Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protesty žlutých vest v Paříži
16.03.
Násilné demonstrace

Ulice Paříže se změnily v bojiště, žluté vesty vyrabovaly obchody!

Už poosmnácté v řadě v ulicích francouzské metropole protestují přívrženci hnutí žlutých vest. Jenže tato demonstrace je mnohem násilnější než ty předešlé - v ulicích hoří, protestující rabují obchody a restaurace.

Atmosféra ve Varnsdorfu houstne
15.03.
Napětí na severu

Dva vybuchlé radary, protesty před radnicí. Ve Varnsdorfu to vře!

Po dvou explozích radarů ve Varnsdorfu sílí protesty lidí proti tamní radnici. Nelíbí se jim výše pokut, umístění radarů a ani to, že z pokut profituje soukromá firma. Případ podezřelého tendru na radary navíc prošetřuje policie.

2256400
13.03.

VIDEO: Jablka v ulicích a prase na kolejích. Takhle protestují v Polsku

Polští farmáři obsadili náměstí ve Varšavě na protest proti špatné obchodní politice současné vlády. Oblečeni do žlutých vest, jako demonstranti ve Francii, nesouhlasí s odříznutím zemědělského syndikátu AGROunia od zahraničních trhů. Zemědělci v ulicích zapálili pneumatiky, rozsypali jablka a do kolejiště tramvají pohodili mrtvé prase.

Prásk.tv píše:

Chlapec s cedulí
čtěte o tématu protesty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

2255205
aktualizováno 10.03.
Demonstrace ve Francii

VIDEO: Ke žlutým vestám v Paříži se připojily dámy v růžovém

V ulicích Paříže znovu protestovaly stovky demonstrantů z hnutí žlutých vest. K protestům namířeným proti politice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se připojily i dámy v růžovém. Jde o učitelky, které jsou nespokojené s reformou týkající se podpory v nezaměstnanosti. Protesty pokračují už sedmnáctý víkend.

Protesty taxikářů
aktualizováno 07.03.
protesty řidičů

Protest u pražského letiště: Stovky taxikářů zaplnily parkoviště

U pražského letiště Václava Havla protestovali od čtvrtečního dopoledne taxikáři. Vadila jim vnitřní politika firem, které prodávají jejich služby. Plná byla obě letištní parkoviště, protestuje zhruba 300 taxikářů.

Hořící náklaďák
aktualizováno 24.02.
Venezuela

Dva mrtví a 300 zraněných! Auta se zásobami hořela na hranicích

Po sobotních ostrých střetech, které ve Venezuele doprovázely snahu dostat do země humanitární pomoc, volá vůdce opozice Juan Guaido po zvážení “všech možností“. Pokus o dodání zásob si v sobotu vyžádal celkem dva mrtvé a asi tři sta zraněných.

Protesty ve Španělsku
21.02.
Katalánsko

Španělsko soudí separatisty, při protestech bylo zraněno 28 lidí

Hořící pneumatiky, zablokované dálnice a desítky zraněných. Čtvrteční soud s dvanácti vůdci katalánských separatistů ve Španělsku se neobešel bez rozsáhlých protestů. Policie zatkla čtyři lidi.

Násilné protesty na Haiti
aktualizováno 13.02.
Útěk bez práce

Z věznice uprchli všichni vězni, strážní totiž zasahovali jinde!

Všech 78 trestanců z věznice na jihu Haiti uprchlo ze svých cel poté, co byli dozorci odvoláni, aby pomohli zkrotit násilné protivládní protesty. Při demonstracích už několik lidí zemřelo, desítky dalších se zranily.

2243772
aktualizováno 11.02.
Chtějí konec prezidenta

Haiti zmítají rozsáhlé protesty: Čtyři mrtví, desítky zraněných

Karibským ostrovem Haiti už několik dní zmítají rozsáhlé protesty, v ulicích hoří barikády z pneumatik a létají kameny. Nejméně čtyři lidé zemřeli, další desítky utrpěly zranění. Demonstranti požadují odstoupení prezidenta Jovenela Moiseho.

Ve Francii opět demonstovaly žluté vesty
aktualizováno 09.02.
protesty ve francii

Francouzi ve žlutých vestách opět vyšli do ulic. Jeden přišel o prsty

Po celé Francii se v sobotu - stejně jako o předchozích dvanácti sobotách - konaly demonstrace příznivců protivládního hnutí žlutých vest. Byly však neorganizované, poznamenané vnitřními rozpory a nejasného rozsahu. Jeden člověk se při nich vážně zranil a dvacet jich bylo zadrženo policií.