Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sníh a náledí komplikují dopravu
aktualizováno 10.02.
jako na houpačce

Řidiči nezvládají výkyvy počasí. Pojišťovny a autoservisy nestíhají

Pojišťovny v Česku mají v posledních dnech napilno. A to kvůli změnám počasí a kalamitám. Jen počet dopravních nehod se za poslední období podle odhadů zvedl až dvojnásobně. Pojišťovny tak denně řeší tisíce škod na autech, které zavinil sníh a led. A v autoservisech se kvůli tomu protahují čekací doby na opravy.

Zima v Česku
aktualizováno 05.01.
Měsíční předpověď

Meteorologové řekli, jak bude v lednu. Čekají nás velké výkyvy

V příštích týdnech do začátku února se budou střídat mrazy a oteplení. Zatímco noční teploty se budou zřejmě držet většinou pod nulou, přes den mohou teploty vystoupat nad nulu.

Horko a bouřky
17.05.
Obrovské výkyvy

Extrémní počasí trápí Evropu! Experti řekli, proč je vše obráceně

Počasí, které momentálně panuje nad Evropou, překvapuje nejen odborníky. U nás je extrémní sucho, v Rusku se opalují, Británie zažila nezvyklá vedra a Skandinávci si užívají teploty typické pro Chorvatsko. Jih Evropy naopak zasáhly deště a povodně. A v Německu dokonce řádilo tornádo.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Počasí ve světě
02.04.
Obrovské výkyvy

Čeká nás extrémní rok, shodují se experti! Přijdou záplavy i požáry

Předpověď počasí bývá tak trochu jako věštění z křišťálové koule. Letošní rok 2018 bude prý navíc nejen v počasí plný extrémních výkyvů. Připravit se tak musíme na záplavy, sucha i požáry. Shodují se na tom experti i laičtí pozorovatelé přírody.

Extrémní počasí
aktualizováno 01.03.
následky změna klimatu

I v Arktidě je tepleji než v Česku! Extrémy na nás budou mít dopad

Zatímco Česko sužují kruté mrazy, v oblasti Arktidy řeší lidé opačný problém. Teploty jsou nezvykle vysoko a vědci se tak obávají dramatických klimatických změn. Jak se mohou projevit v Česku, vysvětlil expert na tuto problematiku Radim Tolasz.

Klimatizace
08.07.
používání klimatizací

Ambulance plní nemocní, na vině jsou klimatizace a výkyvy teplot

Ordinace lékařů jsou i teď přes léto plné nemocných a na vině jsou prý teplotní výkyvy a používání klimatizací doma i v autech. Podle odborníků zažívá v klimatizovaném prostředí naše tělo teplotní šok a ten špatně snášejí sliznice a pak jsou mnohem náchylnější k různým infekcím.

Bouřky 28. 5. - 8
aktualizováno 05.06.
Poprvé v ČR

Týdenní bilance: Tak extrémní počasí meteorologové nepamatují!

V České republice bylo v posledních dnech extrémní počasí, jaké nepamatují ani meteorologové. Zažili jsme všechno - prudké bouřky, krupobití, přívalové deště. Ale i skutečně vzácné jevy, například takzvanou supercelu. Silné krupobití se v minulém týdnu objevilo minimálně 3x, navíc na většině území, a to se podle odborníků u nás přihodilo pravděpodobně vůbec poprvé.

Vyděšená žena s mobilem
aktualizováno 14.05.
Jak tomu zabránit?

POZOR na výkyvy počasí: Mohou poškodit mobil i tablet! TIPY

Prudké výkyvy počasí mohou poškodit váš chytrý telefon! Kromě změn teplot moderním technologiím neprospívá ani sluneční záření nebo styk s prachem. Odborníci proto doporučují telefony, tablety a laptopy před "bláznivým" počasím chránit.