Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit
aktualizováno včera 20:49
vystoupení z eu

Brexit se možná posune o dva roky. Brity čeká mastná pokuta

Odchod Velké Británie z EU se může posunout až o dva roky. O odklad v úterý údajně v dopise předsedovi Evropské rady požádala britská premiérka Theresa Mayová.

Maddie Mccann
včera 06:02
maskovaný muž

Nová teorie zmizení Maddie! Mohla být obětí sériového útoku

Už téměř 12 let uplynulo od záhadného zmizení britské holčičky Maddie na dovolené v Portugalsku. Dokument vysílaný na Netflixu odhalil nové okolnosti případu - Madeleine se mohla podle policie stát obětí sériového sexuálního násilníka, který se do dětského pokojíku vloupal v chirurgické roušce.

Harry, Meghan Markle
18.03.
královská rodina

Meghan může porodit už příští týden! Harry zmizí z očí veřejnosti

Vévodkyni Meghan se neúprosně blíží termín - v případě předčasného porodu by se s Harrym mohli potomka dočkat už příští týden. V souvislosti s tím se Harry nechal slyšet, že plánuje být moderním otcem a vzít si na dva týdny dovolenou, aby Meghan pomohl s miminkem.

Prásk.tv píše:

Sprosté cukrovinky - 1
čtěte o tématu Velká Británie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Povodně ve Velké Británii
17.03.
rozsáhlé deště

Povodně zasáhly Británii i USA! Úřady hlásí první oběti

O víkendu rozsáhlé deště zaplavily ulice Velké Británie i americké Nebrasky, která prožívá nejhorší povodně za padesát let. Zatímco v Británii lidé sčítají škody, v USA už úřady potvrdily první dvě oběti. A bohužel předpovědi nejsou pro obyvatele nijak příznivé. Pršet by totiž mělo i v dalších dnech.

Meghan Markle - sestra, otec
15.03.
ukončení sporů

Blíží se velké usmíření? Meghan chce pozvat do Anglie svého otce!

Thomas Markle, otec vévodkyně ze Sussexu, by mohl být pozvaný svou dcerou do Velké Británie po narození jeho vnoučete. Podle Meghaniny kamarádky se chystá se svým otcem zakopat válečnou sekeru. Do Británie by mohla také dorazit i její nevlastní sestra Samantha.

Theresa Mayová v britském parlamentu
aktualizováno 14.03.
Klíčové hlasování

Britský parlament schválil odklad brexitu. Nové referendum nebude

Britský parlament dnes schválil návrh vlády na krátký odklad brexitu. Kabinet chce o odložení termínu z 29. března na 30. června požádat Brusel v případě, že parlament do 20. března schválí dohodu o brexitu, kterou loni s Bruselem dojednala premiérka Theresa Mayová. Tuto dohodu už parlament ale dvakrát odmítl. Pro vládní návrh se vyslovilo 412 poslanců, proti jich bylo 202.

Brexit
14.03.
Hlasování o dohodě

Bez dohody žádný brexit nebude, varovala Mayová své poslance

Britská premiérka Theresa Mayová, která v Dolní sněmovně zažila další ponížení, připravuje třetí hlasování o brexitové dohodě, kterou parlamentu již dvakrát odmítl. Shoduje se na tom dnešní britský tisk, který středeční dění v parlamentu popsal jako kolaps a vládu chaosu.

Theresa Mayová
aktualizováno 12.03.
velká británie

Dohoda o brexitu znovu neprošla! Británie zkusí opustit EU bez ní

Britští poslanci odmítli dohodu o Brexitu, kterou s Evropskou unií vyjednala premiérka Theresa Mayová. Velké Británii zřejmě nezbude nic jiného než Evropskou unii opustit bez ní, nebo zažádat o odložení Brexitu.

Alannah Georgeová
12.03.
Číslo vás překvapí

Malý Einstein: Čtyřletá holčička má vyšší IQ než většina světa!

Celý svět šokovala teprve čtyřletá holčička z Velké Británie. Je totiž chytřejší než většina dospělých. Alannah Georgeová má IQ 140 a už jako dvouletá se sama naučila číst.

Theresa Mayová
12.03.
Velká Británie

Mayová vyjednala doplňky dohody o brexitu. Opozici to ale nestačí

Evropská unie a Británie se zavázaly, že učiní vše, aby do konce roku 2020 našly náhradní řešení za spornou irskou pojistku. Vyplývá to ze společného prohlášení, na němž se v pondělí večer ve Štrasburku shodla britská premiérka Theresa Mayová a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.