Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hromadná nehoda na dálnici D5 - 4
aktualizováno 23.03.
Sobotní nehody

Několik zraněných na českých dálnicích! Kvůli bouračce stála D1

Motorka a osobní auto se v sobotu krátce po desáté hodině dopoledne srazily na D1 v Brně. Dálnice byla kvůli nehody více než hodinu uzavřena. Na místě se vytvořila téměř čtyřkilometrová kolona. Bouralo se také na dálnici D5 u hlavního města, problémy ale nejsou jen tam.

Kolo se po nárazu rozpůlilo
20.03.
nehody

Cyklistů po zimě přibývá. Dávejte pozor, apeluje policie na řidiče

Nástup teplejšího počasí po zimě vylákal na silnice kromě motorkářů také cyklisty. A to se projevilo na množství nehod, policisté proto upozorňují řidiče, aby tuto skutečnost vzali v potaz a dávali na silnicích větší pozor a vyhnuli se tak zbytečným kolizím.

Videa, internet a soukromí
08.03.
osobní práva

Zveřejňujete videa na internetu? Můžou hrozit vysoké pokuty

Fenoménem dnešní doby je video. Natáčíme prakticky všechno a všude. Navíc se pak s nahrávkami často chlubíme na sociálních sítích. Jenže to není podle právníků bez rizika. Můžeme totiž velmi snadno zasáhnout do osobních práv cizích lidí a pak se nedoplatíme.

Prásk.tv píše:

Bermudský trojúhelník
čtěte o tématu nehody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Nehoda vlaků U Čáslavi - 10
aktualizováno 04.03.
situace na železnici

Vlakových neštěstí přibývá, letos je jich skoro o třetinu více než loni!

U Čáslavi bouřaly dva vlaky. Podobných událostí na železnici je letos o třetinu více než za stejné období loňského roku. Inspekce vyšetřuje jízdu vlaku bez strojvedoucího, srážku dvou lokomotiv nebo projetí rychlíku na červenou. Za většinou z nich stojí podle Drážní inspekce lidské selhání.

Nehoda Radvanice
aktualizováno 02.03.
Perné odpoledne

Pět nehod zaměstnalo záchranáře, jedna z nich skončila tragicky

Konec pracovního týdne zaměstnal hned několik posádek záchranářů z Moravskoslezského kraje. Ti zasahovali hned u pěti dopravních nehod, které se staly mezi šestnáctou odpoledne a dvacátou hodinou večerní. Jedna z nich skončila tragicky.

Práce na D
aktualizováno 23.02.
Dopravní komplikace

D1 je na Vysočině opět uzavřená! Namrzla kvůli opravám kanalizace

Provoz na dálnici D1 ve směru na Brno nedaleko Humpolce zkomplikovalo v pátek večer hned několik nehod blízko u sebe, do kterých se zapletlo nejméně 10 aut. Dopravní tepna musela být na 98. kilometru uzavřena, tvořily se kolony. V sobotu je opět na 98. kilometru uzavřený levý jízdní pruh.

Dopravní nehoda - ilustrační foto
18.02.

VIDEO: Ranní náledí překvapilo řidiče. Policie řešila desítky nehod

Desítky drobných dopravních nehod ráno způsobily problémy mnoha řidičům. Bouralo se hlavně kvůli namrzlým silnicím. Policisté nejčastěji vyjížděli na východě Moravy, na Kroměřížsku nebo Pardubicku.

Hromadná nehoda Pardubický kraj
aktualizováno 15.02.
Špatné počasí

U Žamberka se srazilo 6 aut! Mlha a náledí komplikují dopravu

Od rána sužují Pardubický a Královéhradecký kraj mlhy a náledí. Kvůli počasí jsou mnohé silnice v obou krajích sjízdné se zvýšenou opatrností. Dopravu komplikují nehody.

Sníh v Británii
aktualizováno 30.01.
Extrémní počasí

Francii a Británii zasáhla silná bouře! Ovlivní i počasí v Česku

Extrémní počasí dál trápí Evropu. Francii i Británii zasáhla bouře, která připravila o elektřinu tisíce domácností a byla doprovázena silným větrem o rychlosti až 130 km/h. Na některých místech způsobila bouře obrovské škody. Uzavřena také musela být letiště nebo místní školy. Bouře by měla od západu dorazit i do Česka. V pátek nás čeká silný vítr, který dosáhne v nížinách rychlosti až 90 km/h.

Sněhová kalamita v Německu - 4
aktualizováno 10.01.
Problémy se sněhem

Kalamita v Alpách pokračuje! Další oběti, zavřené cesty i areály

Už čtyři dny se rakouské a německé Alpy potýkají s vydatným sněžením, kvůli kterému jsou uzavřená lyžařská střediska a neprůjezdné silnice, odříznuté vesnice od světa a na hodně místech hrozí pád laviny. Německo se potýká i s problémy na dálnicích, kde se tvoří dlouhé kolony a lidé musejí několik hodin čekat. Kvůli lavinám i sněhu přibývají také oběti. V Dolním Rakousku zemřel teprve šestnáctiletý lyžař, kterého zabila lavina.