Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ledviny - ilustrační foto
aktualizováno 14.03.
Světový den ledvin

Onemocnění ledvin nebolí, nemáte ho? Ověřte si to! TEST

Na čtvrtek připadá Světový den ledvin, kdy si v mnoha nemocnicích, dialyzačních centrech a nefrologických ambulancích můžete zdarma nechat vyšetřit ledviny. Jestli k onemocnění máte sklony i vy, zjistíte v jednoduchém testu.

Demonstrace za zachování nemocnice v Orlové
aktualizováno 13.03.
Demonstrace

Lidé bojovali za záchranu špitálu. Jejich snaha byla marná

Bouřlivá atmosféra panovala od středečního časného rána před sídlem Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Lékaři, zdravotní sestry i pacienti tam přišli bojovat za záchranu nemocnice v Orlové. Protesty ani argumenty však nakonec nepomohly, kraj rozhodl o jejím zrušení.

Lékaři a peníze
13.03.
PŘEHLED peníze na zdravotnictví

Psychiatrie, léky či drahé terapie: Na tohle půjdou miliardy navíc!

Podle odhadu Svazu zdravotních pojišťoven (SZP) příští rok přibude ve zdravotnictví oproti letošnímu roku 19 miliard korun. Nejvíc peněz půjde na nové terapie a léky, psychiatrii nebo dopravu. Nárůst výdajů ale bude menší než v předchozích letech.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Test mozku - ilustrační foto
aktualizováno 11.03.
Jednoduchý test

Mozek stárne jinak než tělo, spočítejte si, kolik je tomu vašemu

Už po 21. se Češi prostřednictvím Akademie věd mohou zapojit do celosvětového Týdne mozku. Během něj mohou lidé potrénovat paměť nebo se zbavit svých fobií. Svůj mozek si můžete jednoduše otestovat také na TN.cz.

Spalničky - ilustrační foto - 1
aktualizováno 11.03.
Epidemie nepolevuje

Spalničky se dál valí Českem, pacientů už je víc než loni!

Spalničkami se za prvních 69 dní letošního roku nakazilo v Česku víc lidí než za celý loňský rok. Lékaři evidovali letos k 10. březnu 231 případů, loni za celý rok 203.

Smutný lékař
10.03.
Výsledky studie

Čtvrtinu zdravotníků už někdy napadl pacient! Takhle to řeší

S agresivními pacienty se setkává čím dál více zdravotníků. Téměř čtyři pětiny z nich si vyslechly nadávky nebo výhrůžky, čtvrtina musela řešit fyzické násilí. Zbraně, jako v případě útoku ve vinohradské nemocnici, se v konfliktech objeví asi čtyřikrát ročně.

Dítě s astmatem
08.03.
Přímá náhrada není!

V lékárnách chybí lék na astma i pro děti! Maminky jsou zoufalé

Už několik měsíců není v českých lékárnách dostupný lék Ecobec, který berou děti i dospělí trpící astmatem. Přímou náhražku lék nemá, přípravky s obdobným složením se ale pomalu z lékáren vytrácí také, protože je po Ecobecu velká sháňka. Kdy se vrátí na trh?

Čekárna
aktualizováno 02.03.
Čekají je velké investice

Stát chce změny ve zdravotnictví. Dotknou se praktických lékařů

Podle plánu ministerstva by nově mohli praktičtí lékaři provádět například ultrazvukové vyšetření břicha, kontrolu plic nebo test na rakovinu střev. Podle ministerstva zdravotnictví by tak do deseti let nemuseli pacienti chodit ke specialistům.

Vyšetření sluchu
aktualizováno 28.02.
screening sluchu

Dětí s poruchou sluchu přibývá, pojištění pokryje přesnější testy

Dětí s poruchou sluchu přibývá a běžná vyšetření mají podle odborníků své rezervy. Screening sluchu, který je přesnější, si ale rodiče často nemohou dovolit. Ministerstvo zdravotnictví proto rozhodlo, že vyšetření u ušního lékaře bude součástí pětileté preventivní prohlídky dítěte.

Nemocný muž
27.02.
Ohrožení života

Sourozenci měli stejnou nemoc. Simča žije, bratr ne! Co rozhodlo?

Tisíce Čechů podle lékařů zbytečně riskují svůj život. Neberou totiž své léky tak, jak mají, a neposlouchají pokyny lékaře. Na vlastní kůži to pocítila i paní Simona, která trpěla stejnou nemocí jako její bratr. Zatímco ona brala léky a žije, její bratr ne.