Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dítě s astmatem
08.03.
Přímá náhrada není!

V lékárnách chybí lék na astma i pro děti! Maminky jsou zoufalé

Už několik měsíců není v českých lékárnách dostupný lék Ecobec, který berou děti i dospělí trpící astmatem. Přímou náhražku lék nemá, přípravky s obdobným složením se ale pomalu z lékáren vytrácí také, protože je po Ecobecu velká sháňka. Kdy se vrátí na trh?

Zmizelý Patrik Dedič
aktualizováno 06.03.
Jde mu o život

Patrika hledají už osm dní! Matka mu posílá peníze a vzkazy

Devatenáctiletý Patrik Dědič je pohřešovaný už osmý den. V úterý chlapce hledal dokonce dron, policejní pátrání však zůstává bez výsledku, rodina stále nemá o mladíkovi žádné informace. Zoufalá maminka poskytla synovi finanční podporu, kdyby byl v nesnázích, a prosí veřejnost o jakékoliv informace o možném pohybu jejího syna.

Zmizelý Patrik Dedič
aktualizováno 04.03.
Nemá u sebe léky

Matka nemocného Patrika poslala zoufalý vzkaz. Hledají ho 6. den!

Už šestý den policisté marně hledají 19letého studenta, který je v ohrožení života. Patrik Dědič podle rodiny upadl do depresí a bez vysvětlení zmizel. Je přitom nemocný a musí brát léky. Na diváky TV Nova se obrací i nešťastná matka mladého muže.

Prásk.tv píše:

Penis - 1
čtěte o tématu léky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Lékárna Ilustrační foto
03.03.
VELKÝ PŘEHLED rozdají miliony

Pojišťovny zachrání lékárny na venkově. Je mezi nimi i ta vaše?

Lidé na venkově mohou mít o něco klidnější spaní. Příspěvek na provoz totiž dostane osmapadesát lékáren v hůře dostupných oblastech. Cílem je zachovat jejich dostupnost i v malých obcích.

Drogy v trenkách
aktualizováno 28.02.
nečekaný objev

Muž s obřími trenkami neunikl celníkům. Měl je vycpané drogami

V úterý navečer si královéhradečtí celníci posvítili na pašeráky. Místo, kde jeden z kontrolovaných mužů léky na výrobu drog ukrýval, bylo ale překvapením i pro zkušené celníky. Pašerák si platy medikamentů naplnil své trenky.

Nemocný muž
27.02.
Ohrožení života

Sourozenci měli stejnou nemoc. Simča žije, bratr ne! Co rozhodlo?

Tisíce Čechů podle lékařů zbytečně riskují svůj život. Neberou totiž své léky tak, jak mají, a neposlouchají pokyny lékaře. Na vlastní kůži to pocítila i paní Simona, která trpěla stejnou nemocí jako její bratr. Zatímco ona brala léky a žije, její bratr ne.

Márnice
14.02.
Odchod z EU

Britové se zásobují léky i pytli na mrtvoly! Děsí je tvrdý brexit

Britové se čím dál tím víc obávají tzv. tvrdého brexitu, který by znamenal, že země z EU vystoupí bez jakékoliv dohody. Ministerstvo zdravotnictví se začalo zásobit a shromažďuje nejen léky, ale také třeba pytle na mrtvoly.

KOLIK NÁS STOJÍ ZDRAVÍ?
14.02.
Jak platíme za vlastní zdraví?

Za léky jsme dali neuvěřitelných 83 miliard! Nejvíc za poslední roky

Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejnil data k výdajům za zdravotnictví v letech 2010-2017. A čísla jsou to poměrně překvapivá. V roce 2017 jsme totiž utratili neuvěřitelných 83 miliard korun za léky, což je nejvíce za poslední roky. Kolik utrácí domácnosti za další zdravotní péči?

Lékárna - ilustrační
aktualizováno 13.02.
Paradox

V Česku chybí léky, které mají v Rakousku i na venkově! Jak to?

V Česku se podle lékárníků v lednu nedalo koupit 37 léčivých přípravků. 15 z nich je přitom nenahraditelných. Zatímco u nás jsou navíc dané léky nedostupné, za hranicemi se dají pořídit i na venkově.

Prodej léků
aktualizováno 07.02.
Ověřování léčiv

Lidé nedostanou své léky, bijí na poplach lékárny. Ministr to odmítá

Už od soboty má platit směrnice proti padělání léků. Podle lékárníků ale systém nefunguje správně, a tak se může stát, že vydání léku pacientovi zakáže i přesto, že padělaný není. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha ale takový případ jednoduše nemůže nastat.