Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Práce na D1 u Humpolce finišují
aktualizováno 10.02.
zprovoznění dálnice

Práce na D1 u Humpolce finišují! S dvouměsíčním zpožděním

Práce na problémovém úseku D1 u Humpolce, kde byla v prosinci na dva dny zablokovaná doprava, už finišují. Celý úsek, který měl být hotový už před více než dvěma měsíci, by měl být bez omezení už konečně zprovozněn během pondělí.

Kolaps dopravy v Praze - 6
22.01.
opravy v metropoli

Pražany čeká dopravní peklo! Rozkopané bude celé město

Prahu letos čekají velké změny v dopravě. Mimo dokončení vnitřního okruhu a zahájení stavby linky metra D se musí hlavně cestující připravit na řadu dopravních omezení.

Tropická bouře Pabuk - 4
aktualizováno 05.01.
tropická deprese

Tropická bouře Pabuk v Thajsku slábne, varování ale stále platí

Tropická bouře Pabuk udeřila v pátek na thajské pobřeží a postupně zeslábla na tlakovou níži, i přesto stále platí varování před velkým množstvím srážek, což může způsobit bleskové povodně. Bouře si podle dostupných informací vyžádala zatím jeden lidský život.

Prásk.tv píše:

Babička si hraje na radar
čtěte o tématu provoz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Auta na sněhu
aktualizováno 03.01.
Rozmary počasí

Kalamita opět paralyzovala D1. Nehody a uzavírky byly i jinde

Sněhová kalamita znovu zasáhla celé Česko. S velkými přívaly sněhu bojovali silničáři na Liberecku, kde některé silnice zavály až dvoumetrové závěje. Problémy měli i řidiči na D1 a dalších českých dálnicích.

Jízdní řád MHD - 1
aktualizováno 23.12.
Vlaky a pražská doprava

O Vánocích se změní jízdní řády! Některé linky vůbec nevyjedou

Pokud plánujete o Vánocích použít pražskou dopravu nebo pojedete vlakem, připravte se na dlouhé intervaly. Na Štědrý den bude ve večerních hodinách postupně klesat počet regionálních a vnitrostátních vlaků, některé nevyjedou vůbec. V Praze se od 18. hodiny začnou prodlužovat intervaly metra na 20 minut. Provoz tramvajových linek bude od 16. hodiny omezen a kolem 18. hodiny ukončen úplně. Autobusy pojedou podle zvláštních jízdních řádů.

Stádo ovcí uprchlo na silnici
aktualizováno 14.12.
komplikace provozu

Stádo ovcí na pražské ulici naháněli policisté na koních!

Ve čtvrtek dopoledne obdržela pražská městská policie oznámení o volně pobíhajícím stádu ovcí. Na místo nejprve strážníci vyjeli autem, na vozovce napočítali 15 zvířat. Hrozící nebezpečí pak odvrátila hlídka na služebních koních.

V Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu - 4
10.12.
kde se lyžuje?

V Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu, skiareály moc nejezdí

Na hřebenech Krkonoš napadla nová vrstva sněhu a provozovatelé skiareálů i lyžaři se mohou těšit na brzké lyžování. V Česku je zatím v provozu jen minimum lyžařských středisek.

Vlaky RegioJet
aktualizováno 03.12.
namrzlé vedení

My stojíme, ostatní vlaky kolem frčí, stěžují si zákazníci RegioJetu

Vlaky na hlavním koridoru z Čech na Moravu od nedělního večera měly velké problémy. Ty přetrvávaly i během pondělí. Důvodem byla porucha na trakčním vedení, podle Českých drah se podařilo situaci vyřešit, ostatní dopravci ale stále hlásili problémy, což potvrzovali i cestující. Problémy se ale netýkaly jen počasí.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 03.12.
PŘEHLED Peníze na provoz

Za co utrácí poslanci dotace? Piráti za ovoce, KSČM za noviny

Poslanecké kluby jednotlivých stran téměř vyčerpaly svou dotaci na provoz, zjistil portál iRozhlas.cz. Největší hnutí ANO dostalo za prvních šest měsíců roku 2018 přes dva a půl milionu korun, nejmenší STAN necelých 400 tisíc. Podívejte se, za co kluby dotaci utrácí.

Sanitka
aktualizováno 12.11.
vážná nehoda

Vlak v Praze srazil člověka, doprava nabírala dlouhé zpoždění

Ve stanici Praha - Vysočany srazil v pondělí brzy ráno vlak člověka. Vlaková doprava se z Vysočan na pražské hlavní nádraží zcela zastavila, krátce před šestou se podařilo provoz obnovit po jedné koleji. Podle Českých drah docházelo ke zpoždění až 20 minut, po sedmé hodině byl provoz obnoven.