Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Boeing 737 MAX 8 norských aerolinií
16.03.
Ztráta důvěry

Kauza MAX 8 vyjde Boeing na miliardy! Hrozí rušení objednávek

Podle Americké federální letecké společnosti se letouny Boeing 737 MAX dostanou zpátky do vzduchu nejdříve v květnu. Některé letecké společnosti proto uvažují, že budou chtít po Boeingu odškodné, další zase plánují zrušení objednávek. To pro společnost Boeing znamená miliardové ztráty.

Masarykovo nádraží v Praze
aktualizováno 08.02.
odřeknuté vlaky

Ráno Masarykovo, večer Hlavní: Nádraží v Praze mají výpadky

Kvůli poruše trakčního vedení v depu byl v pátek ráno problém vypravit vlaky z Masarykova nádraží. Problémy se sice podařilo vyřešit, k večeru ale došlo k poruše na Hlavním nádraží. Některé vlaky byly zrušeny, jiné nabraly velké zpoždění.

Slovník - ilustrační
20.01.
Nová slova

Prank, hejt, fejs... češtinu zaplavily anglicismy, starší lidé nerozumí

Čeština už není cool. Zejména mladí lidé velmi často používají takzvané anglicismy a jejich znalost tradičních českých slov se tak tenčí a tenčí a řadu z nich dokonce ani neznají. Můžou za to například sociální sítě nebo čtení méně kvalitní literatury.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek: Náhradní manželka neustále spí! - 1
čtěte o tématu problémy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Sníh na dálnici
aktualizováno 20.01.
Řešení situace

ANO doporučuje Ťokovi zavést na dálnici D1 "polovojenský režim"

Kolegové z hnutí Ano, doporučují ministru dopravy Danu Ťokovi, aby na dálnici D1 zavedl jiná pravidla než na ostatních komunikacích. Navrhují zavést tam takzvaný polovojenský režim. Jedině tak se prý dá podle nich zabránit krizovým situací, kterými je D1 pověstná.

Dětské pleny
08.01.
Nespokojení zákazníci

Zaplatily jsme plenky, nedostaly nic, zuří matky. E-shop řeší policie

Pražští policisté prověřují chování e-shopu www.nejlevnejsiplenky.cz. Na obchod si stěžují desítky lidí, podle kterých si e-shop vezme peníze, ale zboží nepošle. Policisté vše řeší s podezřením na podvod.

Letadlo ČSA
21.12.
Chybějí cestující

Další rána pro ostravské letiště: ČSA zrušily linku do Prahy

Přímé letecké spojení mezi Ostravou a Prahou nečekaně končí. Zatímco na začátku roku se mluvilo o rozšiřování linky na čtyři lety denně, teď se situace otočila. Od ledna už cestující budou muset využívat vlak nebo se vydat po dálnici D1.

Vážil téměř 300 kilo a celé Vánoce projedl
21.12.
Extrémní proměna

Vážil téměř 300 kilo a celé Vánoce projedl. Teď dělá trenéra

Slovák Ján Hodoň měl kdysi neuvěřitelnou obezitu. Jeho váha byla téměř 300 kilogramů a byl v ohrožení života. Za jeden rok se mu podařilo zhubnout přibližně 200 kilo. Bez operace se to ještě nepovedlo údajně nikomu na světě.

Email pro Ředitelství silnic a dálnic
aktualizováno 20.12.
kolaps@rsd.cz

ŘSD má řešení problémů na D1: Z řidičů chce udělat bonzáky

Dálnice D1 trápí řidiče už několik týdnů, tvoří se dlouhé kolony a dochází k dopravním kolapsům, především kvůli opravovanému úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se proto rozhodlo vytvořit e-mailovou adresu, kam se lidé mohou obracet se svými postřehy z cest a s připomínkami.

Demolice vybydlených domů v Předlicích - ulice Na Nivách
19.12.
Osudy vybydlených domů

Takhle dnes vypadá Matiční ulice. K zemi jde v Ústí sousední ghetto

Ústí nad Labem, to není jen průmysl a sport, ale také sociálně vyloučené lokality. Patří mezi ně i nechvalně proslulé oblasti Předlic a ulice Matiční ve čtvrti Krásné Březno. Jak oblast vypadá téměř dvacet let po postavení zdi, která měla sloužit k oddělení "nevyhovujících" obyvatel?

Česká pošta ilustrační
aktualizováno 05.12.
výzva k zaplacení

Další problém České pošty, pokuty přišly úplně jiným lidem

Pošta omylem doručila některým řidičům výzvu k zaplacení pokuty určenou pro někoho jiného. Ti si tak mohli přečíst adresu, datum narození i to, kolik má dotyčný zaplatit. Za záměnu pošta zaplatila pokutu.