Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

U zubaře_2
aktualizováno 19.01.
Obyvatelé zuří

Město nedalo zubařce dotaci. Odmítla proto přijímat jeho občany

Obyvatelé obce Studénka na Novojičínsku se zlobí a cítí se být diskriminovaní. Nová zubařka totiž ve své ordinaci výslovně uvedla, že nebude nabírat obyvatele Studénky. Obec jí totiž odmítla dát dotaci.

Dětská lékařka
16.12.
chybí lékařská péče

Nebudou lékaři pro děti? Třetina jich skončí do 5 let, tvrdí sdružení

Až třetina dětských lékařů pravděpodobně do pěti let uzavře své praxe, uvedlo Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost. Důvodem je jejich vysoký věk. Už nyní se Česko potýká s nedostatkem dětských lékařů, je tak možné, že za pár let bude situace mnohem horší.

Kuchař se vydával za lékaře
10.08.
VIDEO Sloužil v důchoďáku

Kuchař se vydával za lékaře! Mohl zabít až 10 lidí, takhle ordinoval

Kauza vyučeného kuchaře, který vystupoval jako lékař a ošetřoval pacienty v domově důchodců, šokovala Slovensko. Ošetřovatelkou byla zase bývalá uklízečka. Na nově zveřejněném videu je vidět, jak "ordinovali" opilí, ale v lékařském oblečení.

Prásk.tv píše:

Prank
čtěte o tématu ordinace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Znásilnění - 3
13.07.
Chlípný lékař

Doktor na Písecku se měl pokusit znásilnit pacientku! Řeší to policie

Lékař na Písecku se měl pokusit znásilnit svou pacientku! Ženu údajně osahával a líbal po těle. Když se ho snažila odstrčit, měl ji zalehnout. Nakonec se z ordinace dostala a vše nahlásila na policii.

Opilá lékařka
27.03.
Opilá lékařka

Další doktorka ordinovala namol! V Ostravě nadýchala tři promile

Další opilou lékařku museli z ordinace vyprovodit policisté. Tentokrát přijímala pacienty doktorka v Ostravě, která měla v dechu tři promile. Stejný objem alkoholu nadýchala nedávno i pražská lékařka.

Zubař
aktualizováno 19.02.
Dotace do pohraničí

Za ordinaci v odlehlé oblasti milion. Ministerstvo láká zubaře

Ministerstvo zdravotnictví finančně podpoří vznik ordinací zubařů v oblastech, kde jich je nedostatek. Do pohraničí by mělo jít během čtyř let 100 milionů korun - na jednu ordinaci by tak vycházel zhruba milion a dvě stě tisíc. Zubaři ale tvrdí, že je to málo.

Lékař - prohlídka - 2
13.02.
nedostatek doktorů

Lékaři bijí na poplach: Pediatrů je málo, jeden musí ošetřit i 900 dětí

V Česku je málo dětských lékařů. Ti jsou totiž nejrychleji stárnoucí skupinou zdravotníků. Podle ministerstva zdravotnictví by už za pár let mohla být více než polovina v důchodovém věku. Může tak nastat situace, že o děti nebude mít kdo pečovat.

Lékařka ordinovala pod vlivem alkoholu
21.12.
konec praxe

Dětská lékařka ordinovala opilá, hrozí jí vězení i konec praxe

Vězení a konec lékařské praxe může být trest pro lékařku, která letos v září ordinovala v Dubicku na Šumpersku opilá. Policie právě v těchto dnech ukončila vyšetřování. Lékařku nachytali policisté opilou celkem dvakrát. Nejdřív přímo v ordinaci a pak ještě za volantem v autě. V obou případech jí naměřili přes dvě promile.

Lékař Ilustrační snímek
aktualizováno 18.11.
E-recepty

Skončíme, varují lékaři. Vadí jim povinné elektronické recepty!

Česko se už teď potýká s velkým nedostatkem lékařů a vypadá to, že brzy jich bude ještě méně. Spousta z nich se chystá zavřít ordinace kvůli plánovanému zavedení e- receptů, které mají být povinné už od příštího roku. Jde většinou o starší a zkušené lékaře, kteří neumí, nebo nechtějí pracovat s počítačem.

Lékaři vyhlásili protest
aktualizováno 18.10.
přehled po krajích

Velký přehled: Lékaři začali stávkovat, tady vás neošetří!

Několik tisíc praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů se dnes zapojilo do stávky proti nárůstu byrokracie, podfinancovaným praxím i zavedení elektronického receptu od ledna příštího roku. Mimo provoz bylo od 10:30 do 11:00 také asi 400 lékáren. Několik stávkujících lékařů ale ošetřuje alespoň akutní případy. Někteří další sice stávku podporují, ale ordinace mají otevřené v běžném režimu, zjistila ČTK.