Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pití alkoholu na Mallorce
18.03.
Pokuty až 80 tisíc!

Trpělivost s turisty došla. Oblíbená destinace zavádí přísná pravidla

Místním úřadům na španělské Mallorce došla trpělivost s turisty, kteří každoročně jezdí na ostrov pořádat bujaré večírky. V centru hlavního města, ale i na dalších místech, už nově nebudou moci konzumovat alkohol. Za porušení budou hrozit přísné pokuty, v přepočtu až téměř 80 tisíc korun.

Zvířata v cirkusech
15.03.
Starostovi se to nelíbí

Šok pro český cirkus! Slovenské město je vyhnalo kvůli zvířatům

Vystoupení českého cirkusu zabránil starosta slovenského města Pezinok. Vadilo mu, že v cirkusu vystupují zvířata. Před volbami deklaroval, že takové vystoupení nebude ve městě trpět. Českému cirkusu se něco takového v rámci turné po celé Evropě stalo poprvé. Cirkusáci ale dlouho náhradu nehledali, přijali je v sousedních městech.

Chovatel lvů Karlštejn
13.03.
Hradní lev

U Karlštejna žije další lev bez povolení! Vadí sousedům i úřadům

U hradu Karlštejn žije další nelegálně chovaná šelma. Nejen, že chovatel nemá na lvici povolení, ale podle webu Novinky.cz nemá povolení ani na chov zvířat v rodinném domě. Nelegálně chovaných šelem si lidé začali všímat po tragédii na Vsetínsku, kde minulý týden usmrtil lev svého majitele.

Prásk.tv píše:

Rodinu vyhodili z letadla
čtěte o tématu zákaz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Donald Trump
aktualizováno 13.03.
Musí zůstat na zemi

Trump "sestřelil" vlastní letadla, boeingy dostaly stopku i v USA!

Letouny Boeing 737 MAX 8 a MAX 9 nesmějí létat ani ve Spojených státech. Novinářům v Bílém domě to ve středu večer našeho času řekl prezident Donald Trump. Společnost Boeing doporučila pozastavení provozu všech 371 strojů po celém světě.

Atmosféra na palubě boeingu, který nesmí přistát v Evropě
aktualizováno 13.03.
Nervy drásající cesta

Panika, děs. Reportérka popsala, co se dělo na palubě boeingu

V letadle Boeing 737 Max 8, které letělo z Kapverdských ostrovů do Prahy, byla i reportérka TV Nova Simona Šimková. Díky jejímu svědectví tak víme, jak situace na palubě letadla vypadala očima cestujících.

Boeing 737 MAX 8 Smartwings
aktualizováno 13.03.
zákaz letu

Evropská unie zakázala lety MAX 8! Do Prahy nedoletěla dvě letadla

Zákaz letů Boeingu 737 MAX 8 a MAX 9 ve státech Evropské unie platí od úterní osmé hodiny večer středoevropského času. Nařízení vydala v úterý večer Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA). To se dotklo hned dvou letů české společnosti Smartwings. Stroje musely kroužit ve vzduchu, než mohly přistát na náhradních letištích.

Huawei
aktualizováno 07.03.
Tvrdý krok

Huawei žaluje vládu USA. Kvůli zákazu používat výrobky firmy!

Čínská společnost Huawei podala žalobu na americkou vládu. Výrobci telekomunikačních technologií vadí zákaz, kvůli kterému zdejší úřady nesmějí výrobky firmy používat.

Nůž za pasem - ilustrační foto
aktualizováno 03.03.
Nové nařízení?

EU nám chce zakázat nože, zuří Češi. Toto říká Evropská komise

Obrovskou vlnu nevole způsobila výzva Evropského parlamentu k zákazu nošení nožů. Návrh se nelíbí myslivcům, rybářům nebo lidem, kteří je nosí běžně u sebe. České zákony jsou v tomto ohledu jedny z nejsvobodnějších v Evropě. Ve Velké Británii za to hrozí i vězení.

Zákaz stání před úřadem v Řeporyjích
aktualizováno 25.02.
Novotný v ráži

Starosta vzal situaci do vlastních rukou. Jste prasata, řval na řidiče

Doprava v Řeporyjích bývá v pondělí ráno kritická, provoz navíc ještě zhoršují lidé, kteří staví v jízdním pruhu, aby si mohli vybrat z bankomatu. Situaci vzal do vlastních rukou starosta obce, který se rozhodl s bezohlednými řidiči zatočit.

Kožešinové farmy - 6
02.02.
zásah státu

Konec kožešinových farem! Takhle skončily tisíce zvířat z chovů

Kožešinovým farmám v Česku odzvonilo - od února platí zákaz chovu zvířat na kožešiny. Zatímco ochránci zvířat slaví, kožešinové farmy považují zásah státu za podpásovku. Jaký osud potkal zvířata, která už nemohou být chována kvůli svému kožíšku?