Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump na summitu G7
22.08.
Dovoz z Evropy

Trump znovu vyhrožuje: Za každé auto z EU zaplatíte clo 25 %!

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že Evropské komisi pohrozil 25procentním clem na dovoz aut do USA. Uvedl to v úterý večer na setkání se svými příznivci v Západní Virginii.

Si Ťin-pching a Donald Trump
11.07.
obchodní válka

USA oznámily další cla na čínské zboží, zdraží i štětky na holení

Americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer v úterý podle agentury Reuters oznámil, že Spojené státy uvalí další cla na dovoz čínského zboží. Zavedení desetiprocentních cel na import čínských produktů, jehož roční dovoz do USA dosahuje hodnoty 200 miliard dolarů (4,4 bilionu Kč), je další etapou obchodního sporu mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Si Ťin-pching a Donald Trump
aktualizováno 06.07.
ekonomika

USA a Čína jsou v obchodní válce. Svět se bojí dopadu na ekonomiku

Obchodní konflikt mezi dvěma největšími světovými ekonomikami se dnes dále vyostřil. Spojené státy zavedly clo ve výši 25 procent na čínský dovoz v celkové hodnotě 34 miliard dolarů (asi 753 miliard Kč) a Čína vzápětí odpověděla stejným protiopatřením. Washington a Peking tak kvůli sporu o transfer technologií fakticky zahájily obchodní válku, která může mít zásadní dopad na spotřebitele, zaměstnance, firmy, investory a světovou politiku, napsala agentura AP.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Clo - ilustrační foto
20.06.
Už od pátku

Odveta Trumpovi! Na některé zboží z USA zavedla EU clo 25 %

Evropská unie v pátek začne uplatňovat cla ve výši 25 procent na dovoz některého zboží ze Spojených států. Oznámila to dnes Evropská komise. V první fázi se bude opatření týkat zboží, jehož roční dovoz do EU dosahuje hodnoty 2,8 miliardy eur (zhruba 72 miliard Kč). EU tak reaguje na americká cla na dovoz oceli a hliníku.

Donald Trump
15.06.
Čína odpoví stejně

Bude obchodní válka? Trump zavádí na čínské zboží obří cla!

Americký prezident Donald Trump se podle televize CNN rozhodl uvalit na dovoz čínského zboží cla v hodnotě 50 miliard dolarů. Kterých produktů se budu týkat, oznámí Trump zřejmě v pátek. Nedávno přitom Trump kvůli clům naštval tradiční americké spojence, když rozšířil clo na dovoz hliníku a oceli i na Evropu, Mexiko a Kanadu.

Ocelárna - ilustrační foto
31.05.
Obchodní válka

USA zavádějí cla na některé dovozy z Evropy, EU hrozí odvetou

Spojené státy začnou od pátku uplatňovat cla ve výši 25 procent na ocel a deset procent na hliník také na dovoz z Evropské unie, Kanady a Mexika. Oznámil to dnes americký ministr obchodu Wilbur Ross. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker označil cla za naprosto nepřijatelná. Dodal, že v příštích hodinách učiní příslušná protiopatření.

Donald Trump a Jean-Claude Juncker
01.05.
Boj o obchod

Trump prodloužil Evropě výjimku na cla, EU ji chce na stálo

Rozhodnutí USA prodloužit pro Evropskou unii dočasnou výjimku z placení cel na dovoz oceli a hliníku prodlužuje nejistotu na trhu. EU by měla být z těchto cel vyjmuta trvale a zcela, uvedla dnes ráno Evropská komise v reakci na oznámení, že americký prezident Donald Trump nynější dočasnou výjimku prodloužil do 1. června. Stejný postoj jako EU zastává i Německo.

Donald Trump
aktualizováno 22.03.
USA versus Čína

Obchodní válka? Trump posvětil cla za desítky miliard dolarů!

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal dekret, který by mohl vést k uvalení cel na dovoz čínského zboží v hodnotě až 60 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč).

Protesty proti dohodě TTIP v Praze
25.04.
Dohoda TTIP

Takhle se dohoda s USA o volném obchodu dotkne každého z nás

Projednávaná dohoda o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP), která vytvoří zónu volného obchodu mezi USA a Evropskou unií, bude mít pozitivní dopad na českou ekonomiku. Přesvědčeni o tom jsou úředníci z ministerstev průmyslu a obchodu a zahraničních věcí, kteří zveřejnili studii dopadů dohody na české hospodářství.