Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ples - ilustrační foto
19.02.
Oči pro pláč

Necita rozkradl tombolu dětského plesu, zmizely hračky i koloběžka

Ostravští kriminalisté od víkendu pátrají po neznámém zloději, který rozkradl tombolu pro dva plesy včetně dětského karnevalu. Za oběť mu tak padly například hračky nebo koloběžka.

Zloděj z pražského letiště
15.02.
Letiště Praha

Policisté dopadli fantoma letiště. Vždy jen přiletěl, kradl a uletěl

Vychytralého zloděje zadržela cizinecká policie na letišti v Praze. Podle policie muž v minulosti vždy přiletěl do České republiky, v bezcelní zóně si nakradl a poté okamžitě odletěl. Měl způsobit škodu za 200 tisíc korun.

Zloděj
13.02.
Potichu a nepozorovaně

Nový trik zlodějů, jak se vloupat do domů. Víme, jak se bránit

Zloději vymýšlejí stále nové způsoby, jak se dostat k cizím věcem. A kdo by čekal, že v době chytrých telefonů, bezdrátových kamer a dalších serepetiček, sáhnou také po něčem rafinovaném, spletl by se. Stačí jim totiž i běžně dostupné nářadí.

Prásk.tv píše:

Najdi zloděje
čtěte o tématu zloděj na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Zloděj v domě
aktualizováno 09.02.
Můj dům, můj hrad

Zloděje táhnou rodinné domy, loni v nich "škodili" za 200 milionů

Podle odborníků bychom neměli brát zabezpečení svých domovů na lehkou váhu. Vloupání jsou totiž prakticky na denním pořádku. Jen v loňském roce řešili policisté zhruba 6 tisíc takových případů a objasnit se podařilo jen necelou třetinu.

Pouta - ilustrační záběr
07.02.

VIDEO: Policie zatkla zloděje. Vykradli nejméně 35 obchodů

Minimálně 35 obchodů s potravinami vykradli podle východočeských kriminalistů 3 muži, které nyní stíhá svitavská policie. Škoda jde do milionů korun a část zboží se našla při domovních prohlídkách.

Zloděj s odstátýma ušima
aktualizováno 26.01.
Vykradl chalupu

Zloděje dopadli hned po krádeži. Prozradil ho neobvyklý rys!

Na svou neobvyklou vizáž doplatil zloděj na Českolipsku. Měl totiž velké, odstávající a tedy nepřehlédnutelné uši. A právě díky nim byl dopaden. Právě uši jsou podle kriminalistů druhým nejčastějším usvědčujícím znakem hned po otiscích prstů.

Vykrádání chat
25.01.

VIDEO: Přibývá vykradených chat! Tady jsou jednoduché rady před zloději

Silné řetězy se zámky, zavřené okenice, ani to mnohdy neodradí zloděje, aby se teď v zimě vloupali do opuštěných chat nebo chalup. Policisté s příchodem mrazů zaznamenali rapidní nárůst případů. Třeba na jihu Čech jich za poslední týden řešili už několik. Vedle moderních prostředků se vyplatí dodržovat i jednoduché rady. Podívejte se na reportáž Michaely Klárové.

Muž kradl a podváděl
24.01.
Zloděj a podvodník

Lupič v Praze přepadl obchod, místo nože vyhrožoval penisem

Třiačtyřicetiletý muž měl v prosinci loňského roku ohrožovat v pražském obchodě prodavačku penisem a požadovat od ní peníze. Šokovaná žena mu dala tisícovku a lupič uprchl. Policii se však muže podařilo dopadnout, avšak v rámci vyšetřování zjistili, že se jedná i o podvodníka, který se vydával za zaměstnance rádia, ve kterém nabízel promoauto a vybíral poplatky.

Jak se šrotuje auto
17.01.

VIDEO: Podle policie ukradl muž kovový materiál za desetitisíce

Frýdecko Místecká policie dopadla zloděje kovů. Pětačtyřicetiletý muž se pro roury a další věci měl vracet opakovaně, a pak je prodávat ve sběrnách v Ostravě. Tam ale utržil jen desetinu hodnoty ukradených věcí, která byla 50 tisíc korun.

Zatčení - ilustrační foto
16.01.

VIDEO: Policie zadržela více jak třicetkrát trestaného recidivistu

Teplické kriminalisty překvapil zloděj, který ve městě vykradl dvě večerky. Po jeho lustraci zjistili, že jde o šestatřicetkrát souzeného recidivistu. Poslední vloupání se odehrálo minulou neděli, kdy si do tašek naložil desítky cigaretových krabiček.