Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tradiční čínská medicína
11.02.
Tradiční čínská medicína

Centrum čínské medicíny v Hradci končí! Co bude s dalšími?

Centrum tradiční čínské medicíny (TCM) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové k 28. únoru končí. Funguje od září 2015. Mluvčí nemocnice Jakub Sochor dnes ČTK dále řekl, že legislativa neumožňuje další působení čínského specialisty TCM v hradeckém zdravotnickém zařízení.

Lékařka
06.09.
Lékaři bez aprobace

ČLK varuje před lékaři z ciziny. Ověřte si, jestli je váš v pořádku

Česká lékařská komora (ČLK) varuje před lékaři z ciziny, kteří v Česku pracují bez toho, aby měli složenou aprobační zkoušku. Podle Komory není jasné, jestli mají dostatečné vzdělání a umí česky, přesto na základě výjimky ministerstva mohu v českých nemocnicích léčit. Na stránkách Komory si můžete snadno ověřit, jestli lékař, který vás léčí, je členem ČLK.

Nemocnice
05.09.
Seznam nemocnici

Lékařská komora: V nemocnicích slouží 400 cizinců bez aprobace!

Česká lékařská komora obvinila Ministerstvo zdravotnictví, že porušuje zákon, když cizincům z třetích zemí, převážně pak z Ukrajiny, povolilo pracovat v českých nemocnicích bez aprobační zkoušky. Komora zveřejnila přehled oddělení a nemocnic, kde tito lékaři mají pracovat. Ministerstvo se ale brání. K žádnému porušení zákona a ohrožení péče o pacienty podle úřadu nedochází.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Ordinace
aktualizováno 09.04.
nemají zkoušky

Čeští lékaři nechtějí 500 kolegů z Ukrajiny: Ohrozí zdraví lidí, varují

Chybějící personál v nemocnicích a ambulancích by podle ministerstva zdravotnictví mohlo doplnit až 500 odborníků z Ukrajiny ročně. České lékařské komoře ale vadí, že nebudou muset skládat srovnávací zkoušku.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 25.04.
Univerzitní nemocnice

Lékaři se bojí nového zákona: Nemocnice rozprodají majetek!

Deset fakultních nemocnic by se mělo změnit na univerzitní. Počítá s tím novela zákona, kterou mají na programu poslanci. Zákon má podporu rektorů vysokých škol, naopak výhrady má třeba Česká lékařská komora.

Prohlídka u lékaře
aktualizováno 16.02.
Spor o elektronické recepty

Kdo bude léčit? Stovky lékařů hrozí, že příští rok zavřou ordinace

Kvůli elektronickým receptům, které budou od příštího roku povinné, můžou skončit stovky lékařů. Tvrdí to Česká lékařská komora. Například na venkově by to podle ní znamenalo kolaps zdravotní péče.