Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž nabízel na internetu chráněné brouky
aktualizováno 30.01.
Neměl povolení

Muž nabízel na internetu chráněné brouky. Hrozí mu až 3 roky vězení

Kriticky ohrožené brouky prodával na internetu dvaapadesátiletý muž z Hradce Králové. Policisté u něj při domovní prohlídce našli 50 tisíc preparovaných exemplářů. Na 400 kusů ale neměl potřebná povolení.

Turista v Austrálii natočil podivného tvora
11.01.
Záhadné zvíře

Turista natočil podivného tvora. Odbornice řekla, co je zač

Turista v australském jezeře natočil podivného tvora, který vypadá jako červ s myším ocáskem, a podělil se o něj na sociálních sítích. Tam se strhla vášnivá diskuze o tom, co by tvor mohl být zač. Nakonec ho identifikovala až expertka z univerzity.

Termiti v Brazílii
25.11.
Brazílie

Větší než Británie! Za tisíce let vytvořili termiti gigantickou stavbu

Jeden z nejúchvatnějších výtvorů bioinženýrství zůstával vědcům dlouho utajený! Stovky milionů termitích kup pokrývají plochu větší, než je Velká Británie. Některé jsou staré tisíce let.

Prásk.tv píše:

vanoce
čtěte o tématu hmyz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Hmyzí hamburger
29.10.

VIDEO: Pochoutky připravené z hmyzu

Nezvyklou hodinu vaření si na jedné australské střední škole vyzkoušeli tamní studenti. Připravovali hmyzí pochoutky.

Štěnice
21.10.
Obtížný hmyz

V paneláku řádí štěnice! Lidé se musejí stěhovat, bojí se jich

Několik stovek obyvatel panelového domu v Uherském Hradišti trápí štěnice. Řada z nich přitom pracuje v tamní okresní nemocnici a mohli by je zanést i tam. Právě nemocnici ale dům patří. S obtížným hmyzem se v něm bojuje už několik let, zatím ale marně.

Vroubenka americká
18.10.
Odborníci radí

Česko zaplavil další hmyz! V zimě se schovává do lidských obydlí

Invazi hmyzu si letos Česká republika opravdu užívá. Po zaplavení domovů čínskými beruškami se lidé začali ptát, co je to za brouka, který se začal objevovat v Česku ve velkém množství. Podle odborníků se však nejedná o brouka, ale o ploštice.

Sršeň asijská Ilustrační snímek
16.10.
Sršeň asijská

Agresivní asijští sršni se šíří Evropou! Pronásledují své oběti

Sršeň asijský nebo vosa čínská. Tak se jmenuje agresivní hmyzí druh, který se dostal do Evropy náhodou se zásilkou bonsají a od té doby se vytrvale šíří Evropou. A nezadržitelně se blíží k českým hranicím!

vosa
aktualizováno 12.10.
Likvidace hmyzu

Vosy vyhnaly rodinu z domu. Hasiči odmítli přijet

Chodbu plnou vos našla Petra Pospíšilová z Kokonína na Jablonecku, když se vrátila z práce domů. Zavolala proto hasiče, ti ale odmítli vosy zlikvidovat. O případu informoval portál iDnes.cz. Na Karvinsku byli přitom ochotní jet pomoci s hadem, který se objevil v prodejně potravin.

Octomilky
04.10.
Otravný hmyz

Mušky octomilky terorizují české domácnosti! Jak se jich zbavit?

S podzimem a zralým ovocem se do bytů stěhují i otravné mušky. A najednou jsou všude a množí se přímo před očima! Zkusili jste všechno a nevíte, jak se octomilek zbavit? Poradíme!

Na Zlínsku se přemnožily otravné ploštice.
aktualizováno 16.09.
Invazivní druh

Na Zlínsku se přemnožil kousavý hmyz. Toto o něm říkají odborníci

Obyvatele zlínské části Malenovice trápí přemnožený hmyz, který jim zaplavuje domovy. Lidé si stěžují, že si nemohou ani otevřít okno, protože z nedalekých líp jim dovnitř okamžitě pronikne nezvaná návštěva, která navíc kouše.