí dohoda

Brexit možná v březnu nebude! Britští politici zvažují odklad

Pokud britský parlament příští měsíc odmítne připravenou dohodu o podmínkách odchodu země z Evropské unie, skupina konzervativní a labouristických poslanců chce prosadit odklad brexitu, aby se Británie vyhnula opuštění evropského bloku bez dohody. Informoval o tom dnes list The Observer, nedělník deníku The Guardian.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 06.12.
hlasování parlamentu

Brexit v ohrožení! Bez dohody může Británie i zůstat v EU

Před klíčovým hlasováním britského parlamentu o brexitové dohodě, které se uskuteční příští úterý, premiérka Theresa Mayová varovala, že ve hře je stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde. Pokud dohodu, kterou vyjednala s Bruselem, poslanci neschválí, může podle ní země odejít zcela bez dohody, ale může také v EU zůstat. Soudní dvůr EU dnes mezitím oznámil, že den před hlasováním britských zákonodárců zveřejní svou odpověď na otázku, zda může Británie jednostranně stáhnout své oznámení o odchodu z EU.

Brexit
aktualizováno 06.12.
odchod británie

Za Brexit možná zaplatí i Češi. Podle opozice v tom vláda zaspala

Za odchod Britů z Evropské unie na jaře příštího roku mohou zaplatit i Češi. Účtem může být podle analytiků České spořitelny ztráta čtyřiceti tisíc pracovních míst a pokles hrubého domácího produktu.

Brexit
04.12.
Rozhodnutí advokáta

Británie může sama zastavit brexit. Vláda to odmítá, odejít chce

Velká Británie může zastavit svůj odchod z Evropské unie, tvrdí generální advokát Soudního dvora EU. Země tak musí učinit před dosažením konečné smlouvy o brexitu a v souladu s britskou ústavou. Soud se názorem může řídit, ale nemusí.