Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pokladní pás
17.03.
anketa co na to pokladní?

Záhadné pravidlo supermarketu: Kdo má právo sahat na žbrblo?

Každý z nás v dnešní době chodí nakupovat do supermarketu a zná i dlouhé fronty u pokladen a nervozitu při vykládání zboží na pás. Na sociálních sítích se nyní rozhořela jedna velmi třaskavá diskuse. Řeší se, kdo by měl dávat na pás mezi zboží jednotlivých zákazníků plastovou přepážku.

Povánoční výprodeje jsou v plném proudu
aktualizováno 27.12.
Nákupní šílenství

Startují povánoční slevy. Inspekce varuje před nekalými praktikami

Během letošních Vánoc se Češi pořádně plácli přes kapsu. Utratili neuvěřitelných 96 miliard korun, nejvíc z toho, téměř 60 miliard, padlo na dárky. Oproti předchozím rokům ale peníze také darovali. Alespoň jednu obálku našel letos pod stromečkem každý druhý Čech. A utratit je se vypravili někteří hned ve čtvrtek, kdy se po Vánocích otevřela obchodní centra. Slevy v obchodech jsou totiž v plném proudu.

Nákupy on-line
aktualizováno 03.12.
Konec geoblokace

Platí nová pravidla pro eshopy! Čechy už nebudou diskriminovat

V pondělí 3. prosince vstupuje v platnost nové nařízení Evropské unie, které zásadně upravuje podmínky pro nakupování na internetu. Pro české zákazníky to znamená, že je zahraniční eshopy nebudou moci odmítat jen na základě toho, že žijí v Česku. Stejně tak nebude obchodník moci odmítnout českou platební kartu.

Prásk.tv píše:

Hannah Law - 1
čtěte o tématu nakupování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Slevy
aktualizováno 29.11.

VÍKEND: Dejte si pozor na triky obchodníků

Velké plakáty s nápisy výprodej, slevy o desítky procent. Měsíc před Vánoci tak vypadá většina výloh. V tomto období utrácíme nejvíc z celého roku, a tak by nabízené slevy mohl někdo považovat za výhodu.

Black Friday v Česku
aktualizováno 23.11.
američané utrácí

Nákupní šílenství začalo, Black Friday provází násilí i smrt

Nákupní šílenství doprovázené bitkami ve Spojených státech odstartoval takzvaný černý pátek, kdy obchodníci lákají zákazníky na výrazné slevy. Odborníci očekávají, že Američané při letošním Black Friday utratí rekordní sumy. Začátek černého pátku ale poznamenal incident, při kterém zemřel jeden člověk.

Pozor na vánoční krádeže
15.11.
Neopatrnost při nakupování

Před Vánoci roste počet krádeží. Lidé často vychází zlodějům vstříc

Kuriózní akci zaměřenou před Vánoci proti zlodějům si připravili pardubičtí policisté. V supermarketech sledují lidi, kteří si nedávají pozor na své věci, pak se u nich coby možní zloději vyfotí a snímky jim ukážou.

Otevírací doba o svátcích
15.11.
Státní svátek

Otevírací doba 17. listopadu! Kde si v sobotu můžete nakoupit?

V sobotu 17. listopadu nás čeká státní svátek, v rámci kterého oslavíme den boje za svobodu a demokracii. Toho, že si nebudeme moci nakoupit, se ale obávat nemusíme - tento svátek patří mezi ty, kdy obchody nechávají otevřeno.

Black Friday v Česku
04.10.
Black Friday

S vánočními dárky ještě chvíli počkejte. Blíží se obrovské slevy!

Přestože jsou Vánoce až za dva a půl měsíce, nakupují už někteří lidé horlivě vánoční dárky. Jenže úplně zapomínají, že se každý rok na podzim koná obří slevová akce, na které mohou ušetřit i tisíce - tedy Black Friday neboli Černý pátek.

Online nakupování
aktualizováno 18.09.
Nákupy v Česku

Češi propadli e-shopům. Těmto se ale radši vyhněte, varují inspektoři

Češi čím dál více nakupují zboží přes internet, především elektroniku a knihy. Naopak potraviny a drogerii raději shánějí v kamenných obchodech. Odradit zákazníka dokáže problém při reklamaci, naopak přilákat k dalšímu nákupu sleva a doprava zdarma.

Otevírací doba o svátcích
aktualizováno 12.09.
Prodejní doba

Poslanci schválili změnu otvírací doby obchodů o státních svátcích

Poslanci se rozhodli změnit omezení prodejní doby o vybraných svátcích. Velkoobchodů by se už tento zákon netýkal, maloobchodů se změna nejspíš nedotkne.