Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prázdninový inspektor - Mumlavský vodopád
06.07.
Prázdninový inspektor

Jeden z nejkrásnějších u nás: Mumlavský vodopád vás okouzlí

V dalším dílu Prázdninového inspektora se naši redaktoři podívali na zoubek jednomu z nejkrásnějších vodopádů u nás. Mumlavský vodopád u Harrachova láká nejen svou mohutností, ale i zvukem, který vydává - a právě od něj získal prý své jméno.

Český ráj - skalní město
04.07.
prázdninový inspektor

Český ráj můžete obdivovat i na kole! Jaké trasy jsou nejkrásnější?

Prázdninový inspektor tentokrát zavítal do kouzelného Českého ráje. A protože je tato chráněná krajinná oblast hodně oblíbená mezi cyklisty, zaměřil se na nejlepší a nejkrásnější cyklotrasy.

Havárie jezu v Hubálově
aktualizováno 14.06.
VODNÍ ŽIVEL

Vodní elektrárnu podemlela voda a totálně ji zničila! VIDEO

Povodí Labe bojuje s velkou havárií na jezu v Hubálově, kde se prolomily betonové konstrukce před vodní elektrárnou na řece Jizeře. Podle svědků voda podemlela prostor pod elektrárnou a voda během 10 minut zničila oblíbené místo, které patřilo k perlám Českého ráje.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Skály v českém ráji
aktualizováno 10.08.
Tragédie v Českém ráji

Dívky na táboře spadly ze skály! Jedna zemřela, další je zraněná

Tragédií skončil výlet tří dívek, které byly v Českém ráji na táboře. Dvě z nich zřejmě ztratily orientaci a spadly ze skály. Jedna zemřela, druhá utrpěla středně těžké zranění. Třetí školačka zůstala na skále, dolů jí museli pomoct hasiči.

Pes Bárt, který uvízl ve skále, je naživu - 1
aktualizováno 25.07.
Šťastný konec

Zpověď zachránce zavaleného psa Bárta: Neubránil jsem se slzám!

Případ šťastné záchrany pejska Barta, který přežil 16 dní uvězněný v závalu, sledovala téměř celá republika. Zvíře, v jehož záchranu už mnozí ani nevěřili, je už několik dnů opět doma u své paničky. Příběh s dobrým koncem dokonce motivoval pejskovi zachránce do budoucna.

Pes Bárt, který uvízl ve skále, je naživu - 7
aktualizováno 20.07.
video

Takhle vypadaly první chvíle Bárta na svobodě! Pomozte i dalším

Dlouhých šestnáct dní byl uvězněný z závalu, nakonec se ale pejsek Bart ze Skalan v Českém ráji našel živý a zdravý. Jaké byly jeho první dny na svobodě? Podívejte se na video.

Pes Bárt, který uvízl ve skále, je naživu - 1
aktualizováno 19.07.
GALERIE Skvělá zpráva

Zázraky se dějí! Bárt, který uvízl ve skále, je živý! Byl tam 16 dní

Úžasná zpráva přišla ze Skalan v Českém ráji. Pes Bárt, který zůstal 16 dní uvězněný v závalu, se našel živý a zdravý! Veterináři ještě musí podle čipu a obojku ověřit, že jde o hledaného pejska. S největší pravděpodobností je to ale opravdu on.

Pes
aktualizováno 13.07.
Pes uvězněný ve skále

Záchrana psa: V Jablonci našli bordeteriéra, je to uvězněný Bart?

Už 11. den sledujeme osud psa Bárta, kterého se záchranáři snažili dostat ze skalní štěrbiny v Českém ráji, když tam zůstal uvězněný i s liškou, za kterou utekl. Zával kamenů se podařilo uvolnit. Jestli se zvířata dostala ven nebo ne, ale zůstává záhadou. Podobný pes se totiž objevil pár kilometrů od místa, kde ho záchranáři hledali. Jestli je to Bárt nebo ne, se snaží vypátrat Liga na ochranu zvířat. Majitelka psa se zhroutila.

Záchranáři
aktualizováno 10.07.
Záchrana lišky a psa

Pes a liška jsou ve skále osm dní, záchranáři se nevzdávají

I nadále sledujeme boj záchranářů o život 7letého psa, který je uvězněný ve skále v lesích nad obcí Skalany v Českém ráji. Do skalní průrvy zaběhl za liškou už před týdnem. Záchranáři už za uplynulý týden vyčerpali technické možnosti, přesto oběma zvířatům dál pomáhají.

Požár domu v Dolní Sytové - 2
aktualizováno 28.01.
Ohnivé peklo

Velké požáry: Na Liberecku lehly popelem penzion i rodinný dům

Nasazení až dvanácti hasičských jednotek si vyžádal velký požár penzionu v Českém ráji. Hořet začalo v pátek krátce před půl čtvrtou v penzionu v obci Vyskeř na Turnovsku. Oheň zcela zničil střechu a část objektu, ve které se nacházely pokoje pro hosty. Sotva se hasiči vrátili ze zásahu, vyjížděli znovu k velkému požáru rodinného domu.