Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení - 2
aktualizováno včera 07:53
týdenní předpověď

Na jaro si ještě počkáme! Ochladí se až o 10 stupňů, může i sněžit

Po vysokých teplotách, které nás provázely během víkendu, nás opět čeká ochlazení. Na definitivní příchod jara si tak ještě chvíli počkáme. Už v pátek by nás ale mohlo podle meteorologů čekat až 16 stupňů nad nulou.

Počasí a závěje
aktualizováno 07.02.
předpověď počasí

Do Česka se přihnal silný vítr, odpoledne nás potrápí ledovka

Po mrazivých nocích nás o víkendu čeká pořádné oteplení, v neděli by mohlo být dokonce 12 °C, v noci pak bude kolem nuly. Na teplo si ale ještě počkáme, ve čtvrtek si podle meteorologů musíme dát pozor na ledovku a silný vítr.

Mrazy - ilustrační foto - 2
aktualizováno 05.02.
v sevření zimy

V noci udeřil silný mráz, na Jezerní slati naměřili pod -30 stupňů!

Noc na úterý byla skutečně mrazivá, velmi chladno bylo tradičně na Šumavě, kde teploměry zaznamenaly dokonce -28,1 °C na Březníku, na Jezerní slati měl dokonce padnout rekord této zimy, teplota se zastavila na -33,3 stupních.

Prásk.tv píše:

Brianna Florer - 1
čtěte o tématu teploty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Mrazy v USA - 3
aktualizováno 01.02.
Polární vír

Mrazy v USA si vyžádaly už 21 obětí! Mezi nimi je i 18letý student

Velmi mrazivé počasí stále ohrožuje obyvatele USA. Kvůli nízkým teplotám zemřelo už 21 lidí a počet může stále stoupat. Jednou z obětí je také osmnáctiletý student, kterého našli zmrzlého před budovou koleje. Problémy mají také bezdomovci, kterým se snaží lidé pomáhat. V Chicagu jim dokonce zaplatili i hotel.

Mrazy v USA
aktualizováno 29.01.
Extrémní teploty

USA hlásí rekordní mrazy: První oběti, uzavřené školy, zrušené lety

Spojené státy zasáhly nejhorší mrazy za posledních 25 let. Teploty budou ještě klesat, a to až ke čtyřiceti stupňům pod nulou. Odborníci varují, že počasí může být životu nebezpečné a radí lidem, aby nevycházeli ven. Extrémní počasí komplikuje dopravu. Zrušeny byly tisíce letů.

Počasí v Jablonci nad Nisou
aktualizováno 25.01.
předpověď počasí

Na Česko se valí sníh, napadne skoro čtvrt metru! PŘEDPOVĚĎ

O víkendu se připravte na silné mrazy. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu především pro Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj. Teploty by zde měly klesnout až pod -12 °C. Napadnout by mohlo až 10 cm čerstvého sněhu v nížinách, na horách pak 20 cm. V nížinách však bude sníh rychle tát a může se vytvářet ledovka.

Ochlazení - 1
aktualizováno 21.01.
Týdenní předpověď

Nová výstraha: Další drsné ochlazení, sníh a mrznoucí mlhy

V příštích dnech nás čekají pořádné mrazy. A nebude tomu jinak ani o víkendu, takže výlety do hor budou spíše pro otrlé. Meteorologové vydali předběžné varování především na úterý 22. ledna, kdy by měly během noci teploty klesnout pod -13 °C.

Ochlazení - 2
aktualizováno 17.01.
předpověď počasí

Sníh ustane, udeří ale silné mrazy! Ochladí se až o 15 stupňů

Sněhové kalamity a silný vítr na konci tohoto týdne ustanou. Počasí bude převážně slunečné, ojediněle se vyskytne mírné sněžení. Teploty však o víkendu a v následujícím týdnu klesnou k nule a v noci se budou pohybovat dokonce několik stupňů pod nulou.

Mráz z Arktidy
aktualizováno 02.01.
nárazové oteplení stratosféry

Anomálie nad severním pólem přinese do Evropy kruté mrazy!

Anomálie ve stratosféře nad severním pólem způsobí velký výkyv počasí i v Evropě. Zatímco v Arktidě se horní část atmosféry značně oteplila až na -14 °C, nad Severní Ameriku a nad Evropu se přisune studený vzduch, který bude mít ve stratosféře teplotu až -90 °C! To ovlivní i počasí na zemi. Podle odborného webu Severe Weather se můžeme na pořádné mrazy těšit v polovině ledna a vydržet mohou v krajním případě až do února

Podzimní počasí
12.11.
Týdenní předpověď

Ochlazení je tady! Nejdřív bude až 15 stupňů, pak minus pět

Na začátku týdne se v Česku krátce oteplí, už ve čtvrtek ale podle předpovědi teploty klesnou pod nulu. V noci může být až minus pět stupňů. Ráno musí především řidiči počítat s mlhou.