Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolik stojí chřipka
včera 17:20
Výdaje za léčbu chřipky

Chřipková sezóna je u konce: Ročně nás stojí stovky milionů

S jarem přichází také konec chřipkové sezóny, kterou se každoročně nakazí statisíce obyvatel - a mnoho z nich následkům chřipky také podlehne. S chřipkou ale nesouvisí jen zdravotní komplikace, ale také výrazné ekonomické ztráty v domácnostech i nemocnicích. Prevence je přitom nasnadě.

Armádní medici
aktualizováno 23.03.
magazín víkend

Pohoda jako v M.A.S.H? Studenti medicíny si u vojáků sáhnou na dno

Budou z nich lékaři, kteří umí střílet, zvládnou 50 lehsedů do minuty, poradí si uprostřed živelných katastrof, a možná jednou budou v první linii operovat zranění z bojů.

Ledviny - ilustrační foto
aktualizováno 14.03.
Světový den ledvin

Onemocnění ledvin nebolí, nemáte ho? Ověřte si to! TEST

Na čtvrtek připadá Světový den ledvin, kdy si v mnoha nemocnicích, dialyzačních centrech a nefrologických ambulancích můžete zdarma nechat vyšetřit ledviny. Jestli k onemocnění máte sklony i vy, zjistíte v jednoduchém testu.

Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Demonstrace za zachování nemocnice v Orlové
aktualizováno 13.03.
Demonstrace

Lidé bojovali za záchranu špitálu. Jejich snaha byla marná

Bouřlivá atmosféra panovala od středečního časného rána před sídlem Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Lékaři, zdravotní sestry i pacienti tam přišli bojovat za záchranu nemocnice v Orlové. Protesty ani argumenty však nakonec nepomohly, kraj rozhodl o jejím zrušení.

Lékaři a peníze
13.03.
PŘEHLED peníze na zdravotnictví

Psychiatrie, léky či drahé terapie: Na tohle půjdou miliardy navíc!

Podle odhadu Svazu zdravotních pojišťoven (SZP) příští rok přibude ve zdravotnictví oproti letošnímu roku 19 miliard korun. Nejvíc peněz půjde na nové terapie a léky, psychiatrii nebo dopravu. Nárůst výdajů ale bude menší než v předchozích letech.

Test mozku - ilustrační foto
aktualizováno 11.03.
Jednoduchý test

Mozek stárne jinak než tělo, spočítejte si, kolik je tomu vašemu

Už po 21. se Češi prostřednictvím Akademie věd mohou zapojit do celosvětového Týdne mozku. Během něj mohou lidé potrénovat paměť nebo se zbavit svých fobií. Svůj mozek si můžete jednoduše otestovat také na TN.cz.

Spalničky - ilustrační foto - 1
aktualizováno 11.03.
Epidemie nepolevuje

Spalničky se dál valí Českem, pacientů už je víc než loni!

Spalničkami se za prvních 69 dní letošního roku nakazilo v Česku víc lidí než za celý loňský rok. Lékaři evidovali letos k 10. březnu 231 případů, loni za celý rok 203.

Smutný lékař
10.03.
Výsledky studie

Čtvrtinu zdravotníků už někdy napadl pacient! Takhle to řeší

S agresivními pacienty se setkává čím dál více zdravotníků. Téměř čtyři pětiny z nich si vyslechly nadávky nebo výhrůžky, čtvrtina musela řešit fyzické násilí. Zbraně, jako v případě útoku ve vinohradské nemocnici, se v konfliktech objeví asi čtyřikrát ročně.

Dítě s astmatem
08.03.
Přímá náhrada není!

V lékárnách chybí lék na astma i pro děti! Maminky jsou zoufalé

Už několik měsíců není v českých lékárnách dostupný lék Ecobec, který berou děti i dospělí trpící astmatem. Přímou náhražku lék nemá, přípravky s obdobným složením se ale pomalu z lékáren vytrácí také, protože je po Ecobecu velká sháňka. Kdy se vrátí na trh?

Čekárna
aktualizováno 02.03.
Čekají je velké investice

Stát chce změny ve zdravotnictví. Dotknou se praktických lékařů

Podle plánu ministerstva by nově mohli praktičtí lékaři provádět například ultrazvukové vyšetření břicha, kontrolu plic nebo test na rakovinu střev. Podle ministerstva zdravotnictví by tak do deseti let nemuseli pacienti chodit ke specialistům.