Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jan Palach
aktualizováno dnes 08:44
střepiny

Děsivé výsledky testů historie. Jak dopadli studenti a jak vy?

Únorový převrat, pražské jaro, nebo sametová revoluce. To jsou základní milníky české novodobé historie. I když je znalost vlastních dějin klíčem k pochopení dnešního světa i pro vybudování určité národní hrdosti, vědomosti českých školáků jsou často tristní. Reportéři Střepin dali studentům několika škol po celé republice test o českých dějinách. Většina z nich neuspěla.

Výročí okupace
aktualizováno 15.03.
Okupace Československa

Nacisti vtrhli do Čech před 80 lety. Výročí si připomíná celá země

Česká republika si připomíná jedno z nejtemnějších období své historie. Právě dnes uplynulo 80 let od začátku okupace země nacistickým Německem. Po celé zemi se koná řada pietních akcí nebo konferencí, které historii připomínají.

Most Náměšť nad Oslavou
14.03.
barokní skvost

Vzácný most v Náměšti se rozpadá! Je nutná rychlá oprava

V havarijním stavu je jedna z nejhodnotnějších historických památek v České republice - barokní most v Náměšti nad Oslavou. Tento skvost z 18. století zdobený sochami se rozpadá a potřebuje urychleně opravu.

Prásk.tv píše:

Meghalaya - 1
čtěte o tématu historie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Strašidelný dům v Devonu - 2
19.02.
Neklidné duše

Strašidelný dům je na prodej! S duchy se majitel zdraví každé ráno

Ve Velké Británii je na prodej historický venkovský dům. Upcott Barton leží v Devonu a může lákat na příjemné okolí, leckoho však mohou odradit jeho údajní nehmotní obyvatelé. V domě prý sídlí duše předchozích majitelů, jsou prý slyšet výkřiky vojáků.

Slavný polibek na Times Square
aktualizováno 19.02.
Polibek století

Muž z nejslavnější fotky zemřel! Za to, co na ní je, by ho dnes zavřeli 

Ve věku 95 let zemřel v neděli Američan George Mendosa. Jeho jméno většině lidí nic neřekne, snímek s ním ale zná celý svět. Mendosa 14. srpna 1945 slavil na newyorském náměstí Times Square kapitulaci Japonska. Fotografie, jak popadl a spontánně políbil mladou zdravotní sestru Gretu Friedmanovou, je jedním z nejslavnějších snímků všech dob.

25 let s TV Nova, rok 2018
aktualizováno 04.02.
25. narozeniny tv nova

Rok 2018: Výročí Československa, vražda Kuciaka i tragédie na dole

Máme pro vás poslední díl našeho seriálu k pětadvaceti letům Televize Nova. Podívejte se, o čem vás v roce 2018 informovala.

Rok 2017 pohledem TV Nova
03.02.
25. narozeniny TV Nova

Rok 2017: Vítězství hnutí ANO, zákaz kouření i máselná krize

V roce 2017 oslavila TV Nova 23. narozeniny. A byl to rok velmi bouřlivý na české politické scéně. Nejprve chtěl premiér podat demisi celé vlády, pak ale odvolal jen ministra financí Babiše. Podzimní volby ovládlo hnutí ANO. Ve světě udeřili teroristé i přírodní katastrofy. Kuřáci v hospodách típli poslední cigaretu, máslo atakovalo hranici 60 Kč za kostku a z vězení se po 23 letech dostal Jiří Kajínek.

Události v roce 2013
aktualizováno 30.01.
Velká rekapitulace

Amnestie, přímá volba hlavy státu, paterčata. I to byl rok 2013

Rok 2013 pořádně otřásl českou politickou scénou. Připomeňte si ho v dalším dílu seriálu k 25. narozeninám televize Nova.

Demonstrace v Řecku
aktualizováno 21.01.
Demonstrace v Athénách

Makedonie mění název, Řekové kvůli tomu změnili ulice v bojiště!

Desetitisíce Řeků demonstrovaly proti dohodě o změně názvu sousední země na Severní Makedonii. Název považují za zásah do svého historického dědictví a za skrytý uzemní nárok na stejnojmennou řeckou provincii.

25 let s TV Nova, rok 2003
20.01.
10. rok TV Nova

Rok 2003: Přišel nový prezident a Češi si odhlasovali vstup do EU

Jubilejním 10. rokem vysílání TV Nova byl rok 2003. Na Hrad usedl nový prezident. Česko zasáhla jedna z nejhorších nehod autobusů, Ameriku pak zkáza raketoplánu Columbia. Češi v červnu rozhodli o vstupu do EU. Suché horké léto pak potrápilo nejen zemědělce.