Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lubomír Volný, Tomio Okamura
aktualizováno 15.03.
Volný a Bojko

Z SPD utíkají poslanci! Jsou tam neonacisté a rasisti, tvrdí Volný

Jedna z nejvýraznějších tváří hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, poslanec Lubomír Volný, opouští stranu! Oznámil to na facebooku, kde také uvedl své důvody. Ve straně jsou podle něj nyní neonacisté, rasisté a násilníci! Stranu opouštějíí i poslanci Marian Bojko a Ivana Nevludová.

Miloslav Rozner
aktualizováno 13.03.
kontroverzní výrok

Rozner zpochybnil koncentrák, 88 poslanců ho odmítlo vydat policii

Policie nyní nebude moci obvinit poslance hnutí SPD Miloslava Roznera v případu jeho výroků o někdejším romském táboře v Letech u Písku.

Lubomír Volný, Tomio Okamura
aktualizováno 20.02.
vnitrostranický souboj

Chci být předsedou SPD, oznámil Volný. Hnutí mu ale zrušilo buňku

Uvnitř hnutí SPD se zřejmě schyluje k vnitrostranickému souboji. Současnému šéfovi Tomiu Okamurovi se totiž chce postavit kontroverzní poslanec Lubomír Volný. Hnutí však najednou zrušilo svou regionální organizaci v Moravskoslezském kraji, které je právě Volný předsedou.

Prásk.tv píše:

Andrej Babiš
čtěte o tématu SPD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Jan Hamáček, Lubomír Volný, Jan Birke
aktualizováno 01.02.
Hádka ve sněmovně

Poslanci se málem pobili. Vřískají jak fašouni, komentoval Dolejš

Poslanci se málem pobili kvůli návrhu na zrušení soudního přezkumu správních rozhodnutí o vyhoštění cizinců z Česka. Vystoupení Lubomíra Volného z SPD provázelo dokonce bouchání do lavic. Volný se tvrdě opřel v souvislosti s migrací do Evropské unie a prohlásil také, že za případem seniora nepravomocně odsouzeného za terorismus jsou takzvaní vítači.

Volební model – prosinec 2018
20.12.
Předvolební průzkum

Ze sněmovny by vypadly 4 strany, i SPD. Volby by vyhrálo ANO

Podle nejnovějšího předvolebního průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) při Akademii věd, by v prosinci vyhrálo volby hnutí ANO. Oproti listopadu posílilo 4 %. Do sněmovny by se místo stávajících devíti dostalo jen pět stran.

Miloslav Rozner
aktualizováno 12.12.
Kontroverzní výrok

Policie žádá o vydání poslance SPD. Kvůli popírání holokaustu!

Poslanec SPD Miloslav Rozner, který se proslavil výrokem o zabrušování a vybrušování, má na krku pořádnou polízanici. Policie totiž žádá mandátový a imunitní výbor o jeho vydání ke stíhání. Zákonodárci tak hrozí v krajním případě až tři roky za mřížemi.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.11.
anketa Platy politiků

Poslanci si zvýšili platy. Od nového roku dostanou tisíce navíc

Poslanci na dnešním jednání schválili zvýšení platů vrcholných politiků o 9 procent. Kdyby vládní návrh, který zpomaluje růst platů, dnes neodhlasovali, zvýšil by se jim od nového roku o 20 procent. Základní plat politiků v současnosti činí 75 900 korun. Od nového roku by měli dostávat 83 korun hrubého.

Žena v nikábu
aktualizováno 12.11.
Změna zákona

SPD chce zakázat zahalování tváře. Hrozila by pokuta. ANKETA

Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury připravila úpravu zákona, kterou by zakázala zahalování tváře. Tomio Okamura připomněl, že podobné zákony platí v Rakousku, Francii či v Dánsku. Tomu, kdo by nosil třeba šátek přes obličej, by hrozila pokuta až 10 tisíc korun.

Minaret v Lednici - 2
aktualizováno 07.11.
Silná slova

Místostarostovi vadí minaret v Lednici. Památku by boural

Minaret v Lednici z přelomu 18. a 19. století je nejstarší rozhlednou u nás. Zároveň je i památkou UNESCO, protože patří do Lednicko-valtického areálu a také je nejvyšší stavbou tohoto typu mimo islámské země. Nový místostarosta Lednice ale prohlásil, že by ho chtěl zbourat!

Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně
04.11.
Zvýšení o 20 procent

Mají si poslanci určovat vlastní plat? Tohle si myslí šéfové stran!

Piráti a SPD se ještě budou snažit zabránit zvýšení platů politiků o 20 procent, svolají mimořádnou schůzi Sněmovny. Podle Pirátů a také hnutí STAN by si navíc platy vůbec neměli určovat sami. Přečtěte si, co o rapidním vzrůstu platů říkají předsedové sněmovních stran.