Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hovězí maso v restauracích - 1
aktualizováno 19.02.
GALERIE klamání zákazníků

Inspekce nachytala další dva podniky! Lhaly o původu hovězího

Potravinářská inspekce nadále "pořádá hon" na české restaurace, aby si ověřila pravdivost původu hovězího masa. Při kontrolách odhalila další dva podniky v Praze, které vydávaly hovězí maso za argentinské.

Steak
16.02.
Kontrola SZPI

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo

Restaurace luxusního hotelu Holiday Inn v Praze prodávala místo "steaku z australské svíčkové" maso z Česka. Zjistili to inspektoři, kteří se po skandálu s polskými jatky zaměřují na kontrolu hovězího masa v obchodech a restauracích.

Jatka
13.02.
Kontroly SZPI

O původu hovězího masa lhala další restaurace! Nejedli jste v ní?

Potravinářská inspekce odhalila další případ klamání o původu hovězího masa v restauraci. Inspektoři se na kontroly masa v provozovnách zaměřují po skandálu kolem nevyhovujících polských jatek.

Prásk.tv píše:

Leah si nabarvila obličej - 1
čtěte o tématu klamání spotřebitele na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Hovězí
aktualizováno 11.02.
Jiný původ masa

První výsledky kontrol masa v restauracích! Tyto podniky klamaly

Potravinářská inspekce zveřejnila názvy restaurací, které vydávaly hovězí maso z jiné země za argentinské. V desítkách dalších případů neměly provozovny doklady o původu masa, dodaly je později.

Chybné ceny v Albertu
07.09.
Klamání spotřebitelů

Řetězce dostaly milionové pokuty! Největší Tesco a Penny Market

Česká obchodní inspekce (ČOI) uložila obchodním řetězcům pokuty ve výši 9,5 milionů korun. Nejvyšší pokuty dostaly Albert, Penny Market a Tesco. Nejčastěji se jednalo o klamání spotřebitelů nesprávnými cenami.

Nekvalitní maso v letákové akci společnosti Penny Market
aktualizováno 17.05.
nekvalitní maso

Letáky slibovaly levné maso, inspektoři ale zakázali jeho prodej

Letáková akce společnosti Penny Market nabízela několik masných výrobků, které inspekce nařídila stáhnout. Etikety slibovaly vysoká procenta obsahu masa, skutečnost byla ale úplně jinde. Výrobky musel prodejce okamžitě stáhnout.

Nevyhovující masné výrobky Pikok
aktualizováno 27.04.
kontrola SZPI

Pozor na podvod! Konzervy na letácích zdaleka nebyly tak kvalitní

Ne vždy si koupíte to, co slibují letákové akce. Tentokrát se inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zaměřili na masné konzervy a zjistili, že masné výrobky zdaleka neobsahují tolik masa, kolik slibují na etiketě. V případě, že máte konzervy doma, můžete je vrátit na každé prodejně Lidl.

Masu ve vlastní šťávě chyběla až pětina masa - 2
aktualizováno 05.04.
Odhalili pět případů

Podvod v letácích! Penny nabízel konzervy, kde chyběla pětina masa

Rozsáhlý podvod odhalili inspektoři, kteří kontrolovali výrobky Penny Marketu. V letácích nabízeli jako "jedinečnou šanci" výrobky, které měly obsahovat 86 až 89 % masa. Analýza ale prokázala, že v produktech až pětina masa chyběla.

Zima na horách - 2
10.03.
nenechte se napálit

Čtyřicet procent zimních středisek šidilo! Víme, na co si dát pozor

Téměř 40 % sportovních středisek, které v listopadu a prosinci loňského roku kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI) porušila zákon. Z 39 kontrolovaných subjektů jich pochybilo 15. Dostaly pokuty ve výši 15 500 korun, nejčastěji za klamání spotřebitele.

Nábytek
aktualizováno 13.02.
prodejci klamou

Kupujete nábytek? Nenechte se napálit! Tyto věci si dobře ohlídejte

Téměř 80 procent prodejců nábytku porušilo v druhé polovině roku 2016 právní předpisy. Klamali spotřebitele, nevyřizovali reklamace a neinformovali správně o ceně. Česká obchodní inspekce (ČOI) uložila prodejcům na místě pokuty ve výši 24 tisíc korun, se šesti je vedeno správní řízení.