Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oficiální fotografie ze svatby princezny Evženie
dnes 06:17
princezna Evženie

Dosud nezveřejněná fotka z královské svatby dojala svět

Nádherná momentka z příprav královské svatby ve Velké Británii se dostala na veřejnost díky módnímu návrháři Zacovi Posenovi. Na svatební róbě spolupracoval přímo s princeznou Evženií. Tu podle svých slov velmi obdivuje, fotkou jí popřál k jejím devětadvacátým narozeninám.

Theresa Mayová
dnes 06:11
Velká Británie

Konec stoleté tradice! Poslanci se kvůli brexitu postavili vládě

Dolní komora britského parlamentu v pondělí večer v rámci procesu brexitu uštědřila vládě další porážku, když si vynutila možnost projednat ve středu nevládní, poslanecké návrhy ohledně podoby britského odchodu z Evropské unie. Hlasování o klíčovém dodatku ke svému usnesení kabinet prohrál o 27 hlasů, přičemž kvůli jeho podpoře rezignovala na své funkce trojice níže postavených členů vlády. Ministerstvo pro brexit výsledek hlasování označilo za nebezpečný precedens.

Oficiální fotografie ze svatby princezny Evženie
aktualizováno včera 17:34
princezna evženie

Další přírůstek v královské rodině? Britové už uzavírají sázky

Princezna Evženie a její manžel Jack Brooksbank prý čekají prvního potomka. Podle Britů radostnou novinu oznámí, co nevidět. V jejich přesvědčení je utvrdil příspěvek, který Evženie zveřejnila na svém instagramu a kde uvedla, že rok 2019 bude vzrušující.

Prásk.tv píše:

Sprosté cukrovinky - 1
čtěte o tématu Velká Británie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Charles a Camilla na Barbadosu
včera 05:50
cesta po Karibiku

Královská dovolená: Princ Charles šokoval výběrem plavek! FOTO

Ani na pláži neměli pokoj od fotografů princ Charles a jeho manželka, vévodkyně Camilla. Během své cesty po Karibiku si užili koupání na ostrově Barbados. Královský dědic zaujal především výběrem své plážové garderóby – v moři se koupal v květovaných plavkách!

Theresa Mayová
aktualizováno 24.03.
Vzpoura kvůli brexitu

Konec Mayové chce 11 ministrů. Mluví se také o druhém referendu!

Vzpouře uvnitř své vlády čelí britská premiérka Theresa Mayová. Jedenáct ministrů totiž žádá její odstoupení a jmenování nového předsedy vlády. Informaci přinesl nedělní The Sunday Times. Podle ministra financí Philipa Hammonda by ale změna nepomohla. Zároveň ale nevylučuje druhé referendum.

Demonstrace proti brexitu v Londýně
aktualizováno 23.03.
Petice má 4 miliony podpisů

Britům se z EU nechce. Londýnem prošla obří demonstrace

Do ulic Londýna dnes vyšly statisíce lidí, aby podpořily konání druhého referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Demonstrace se konají pouhý den poté, co se premiérka Theresa Mayová vrátila ze summitu v Bruselu, kde s lídry sedmadvacítky dojednala pouze krátký odklad Brexitu.

Brexit - ilustrační foto
22.03.
Vůle lidu

Miliony lidí podepsaly petici za odvolání brexitu! Web je přetížený

Více než tři miliony lidí už podepsaly petici požadující odvolání odchodu Británie z Evropské unie. Obrovský zájem o dokument, který je na webu britského parlamentu teprve třetí den, stále způsobuje stránce technické problémy. Premiérka Theresa Mayová podle svého mluvčího nehodlá vyslyšet výzvu k zastavení brexitu, o němž rozhodli před téměř třemi lety Britové v referendu.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 20.03.
odchod z EU

Mayová má o termínu brexitu už jasno. Chce ho mít konečně z krku

Britská premiérka Theresa Mayová doufá, že poslanci Dolní sněmovny přece jen najdou způsob, jak podpořit brexitovou dohodu, kterou vyjednala s Bruselem. Dosavadní neschopnost zákonodárců dohodnout se na podobě brexitu podle ní vedla k tomu, že Británie neopustí Evropskou unii 29. března. Mayová zároveň zdůraznila, že není ochotná odložit brexit za 30. červen, ale ani uspořádat druhé referendum. V prvním voliči v červnu 2016 rozhodli o odchodu z unie.

Emmanuel Macron
aktualizováno 20.03.
Problém pro británii

Komplikace pro Mayovou: Francie chce odmítnout odklad brexitu!

Pokud britská premiérka Theresa Mayová neposkytne "dostatečné záruky" věrohodnosti svého plánu, Francie nebude na nadcházejícím summitu EU v Bruselu souhlasit s odkladem termínu brexitu. Ve francouzském Národním shromáždění to dnes řekl ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

Brexit
aktualizováno 19.03.
vystoupení z eu

Brexit se možná posune o dva roky. Brity čeká mastná pokuta

Odchod Velké Británie z EU se může posunout až o dva roky. O odklad v úterý údajně v dopise předsedovi Evropské rady požádala britská premiérka Theresa Mayová.